Saçlar Tam Dökülmeden Saç Ekimi Yapılır Mı?

admin

Genetik olarak aileden gelen bir kellik sorununuz varsa ve babanız 40 yaş üstü ise babanızın durumu sizin maalesef gelecekteki durumunuz olacak. Genellikle saç genleri Dayı yada Amca tarafından gelir. Bu nedenle iki tarafın herhangi birinde saç dökülmesi problemi varsa kesinlikle gelecekte bu risk ile karşı karşıyasınız.

Tabi ki günümüz teknolojisinde saç ekimi çok gelişti. Artık saç ekimi yapıldıktan ve iyileşme süreci geçtikten sonra o kadar estetik yapılmakta ki anlaşılması imkansız oluyor. Tamamen kendi saçlarınız olduğu için tamamen uyumlu.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight] En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi[/jaw_highlight]


Peki saçlarınızın dökülme durumu saç ekiminde önemli mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Saç ekimi doğru zamanda yapılırsa kesinlikle çok başarılı sonuçlar vermekte. Örnek vermek gerekirse saçınız hafif açılmaya başladı önlerde dökülme yaşıyorsunuz. Bu durumda hemen saç ekimini düşünmemek gerekiyor. Önce bu dökülmeyi durdurmanın çaresine bakmak gerekiyor. Zaten piyasada saç dökülmesini durduran iki adet işe yarar ilaç var. Bunlardan biri çok fazla yan etkisi olan Propecia ikincisi ile Minoxidil . Tavsiye olarak özellikle minoxidil belli bir süre saç dökülmesini durmanıza yardımcı olacaktır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Peki saç ekimi için saçlarımızın tamamen dökülmesini beklememiz mi gerekiyor. Aslında bu sorunuzun cevabını saç ekim uzmanları maalesef net bir cevap vermiyor. Ama bizim size tarafsız olarak vereceğimiz tavsiye kesinlikle dökülmenin yavaşladığı zamanda yanı 27 yaşından sonra ektirmenin en mantıklı iş olacağıdır.

Çünkü 27 yaşına kadar erkeklerde genetik dökülme çok hızlı ilerler . 27 yaşından sonra ise yavaşlar 30 yaş civarında ise %80 oranında durur.

Çok fazla da beklememek gerekmekte. Çünkü dönor bölgenizdeki saçlar güçsüzleşir ise saç ekimi başarınızın azalabilmekte.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


 

Yorum yapın