Propecia Nedir? İşe Yarıyor Mu? Nasıl Kullanmalı? Yan Etkileri Neler?

admin

Propecia Nedir? , Propecia Saç Dökülmesini Durdurur mu? , Propecia Nasıl Kullanılmalı? , Propecia Yan Etkileri neler? , Propecia Ereksiyon Sorunu Yaşatır mı? , Propecia 1 Mg Fiyatı Nedir? Tüm Sorularınız Cevabı

Propecia Nedir?

Propecia 1997 yılında FDA tarafından saç dökülmesini durduran ve yeni saç çıkartan ilk onaylı ilaçtır. İlk çıktığı zamanlar kellik için en etkili ilaç olarak yayıldı. Çok hızlı bir şekilde dünyaya yayıldı ve ilk 3 yıl satış rekorları kırdı. Aslında ilacın ilk çıkışı çok farklı. İçeriğinde bulunan Finasterid maddesi prostat büyümesini önleme amaçlı üretilmiştir. Fakat kullananlarda kıllanma yan etkisi yarattığı görülünce hemen saç çıkaran ilaç olarak piyasaya sürülmüştür.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


Propecia Ne İşe Yarar?

Propecia  tabletin etken maddesi Finasterid kimyasalıdır. Propecia  tablet kandaki DHT seviyesini düşürür ve saçları döken hormonları azaltır. Bu sayede saçlar daha hızlı büyür ve saç dökülmesi kesilir. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve saç dökülmesini durdurmaktadır. Özellikle stres ve sıkıntılardan dolayı saç dökülmelerinde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca aslında ilacın en önemli faydası prostat büyümesini engellemektedir. Yani sadece saç dökülmesini durdurmaz ileride yaşama ihtimaliniz olan prostat sorununu da ortadan kaldırır.

Propecia Saç Dökülmesini Durdurur Mu?

Propecia tabletler saç dökülmesini %80 oranında durdurmaktadır. ve yapılan deneylerde yeni saç oluşumu ise %40 oranında arttırmaktadır. Yanı dökülen saçlarınızdan daha çok yeni saç çıkmasını sağlamakta. Fakat en büyük handikabı ise Propecia  tablet kullanımı bıraktığınızda saç dökülmesinin tekrar başladığı ve kazanılan saçların hızlı bir şekilde dökülmesidir. Bu nedenle bu ilaca başladığınızda ölene kadar yada artık saçlarım dökülsün gerek yok diyene kadar kullanmanız gerekmektedir.

Propecia Nasıl Kullanılmalı?

Propecia tablet günde 1 Mg olarak kullanılmalıdır. Genellikle tok karna kullanılması ve bol su ile alınması tavsiye edilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri ve Doktorlar[/jaw_highlight]


Resimde DHT ‘nin saç üzerindeki etkisini görüyorsunuz

Propecia Yan Etkileri Neler?

Gelelim alsında en önemli konuya. Propecia tablet bu kadar etkili olduğu halde neden çok fazla konuşulmuyor. Dünyadaki erkeklerin en büyük sorunlarından biri kellik. Fakat Propecia ilacının 2000 li yıllardan sonra ismi ereksiyon problemi yarattığı için kirlendi. Düşünün erkeklik hormonunuzu azaltıyorsunuz. Tabi ki bir miktar azalma olması doğal. Zaten ilacın yan etkilerinde de bu sorun %5 ihtimal olarak verilmiş. Hadi ereksiyon problemi yaşamadınız. Fakat en çok yan etkileri arasında 2. sırada göğüsler de büyüme yapması. Bu aslında çok daha büyük bir sıkıntı olmakta. İlacı kullananların en büyük şikayetlerinden biride göğüslerde büyüme. Ayrıca binde bir oranında kusma ve kaşıntıya rastlanabilir fakat bunlar geçici yan etkiler. İlaç kullanımını bıraktığınızda ereksiyon sorunu da ortadan kalkmaktadır.

Propecia İktidarsızlık Sorunu Yaşatır mı?

Bu sorunun cevabı maalesef evet. Fakat bu oran ortalama %40 civarında. Herkeste farklı yan etki gösterebilmekte.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Propecia 1 Mg Fiyatı

Propecia 1 Mg Fiyatı 2021 yılı itibariyle 198 TL den satılmaktadır. 1 Kutu içerisinde 28 adet bulunmaktadır.

Propecia Kullanıcı Yorumları

Propecia kullananları incelediğimizde kesinlikle saç dökülmesini durdurduğu ve yeni saçları çıkardığını herkes tarafından belirtilmekte. hatta işe yaramadığını söyleyen yok denilecek kadar az. Fakat herkesin ortak noktası göğüslerde büyüme yapması ve kesinlikle ereksiyon probleminin olduğu. Yorumları incelediğimizde ereksiyon problemi yaşayanların oranı %40 civarında. Göğüslerde büyüme sorunu yaşayanların ise ortalama oranı %30 civarında.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve FiyatlarıListesi[/jaw_highlight]


“Propecia Nedir? İşe Yarıyor Mu? Nasıl Kullanmalı? Yan Etkileri Neler?” üzerine 3 yorum

  1. Ya arkadaşlar gercek mi bu yan etkileri ? Ben 3 aydır kullanıyorum goguslerde büyüme var sanki. Cinsellikte sorun yok ama . Birakicam sanirim

    Yanıtla

Yorum yapın