Minoxidil Nedir? Saç Dökülmesini Önler mi? Nasıl Kullanmalı? Yan Etkileri Neler?

admin

Minoxidil Nedir? , Minoxidil Saç Dökülmesini Engeller mi? , Minoxidil Nasıl Kullanılır? Minoxidil Yan Etkileri Neler? ,Minoxidil Fiyatları  ve Minoxidil Kullanıcı Yorumları ve Tüm Detaylar

Minoxidil Nedir?

Minoxidil özellikle FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Enstitüsü tarafından saç dökülmesini engelleyen ve yeni saç oluşumunu sağlayan nadir onaylı ilaçlardan biridir. Özellikle saçın tepe bölgelerinde çok başarılı sonuçlar alınmıştır. İlk dönemler Amerika’da Rogaine Minoxidil ve Kirkland Minoxidil olarak satışa sunulmuştur. Rogaine Minoxidil fiyat olarak pahalı , Kirkland Minoxidil ise fiyat olarak daha ucuzdur. İçerikleri aynıdır. Minoxidil etken maddesi %5 olarak satılmaktadır. Son dönemlere Türkiye’de de bir çok İlaç firması Saç dökülmesini önlemek için Minoxidil içeren ilaçlar çıkarmıştır. bunlar Minoksidil, Minoxil v.b şekillerde piyasaya sunulmuştur. Ayrıca internette minoxidil diye arattığınızda karşınıza çıkacak olan Pak Darou İran Menşeili minoxidil çeşidide bulunmaktadır. Bu ürünler maalesef kaçak olarak gelmekte ve orijinalliği şüpeli ürünlerdir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Minoxidil Saç Dökülmesini Engeller mi?

Minoksidil saç dökülmesi konusunda kesinlikle başarılı bir çözümdür. Saç dökülmesini 2 aylık bir süreçte durdurur. Özellikle genetik olmayan saç dökülmelerinde tekrar saç oluşumunu sağlamaktadır. Ayrıca şakak bölgelerinde çok tepe bölgelerinde saç çıkarma konusunda çok etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Minoxidil 3 aylık kullanımdan sonra saçların dökülmesini durdurur ve yeni saç oluşumunu destekler. Özellikle saç dökülmesi sorununun başlarından itibaren kullanmaya başlarsanız kesinlikle çok başarılı sonuçlar elde edersiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyormu Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


Minoxidil Nasıl Kullanılır?

Minoxidil Türkiye ve dünyada solüsyon ve köpük şeklinde satışa sunulmaktadır. Özellikle Rogaine Köpük şeklinde olan ürünler kullanım açısından çok daha kolaydır. Fakat fiyat olarak maalesef %30 civarında fazladır. Türkiye’de zatn bulmak çok zor anca Amerika’dan getirttirmek gerekmekte. Solüsyon formları da gayet kolay kullanılabilmekte. Gelelim minoxidil nasıl kullanılır. Minoxidil saç dökülmesinin olduğu bölgeye damlalık yada sprey ile sıkılır. Daha sonra deriye nüfus ettirecek şekilde kafa derisine masaj yapar gibi yaydırılır. Daha sonrasında kesinlikle kurulanmaz. Saç derisi ortalama 10 dakika içinde minoxidili emer. Daha sonrasında ise uyuyabilir saçınıza jölenizi sürebilir yada istediğiniz şekilde şekil verebilirsiniz. Minoksidil ürünlerini sabah akşam ortalama 1 ml olarak kullanmanız gerekmektedir. Genellikle minoxidil tüleri 60 ML Civarındadır ve ortalama 1 şişe 30 gün gitmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


[jaw_quote author=”” ]Minoxidil ürünlerinden %100 fayda almak için özel bir yöntemde vardir. Minoxidili saçınıza sürdükten sonra Dermaroller cihazı ile kullanırsanız çok daha hızlı ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz.[/jaw_quote][jaw_clear]

Minoxidil Yan Etkileri

Minoxidil bir çok saç ilacının aksine yan etki olarak en az etkiye sahip ilaç diyebiliriz. Özellikle diğer rakipler propecia tarzı ilaçlara göre son derece masumdur. Sadece damarları biraz genişletme durumu olduğu için tansiyon hastalarının doktorlarına bilgi vererek kullanmaları gerekir. Ayrıca nadirde olsa saçta kaçınma yapabilmektedir. Çok fazla görülmese de saç derisinde kabuklanma gibi yan etkileri de bulunmaktadır.

[jaw_quote author=”” ]Yan etki olarak sayılmasa da minoxidil kullanımını kestiğinizde maalesef kazandığınız saçlarınızda da kayıp hızlı bir şekilde olmaktadır. Bu nedenle minoxidil kullanmaya başladığınızda artık saçlarım dökülsün diyene kadar kullanmanız gerekmektedir.[/jaw_quote][jaw_clear]


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


Minoxidil Fiyatları 

Minoxidil ilacını artık tüm eczanelerden rahatlıkla alabilirsiniz. Ayrıca isterseniz Amerika’dan da Rogaine yada Kirkland Marka minoxidil ürünleri de sipariş verip kullanabilirsiniz. Türkiye’de eczalerde fiyatlar 55 TL ile 70 TL arasında değişmektedir. Özellikle 3 al 2 öde kampanyalarını kesinlikle Eczacıya sormalısınız. Bir çok marka 3 al 2 öde kampanyası yapmaktadır fakat eczacılar her zaman bu konuda müşteriyi bilgilendirmemekte. Kirkland minoxidil fiyatları ise 6 aylık paketleri amerikada 50 Dolar civarına satılmaktadır. Rogaine ise 3 aylık kullanımı olan tüpleri 40 dolar civarındadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Minoxidil Kullanıcı Yorumları

Saç dökülmesi sorunu yaşayan ve bu konuda çözüm isteyen doktor kontrolleri ve gerekli tahlillerden sonra minoxidil kullanmaya başlayabilir. Minoxidil kullanıcılarının yorumlarını okuduğumuzda olumsuz bir yorumla karşılaşmadık. Genellikle kullananlar memnun fakat tek sıkıntı ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra kazanılan saçların hızlı bir şekilde tekrar dökülmesi ve ömür boyu kullanma gerekliliği. Ayrıca ürün fiyatlarından da son derece şikayet bulunmakta.

Yorum yapın