Genetik Saç Dökülmesinde En Başarılı İlaçlar ve Losyonlar

admin

Genetik saç dökülmesi erkeklerin en büyük sıkıntısı. Çünkü çözümü çok zor ve çok sıkıltılı bir süreç. Genetik olarak Baba yada Anne tarafından gelen Genetik saç kaybı maalesef çözüm konusunda yıl 2021 olmasına rağmen bulunamadı. Tek bulunan çözüm DHT hormonunu engellemek.

Saç dökülmesi başladığı andan itibaren aslında erkekler çözüm için bazen günlerce hatta aylarca arama yaparlar. Aslında bir kaç ürün mevcut ve gerçekten genetik saç dökülmesini azaltıyor. Fakat bu ilaçlarında yan etkileri sıkıntı çıkarmakta.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight] En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi[/jaw_highlight]


Sizler için genetik saç dökülmesini önleyen ve durduran ilaçların listesini hazırladık. Aşağıdaki ürünler kullanıcılar tarafından kesinlikle en çok tavsiye edilen ve en çok kullanılan çözümlerdir. Zaten aşağıdaki ilaçların bir çok Amerikan Gıda ve İlaç Enstitüsü tarafından onaylı ilaçlardır.

Finasteride Etken Maddeli Propecia

Genetik saç dökülmesi sorunu yaşayanların ilk başvurması gereken ilaçtır. En etkili ve Amerikan Gıda ve İlaç Enstitüsü tarafından onaylanmış bir ilaçtır. Saçları onarır ve yeni saç oluşumunu destekler. Saçları yeniden geliştiren bir üründür. Diğer ilaçlara göre 2 önemli yan etkisi vardır. 1. etki cinsel sorunlar yaşatmaktadır. Genelde ereksiyon sorunları ile karşılaşılmaktadır. İlaç firmasının bu yan etki oranı %5 dese de maalesef %40 civarında ereksiyon problemi yaşanmakta. 2. büyük etkisi ise göğüslerde büyüme yapmasıdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Minoxidil Etken Maddeli Rogaine

Minoxidil DHT baskılayan bir ilaç değildir. Aslında minoxidil etken maddesinin en büyük artısı cansız saçları canlandırması ve sarı tüyleri saç döngüsünün içine almasıdır. Bazen aynada kafa derinize baktığınızda sarı tüyler görebilirsiniz. Bu sarı tüyleri minoxidil güçlendirerek sağlam sağlıklı saçlar haline getirmekte. Minoxidil kullanıma başladıktan 3 ay sonra etkisini gösterir. 6 ay ile 9 ay arasında tam sonuç vermeye başlar. Yeni çıkan saçların gözle görülür ve güçlü hale gelmesi 1,5 ile 2 yılı bulabilmektedir. Sabırla kullanılmalıdır. Piyasada 2 çeşit ürünü bulunur sıvı ve köpük versiyonu. Sıvı versiyonu ortalama 15-20 dakikada kurur ve biraz tahriş şikayetleri vardır. Fakat köpük formu son derece çabuk kurur ve cilde hasar vermemektedir.

Minoxidil sıvı başarı oranı %65 civarındadır. Köpük formunun ise başarı oranı %85 civarındadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyormu Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


Ketokonazol Etken Maddeli Nizoral Şampuan 

Yukarıdaki Propecia yada minoxidil kullanıyorsanız kesinlikle Nizoral şampuanı da kullanmanız gerekir. Kesinlikle genetik saç dökülmeniz varsa bu şampuanı kullanmanız gerekmektedir.
Genelde bu tedavilerde yan etki olarak kepek kaşıntı ve yağlanma sorunlarını nizoral şampuan en iyi destek şampuanıdır. Hatta forumlarda genelde Nizoral Şampuan kullanılmayan tedavilerin sağlıklı sonuçlar vermediğidir. Nizoral Şampuan haftada en fazla 2 kere kullanılmalıdır. Daha sık kullanımlarda saç renginde açılma olabilmektedir.  Saç derisinde en fazla 5 dakikadan fazla tutmamak gerekmekte.

Revivogen

Bu ürün piyasadaki en iyi DHT bloklayıcı ürünlerin başında gelir. fakat tek başına etkili değildir. Minoxidil ve Nizoral şampuan ile birlikte kullanıldığında harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Doğru kullanıldığında Finasteride etkisine yakın bir etki verebilmektedir.

HairMax Laser Comb

Bu ürün son zamanlarda evde kendinizin uygulayabileceğiniz bir lazer taraktır. Amerikan Gıda ve İlaç Enstitüsü tarafından onaylıdır. Saç köklerini canlandırma ve uyarma konusunda son derece başarılıdır. Minoxidil ve Finasterid tedavilerinde yardımcı olarak kullanılabilir. Mioxidilin etkisini %50 oranında arttırdığı belirtilmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


“Genetik Saç Dökülmesinde En Başarılı İlaçlar ve Losyonlar” üzerine 3 yorum

  1. Geri izleme: En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları 2019 (En Çok Tercih Edilen Merkezler) - Saç Ekimine Dair Gerçek Bilgiler
  2. Geri izleme: Türkiye'nin En Pahalı En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları - Saç Ekimine Dair Gerçek Bilgiler
  3. Geri izleme: 3000 Greft Saç Ekimi Fiyatı ve Sonuçları Ekim Öncesi Sonrası Fotogaleri - Saç Ekimine Dair Gerçek Bilgiler

Yorum yapın