1. Ana Sayfa
  2. Saç Ekimi & Saç Protezi
  3. Protez Saç Ömrü Ne Kadar? Kaç Yılda Değiştirmek Gerekir?

Protez Saç Ömrü Ne Kadar? Kaç Yılda Değiştirmek Gerekir?

featured

Protez Saç Kaç Sene Kullanılır? Protez Saç Ne Kadar Dayanır?, Protez Saç Kaç Yılda Bir Değiştirilir?

Protez saç yaptırırken aslında en büyük konulardan biride protez saçın ömrünün ne kadar olduğudur. Neredeyse hiç bir firma sitelerinde saç protezinin ömründen bahsetmemekte. Bir çok sistemden bahsedilmekte ama protez saçı ömründen bahsedilmemekte.

Peki genel bir saç protezinin ömrü nedir? Bu sorunun cevabı aslında tamamen yaptırdığınız saç protezinin kalitesi ile doğru orantılı . Fakat en büyük etken ise sizin nasıl kullandığınız ve baktığınızdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Protez saç yaptırırken size denize girebileceğinizden bahsederler ama protez saç kesinlikle tuzlu suyu sevmez. Evet denize girersiniz çıkmaz ama tuzlu su protez saçın düşmanıdır. Fakat havuza rahatlıkla girebilirsiniz.Fakat havuz suyunda bulunan klor protez saçın canlılığını yitirmesine sebep oluyor.

Kullandığınız kimyasallar şampuanlarda maalesef protez saçın ömründen yemekte. Doğal şampuanlar kullanarak protezin ömrünü arttırabilirsiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Ayrıca protez saçın kafaya tutunmasını sağlayan yapıştırıcılarda protezin ömrünü kısaltan sebeplerden biridir. Hele ki piyasada Çin’den gelen yapıştırıcılar ve bantlar protez saçı iç yüzeyini erite bilmektedir.

[jaw_quote author=”” ]Protez Saçların Ömrü En Dikkatli Kullanımda 1.5 ile 2 Sene civarındadır. Fakat normal kullanımlarda 1 Sene civarında ömrünü tamamlar. [/jaw_quote][jaw_clear]

Son dönemlerde ise protez saç kullanıcıları aynı şekilde ve yapıda 2 adet protez almaktalar. Bu sayede saç protezinin ömrü daha uzun olmakta. Bu şekilde 3 sene civarında 2 protez kullanılmakta. Ayrıca saç protezleri bakım zamanları hem daha hızlı değiştiriliyor. Hemde bu sayede temizlenmesi daha rahat olmakta.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Ben geçen sene protez saç yaptırdım. Protez 8 ayda çöpe döndü. Fakat hata bende yorumları kötü bir merkezde yaptırdım. Size teşekkür ediyorum insanları iyi uyariyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir