Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var mı? En Erken ve En Geç Yaş Nedir?

admin

Saç Ekiminin Yaş Sınırı Var mı? 20li Yaşlarda , 30 lu Yaşlarda 40 Lı Yaşlarda ve 50 li yaşlarda Saç Ekimi Yapılabilir mi? Sorunlarınızın Cevabı Konumuzda

Anne yada baba tarafında saç dökülmesi sorunu varsa muhtemelen 20 li yaşlara geldiğinizde saç dökülmesi sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Tabi ki saç dökülmesi sadece genetik değil. Yaşın ilerlemesi stres kötü yaşam şartları ve düzensiz beslenme saç dökülmesinde önemli rol oynamakta.

Saç dökülmesi yaşıyorsanız saç ekimi için kesinlikle araştırma yapıyorsunuzdur. Yaşınız ne olursa olsun internette binlerce bilgi var ve bunlardan faydalanıyorsunuz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight] En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi[/jaw_highlight]


Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var mı?

Bu soru aslında hem var hem yok. Saç ekimini 18 yaşınızda da yaptırabilirsiniz 50 yaşınızda da yaptırabilirsiniz. Önemli olan saç dökülmesinin ne seviyede olduğu ve psikolojinizi ne kadar etkilediği.

Örnek vermek gerekirse aşırı saç dökülmeniz var. 22 yaşınızda gittiniz saç ekimi yaptırdınız. Fakat ekim öncesi olan saçlarınız hala dökülmeye devam edecek. Görüntü olarak yine memnun olmadığınız bir dönem başlayacak. Saç ekimi sürecide kolay bir süreç değil. Ortalama neredeyse tam iyileşme sürece 1 yıl sürmekte. 3-5 sene sonra tekrar saç ektirmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle doğru yaşta saç ekimi yaptırmak en mantıklıdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Saç Similasyonu Yapan Dövmeciler ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Ne kadarda saç ekimi konusunda yaş sınırı yoktur dense de bu işin doğrusu en az 27 yaşından sonra saç ekimi yaptırmanızdır. Saç ekimi uzmanlarının tavsiyesi ise her zaman saç dökülmesi durma yaşı olan 32 ile 35 yaş arasında yapılması.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Zaman ve para sıkıntınız yoksa erken yaşta saç ekimi yaptırarak saç dökülmesinin vermiş olduğu kötü görüntüden kurtulabilirsiniz.

50’li Yaşlarda da Saç Ekimi Yaptırabilirsiniz.

50’li Yaşlarda Saç Ekiminden Sonra Dönor Bölge

Yorum yapın