Saç Ekimi Kaç Yaşında Olmalı? Saç Ekimi İçin İdeal Yaş Nedir?

admin

Saç ekimi yaptıracağımızda ilk akla gelen daha 20 li yaşlardasınız ve dökülmeniz genetik ise saçlar saç ekimi yaptırsanız da var olanlar döküleceği gerçeği. Normal şartlarda genetik saç dökülmesi 35 yaşından sonra durur. Durur derken dökülme %90 oranında azalır. Bu yaş aslında erkekler için saç ekiminin en ideal yaşıdır. Fakat tabi ki 35 yaşından sonra saçı ne yapayım diyebilirsiniz.

Özellikle genetik dökülmenin başlama yaşı 19. 19 yaşından sonra saç kayıpları başlar 21-22 yaşlarında yan bölgelerde açılma gerçekleşir. Erkekler bu yaşlarda saç dökülmesini kafaya takmaktadır. Genellikle de artık saç ekimi yaptırma yaşı 24 ile 28 yaş arasına düşmüştür. Peki bu yaşlarda saç ekimi yaptırırsanız ileri ki yaşlarda saçlarınız ne hale gelir?


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight] En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi[/jaw_highlight]Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Saç Similasyonu Yapan Dövmeciler ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Şunu kesinlikle bilmeniz gerekir ki saç dökülmesini durduran ilaçlar var . Fakat bunların bazıları cinsel yönden olumsuz etkiler vermekte ve ömrünüz boyunca devamlı kullanmanız gerekmekte. Bu nedenle aslında ilaç kullanmadan yapılacak en mantıklı iş ikinci bir saç ekimi.

İkinci saç ekimi yaşı ise kesinlikle 33 ile 35 yaş arası olmalıdır. Biz burada genel bir yaştan bahsediyoruz tabi ki herkesin saç dökülme süreci farklıdır. Fakat önemli olan saç ekimi sürecinde doğru bilgi ile hareket etmek.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Günümüzde maalesef bir çok saç ekimi doktoru bu konuda hastalarını bilgilendirmemek de ve müşteri gözüyle bakmakta. Fakat çevremizde 24 yaşında saç ektirip 30 yaşında kendi saçlarını kaybeden ve çok çirkin görüntüyle dolaşan bir çok kişi mevcut.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesinde En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


[jaw_quote author=”” ]Saç ekimi için en ideal yaş 32 ile 35 yaş yaş arasıdır.[/jaw_quote][jaw_clear]

Daha erken saç ekimi yaptıracaksanız kendi saçlarınızı korumak için kesinlikle ilaç tedavinizi ihmal etmemelisiniz.

“Saç Ekimi Kaç Yaşında Olmalı? Saç Ekimi İçin İdeal Yaş Nedir?” üzerine bir yorum

  1. 20 yaşındayım saçlarım çok döküldü. Yanlar baya açıldı. 20 yaşında saç ekimi yapılır mı? Yada 25 yaşını beklemek gerekir mi

    Yanıtla

Yorum yapın