Protez Saç ile Saç Ekimi Karşılaştırma ve Arasında Farklar

admin

Saç ekimi, kişinin tamamen kendi özgün saçından alınan saç köklerinin, kellik sorunu yaşanılan bölgeye ekilmesi sonucu yapılan bir operasyondur. Protez saç ise; bir başkasının saçlarından veya doğal olmayan yöntemlerle elde edilen yapay saçlardır. Tıbbi bir müdahale olmadan uygulanan protez saç işleminde; yapay saçlar özel bir yapıştırıcı vasıtası ile kellik sorunu yaşanan bölgeye uygulanmaktadır. Birçok kişi tarafından protez saç peruk ile de karıştırılmaktadır. Ancak bu ikisi ayrı şeylerdir, yapısal olarak aralarında birtakım farklılıklar söz konusu iken; kullanım alanlarında değişkenlikler de mevcuttur.

Protez saç, tıbbi bir müdahale olmadan, çok kısa bir süre kişiye uygulanırken, saç ekimi; risk içeren ve tıbbi bir müdahale gerektiren operasyondur. Saç ekimi; genel olarak kişinin ense kısmındaki saçlardan alınan köklerin, kellik problemi teşkil edilen bölgeye ekilmesi sonucu gerçekleşmektedir. Saç dökülmesi olan noktalara saç kökleri ekilerek, kişinin doğal ve gür saçlara sahip olması sağlanmaktadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Protez Saç ve Saç Ekimi Birbirine Paralel Değildir

Ben saç ekimi yaptıracağıma protez saç kullanayım veya protez saç yerine saç ekimi yaptırayım gibi bir düşünceniz varsa; yanlış düşünüyorsunuz demektir. Zira bu iki işlem birbirine benzer uygulamalar değildir. İkisinin de yapısında olan farklılıklar, kullanım alanlarında da değişkenliği yansıtmaktadır.

Özellikle 30 yaşını deviren erkeklerin % 70’inde görülen saç dökülmesi sorununu çözüme kavuşturmak için birçok farklı tedavi yöntemi bulunuyor. Zamanla geliştirilmiş olan bu yöntemler; son teknolojilerin kullanılması ile birlikte, bugünkü halini almıştır. Saç dökülmesi sorununa çözüm üretmek için kullanılan yöntemlerden bazıları ilaç takviyelerini yansıtırken, bazılarında çeşitli tıbbi müdahaleler söz konusudur. Eğer saç dökülmesi veya kellik sorunu nedeni ile şikayetler söz konusu ise; en etkili ve kesin sonuç verecek olan yöntem saç ekimi yöntemidir. Dökülen saçlardan kaynaklanan problemleri ortadan kaldırmak için günümüzde yaygın olarak tercih edilen saç ekiminin, birçok farklı yöntemi vardır. Saç ekimine paralel olarak saç protezi uygulamasının alternatif olabileceği konusuna da birtakım görüşler vardır. Ancak bu iki tedavi yöntemi birbirine zıt ve birbirinin tersi olan iki farklı uygulamadır. Bu yüzden ikisini aynı kefeye koymak, son derece yanlış bir düşüncedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Protez Saç ve Saç Ekiminin Temel Farkları

Protez saç ve saç ekimi tarafından birçok farklılık vardır. Her ne kadar birçok kişi bu iki tedavi yönteminin birbirine paralel olduğunu düşünse de; taban tabana birbirine zıt olan iki yöntemdir. Şimdi protez saç ve saç ekimi arasındaki farklılıkları sizler için maddeler halinde sıralayacağız.

    • Protez saç başka bir insanın saçından ya da yapay yöntemlerle geliştirilen bir uygulamadır. Saç ekiminde ise kişinin kendi saçından örnekler alınarak, saç dökülmesi ya da kellik problemi yaşanan bölgeye uygulanmaktadır.

Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


  • Protez saçı sadece geçici bir süre için kullanabilirsiniz, aynı protezi bir sonraki sefer kullanmanız söz konusu değildir. Doğal olmadığından, ortaya çıkan yıpranmaları gidermek söz konusu olmayacaktır. Saç ekimi ise, kişinin kendi saçından alınan köklerin, nakledilmesi sonucu, ömür boyu kullanımı söz konusudur.
  • Protez saç, yıpranmaya ve zarar görmeye meyilli bir uygulamadır. Temizliği ve kullanımı açısından son derece zahmetli olan protez saçlar, uyurken bile zarar görme riski ile karşı karşıyadır. Ancak ekimi yapılan saçların, kişinin kendi doğal saçı olduğundan, temizliği ve bakımı da kolaylıkla yapılabilmektedir.
  • Protez saçlar, bir süre kullanıldıktan sonra dökülmeye başlar ve yapay olduğundan, yerine yenilerinin çıkması söz konusu olmamaktadır. Ancak saç ekimi sonrasında, şok dökülme haricinde, saç dökülmesi sorunu yaşanmaz ve çok dökülme etkisi ile kaybolan saçların yerine yenileri gelmektedir.

  • Protez saç uygulaması kısa sürede yapılmaktadır, fakat bir süre sonra tekrar edilmesi söz konusu olan bir uygulamadır. Saç ekimi operasyonu uzun süren bir işlem olmasına karşın, tek seferliktir ve ömür boyu kullanılmaktadır.
  • Protez saç, başkasının ya da yapay ürünlerle elde edilen bir yöntem olduğundan, doğal görünüm kazandırmak oldukça zordur. Ancak saç ekiminde, kişinin kendi saçı olacağı için; doğallık söz konusudur.
  • Protez saçta, yenileme, bakım, temizlik gibi sürekli masraf ortaya çıkarken, saç ekiminde yapılacak olan masraf tek seferliktir.
  • Protez saç uygulamasında tıbbi bir müdahale söz konusu olmaz iken, saç ekimi tıbbi bir müdahale ile yapılan operasyondur.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


 

Yorum yapın