1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Organik Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır Avantajları ve Fiyatları

Organik Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır Avantajları ve Fiyatları

featured

Organik Saç Ekimi Nedir? ,Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır? , Organik Saç Ekimin Avantajları , Organik Saç Ekimi Fiyatları ve Organik Saç Ekimi Sonuçları Hakkında Tüm Detaylar…

Organik Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde her şeyin organiği çok daha değerli. Saç ekimi dünyasında da son zamanlarda organik saç ekimi yeni trend haline geldi. Aslında organik saç ekimi tamamen sizin kendi bedeninizden alınan kök hücrelerin ve yağ dokusunun saç ekimi esnasında ekim bölgesine enjekte edilmesi ile gerçekleşiyor. Bu sayede ekilen saçlar daha güçlü ve daha canlı çıkmaktadır. Bu sayede saç ekimi sonrası sonuçlarda %50 üzerinde artı başarı sağlanmakta.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight] En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi[/jaw_highlight]


Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle tüm işlemler laboratuvar ortamında yapılması gerekmektedir. Saç ekimi yapılacak kişinin öncelikle yağ dokusu alınır. Daha sonrasında bir miktar kan alınarak kandaki kök hücreler ayrıştırılır. Sonra özel cihazlar ile bu sıvılar birleştirilir. Steril bir ortamda saç ekimi yapılacak alana enjekte edilir. Aynı zamanda saç ekimi öncesinde kafa derisine bir çok kimyasal ilaç enjekte edilmektedir. Bunların yan etkileri organik saç ekimi azaltmaktadır. Bu işlemlerden saç ekimine başlanır. Saç ekimi yapılan alan normal saç ekimi yöntemlerine göre daha kolay saç ekimi yapılabilir hale gelmektedir. Ayrıca dönor bölgeden alınan saçlar çok daha uyumlu bir şekilde tutunmaktadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve FiyatlarıListesi[/jaw_highlight]


Organik Saç Ekimin Avantajları

> Saç ekimi yapılacak alan saç ekimine en uygun hale gelir. Saç kökleri daha iyi tutunur.

> Organik saç ekiminde deri altına enjekte edilen sıvı nedeniyle saç ekimi daha kolaylaşır.

> Saç ekiminde kullanılan kimyasal miktarı %50 oranında düşer

> Yeni ekilen saçları daha hızlı beslenir ve daha başarı sonuçlar alınır.

> Ekilen saçlar daha canlı ve daha gür bir şekilde çıkar.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Neden Organik Saç Ekimi Yaptırmalı?

Öncelikle organik saç ekimi işlemi normal saç ekimi işlemlerine göre biraz daha pahalıdır. Saç kaybı yaşanan bölgede bir süre sonra saç oluşumu ve saç yaşaması zor bir hale gelir. Bu yüzden organik saç ekimi ile birlikte saç ekimi yapılacak alan yeni saçların tutunması ve daha sağlıklı gelişmesi için uygun bir alan haline gelir. Ayrıca ekilen saçların güçlü ve gür çıkması sağlanır. Yapılan bazı araştırmalarda kök hücre ve yağlarla beslenen saçların daha sağlıklı ve daha gür çıktığı da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Organik Saç Ekimi Fiyatları

Organik saç ekimi seçeneği neredeyse artık Türkiye’deki tüm doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Organik saç ekimi fiyatları ise normal saç ekimlerine göre ortalama 1.000 TL ile 1.500 Tl arasında bir fark ile yapılmaktadır.

Organik Saç Ekimi Sonuçları

Organik saç ekimi sonuçları ise son derece başarılı sonuçlar vermekte. Saç kökleri daha iyi tutunduğu için neredeyse hiç belli olmamaktadır. Aşağıdaki örneklerde organik saç ekimi yönteminin ne kadar başarılı olduğu görülmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesinde En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


 

Yorum Yap

Yorum Yap