Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? 2024 Fiyatları, Başarısı ve Sonuçları

admin

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? Kaş Ekimi Fiyatları ,Kaş Ekimi Sonuçları, Kaş Ekimi Öncesi Sonrası ResimlerKadınlar, günlük hayat içerisinde yaşadıkları stresten ötürü kalıcı kaş döküntüleri yaşadığı görülmektedir. Genellikle bu sorunun çözümü kalıcı makyaj ile sağlanmaya çalışıyor. Oldukça sağlıksız olan bu yöntem, ileri de süreçte daha beter durumların meydana gelmesine neden oluyor. Yaşanılan kaş dökülmelerinin en kesin, en doğal sonuçlarından birisi de kaş ekimi yaptırmaktır.

Erkekler, yapıları gereği sadece saç dökülmesi yaşar. Kadınlar ise saç döküntüsü ile beraber kaş ve kirpik dökümü de yaşamaktadır. Her 100 kadından birini etkileyen bu durum giderek daha yaygınlaşmaya başlamıştır. Kaş dökülmesine dikkat edilmemesi durumunda daha riskli sağlık sorunlarının meydana geldiği görülmektedir.

Kesinlikle Okumalısın : Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları


Kaş Dökülmesinin Nedenleri

Kaş ekimi konusuna girmeden önce kaş dökülmesine neden olan etmenler hakkında konuşmak istiyoruz;

  • Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri kaşlarını aldırmaktır.
  • Çeşitli sağlık sorunlarının yan etkileri
  • Bazı hastalıkların tedavisi sırasında kullanılan ilaçların yan etkileri kalıcı kaş dökümüne neden olmaktadır.

Kaş Dökülmesi Sonucunda Ne Yapılmalı?

Kaş dökülmesi yaşayan kadınlar, bu durumu fark ettikleri an bir cildiye uzmanı dermatologdan destek almalıdır. İlk olarak kaş dökülmesini meydana getiren etmen ayrıntılı olarak araştırılmalıdır. Bazı durumlarda kaş dökülmeleri yapılan bazı hatalardan dolayı meydana gelebilmektedir. Bununla beraber kişinin bilmediği bazı hastalıkları, kullanmış olduğu ilaçların da dökülmeye neden oldukları görülmektedir. Bu yüzden kontrollerin kesinlikle Cildiye Uzmanı bir Dermatolog tarafından yapılması gerekmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar


Dermatolog tarafından önerilen tedavi yöntemini en az 6 ay boyunca uygulamanız gerekmektedir. Eğer bu süreç olumsuz olur ise geriye tek bir çözüm kalmaktadır. Profesyonel kişi ve uzmanlar tarafından yapılacak olan kaş ekimi tüm sorunlarına çare olacaktır. Ancak; kaş ekimi konusunda hiç acele davranmamanız gerekiyor. İyi bir şekilde araştırma yapmalı, kaş ekimi konusunda uzman olan kişilerden destek alınmalıdır.

Kaş ekimi nasıl yapılır konusuna biraz sonra değinecek olsa da ön bir bilgi vermek istiyoruz. Saç ekiminde olduğu gibi kaş ekiminde de FUE tekniğinden destek alınmaktadır. Lokal anestezi eşliğinde 4 saat süreç olan bu süreçte ekim için kökler enseden alınmaktadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bazı merkezler eski bir yöntem olan FUT tekniğini kullanırken bazı merkezler ise güncel teknolojik bir gelişme olan FUE tekniğini kullanmaktadır. FUE tekniği kaş ekimi ile beraber kirpik ve sakal ekimlerinde de kullanılmaktadır. 2003 yılında geliştirilen bir teknik olunmasına karşın bu yöntemi bilen kişi sayısının oldukça az olduğunu görmekteyiz.

FUE tekniği ile yapılan kaş ekim operasyonunda kıl kökleri ense bölgesinden alınmaktadır. Başta saç ekimi olmak üzere sakal, kaş ve kirpik ekimlerinde kaynak köklerin tamamı insanın kendi vücudundan alınmaktadır. Ense kısmından 1 cm’lik alan tıraşlanarak alınır. Kısaltılan ense bölgesinde kıl kökleri alınır.

Alınan kıllar oldukça hassas olmasından dolayı bekletilmeden hemen ekilmelidir. Bunun nedeni kıl köklerinin de birer canlı olmasıdır. Gerekli oksijeni alamadığından ötürü kıl köklerinde zamanla ölüm meydana gelebilmektedir. FUE teknolojisi tüm şeffaflığı ile kıl köklerinin zarar görmeden kaş bölgesine tane tane yerleştirilmesini sağlamaktadır.

Kaş Ekimi Sonrasındaki Süreç

Klinik ortamı içerisinde yapılması gereken kaş ekimi sonrasında gözetim uzman doktorlarca gerçekleştirilir. Operasyondan yaklaşık 1 hafta kadar sonra kabuklanma gibi durumlar gözlemlenebilir. 1 haftalık bu süreçten sonra normal hayata rahatlıkla dönüş yapılabildiği gözlemlenmiştir. Bununla birlikte kaş nakli yaptıran kişilerin 2 hafta kadar güneş ışığı görmeleri gerekir. Deniz ya da havuz gibi ortamlardan uzak durmalı, bu süreçte spora da ara vermelidir.

Kaş Ekiminde Başarı

Güncel teknolojik gelişmeler ve ekipmanlar kullanıldığı sürece kaş ekiminde başarı oranı %100 oranına yakındır. Bazı saç merkezleri halen FUT tekniğini kullanmaya devam etmektedir. Bu teknik ile başarı oranının %50 olduğunu görmekteyiz.


Kesinlikle Okumalısın : En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri ve Doktorlar


Kaş Ekimi Fiyatları 2024

Kaş ekimi fiyatı ise en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Fiyat, operasyon yapılan merkezin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ortalama kaş ekim fiyatları 8.500 TL ile 16.000 TL arasında değişmektedir.

Yorum yapın