Seyrek Bölgeye Saç Ekimi Yapılırsa Var Olan Saç Kökleri Zarar Görür Mü?

admin

Saçlarınız seyrek ve bu görüntü hoşunuza gitmiyor. Tabi ki aklınızda saç ekimi var. Saç ekimi yaptırmak dışarıdan bakıldığında kolay bir işlem gibi görülse de karar verme aşamasından tutun doktor bulmaya daha sonrada saç ekimi sürecine kadar çok zorlu bir dönem saç ekimi yaptırmak isteyenleri beklemekte. Saçlarınızda dökülme varsa maddi durumunuzda da sorun yoksa saç ekimi saçlarınız seyreldi ise kesinlikle iyi bir çözümdür. Fakat seyrek saçları olan kişilerde ilk akla gelen saç ekimi yaptırırsam kendi saçlarım zarar görür mü? Daha dazla saçlarım seyrelir mi? Dimyata Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak atasözü gerçekleşmesin.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri ve Doktorlar[/jaw_highlight]


2000’li yıllarda seyrek saçlı bölgenize saç ekimi yaptıracak olsanız kesinlikle yaptırmayın derdim. Fakat günümüz teknolojisi çok gelişti. Artık mevcut saçlarınızı da korumak için PRP yöntemleri var. Bu yöntemler aslında kendi yağ dokunuzu ve kanınızdan alınan kök hücreleri kafa derinize enjekte edilmesi ile gerçekleşmekte. Bu sayede kafanızdaki seyrek saçlarında daha güçlü çıkması sağlanıyor. Seyrek saçlarınıza kesinlikle zarar gelmemekte.

Fakat bu işlemi bazı saç ekim uzmanları yapmamakta. Bu nedenle saç ekimi için görüşeceğiniz doktordan kesinlikle prp ve kök hücre nakli istemelisiniz. Bu işlem saç ekimi ücretini de bir miktar arttırmaktadır. Kök hücre nakli ile saç ekimi fiyatları ortalama 1000 TL ile 1.500 TL arasında arttırmaktadır. Fakat kesinlikle bu fiyat için değer.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesinde En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


 

 

Yorum yapın