En İyi Saç Ekim Merkezleri ve 2024 Fiyatları

admin

Dünya’da Saç Ekimi Konusunda En Çok Tercih Edilen 2024 Yılı İtibariyle Türkiye Oldu.  Sizler İçin Türkiye’nin En Başarılı , En İyi En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezlerini ve Doktorlarının Listesini Hazırladık. Saç Ekimi Yaptıracaksanız Listemiz Tam Size Göre.

Türkiye Dünyanın saç ekim merkezi haline gelmiş durumda. Neredeyse her gün 700 ile 1.500 kişi saç ekimi yaptırmak için ülkemize geliyor. Hem ülkemiz açısından gelir sağlamakta hemde ülkemizde saç ekimi yaptıran yabancılar için uygun fiyata saç ekimi yaptırmaktalar. Ülkemizde dünyaca tanınan saç ekim uzmanları bulunmakta. Hatta dünyanın bir çok ülkesinden saç ekim uzmanları ülkemize gelerek eğitim almakta. En iyi saç ekim merkezini bulmak araştırmak çok fazla zamanınızı alabilir. Fakat  en iyi saç ekim merkezleri 2024 yılı için detaylı olarak sizin için araştırdık.


Kesinlikle Okumalısın : En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi


Türkiye’nin saç ekimi konusunda dünyada ilk sıraya gelmesinde iki sebep bulunmakta. Bunlardan birincisi Çok başarılı estetik açıdan harika işler çıkaran ve teknolojiyi devamlı takip eden işinde uzman saç ekim doktorlarımızın olması , ikinci sebep ise Dolar ve Euro olarak fiyatların dünya standartlarının altında kalması. Kısaca Avrupa’da standart bir saç ekim merkezinde saç ekimi yaptırdığınızda 1 kök başına 3 Euro civarında. Kalite arttıkça 5 Euro civarına çıkmakta.

Türkiye’de ise Dünyanın En iyi saç ekim uzmanı diyebileceğimiz Koray Erdoğan hocanın 1 kök fiyatı 2.5 Euro civarına gelmekte. Düşününki Aslında bu fiyat TL’ye vurduğunuzda çok fazla. Fakat Avrupa ve Arap ülkeleri için bu fiyat son derece uygun.Saç ektirmeyi düşünüyorsanız sizler için 2024 yılında en çok saç ekimi yorumu alan en başarılı ve saç ektirip pişman olmayacağınız Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezlerinin listesini hazırladık.

Listemiz herhangi bir firma yada doktor gözetmek sızın tamamen objektif bir şekilde hazırlanmıştır.

En İyi Saç Ekimi Merkezleri ve Fiyatları 2024

█ Hermest Clinic Saç Ekim Merkezi

Almanya, İngiltere ve Fransa’nın en otoriter gazete ve haber sitelerinde Avrupa’nın en iyi saç ekim merkezi olarak gösterilen Hermest saç ekimi listemizde 1.sırada. 15 yıldır Türkiye’nin en iyi ekibini bünyesinde barındıran ve sıkı saç ekiminde rekor kıran Hermest saç ekimi mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır. Aynı zamanda 2002 yılından beri hizmet veren saç ekim merkezi Türkiye’nin en köklü saç ekim merkezlerinden diyebiliriz.

%100 memnuniyet garantili Hermest saç ekimi hakkında şikayetleri araştırınca hiçbir şikayetin olmadığını teyit ettik. Mükemmel saç ekimi sonuçları ortaya koyan bu klinik ile ilgili 0 şikayet sayısı olması zaten çok doğal. Hermest Klinik ortalama saç ekim fiyatları 15.000 TL ile 22.000 TL arasında değişmektedir.

Hermest Saç Ekimi İletişim Bilgileri:
Adres: Altunizade, Nuhkuyusu Cd No: 191 D:Kat:1 Daire:2, 34662 Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 534 664 15 15
Detaylı Bilgi için : https://www.hermestclinic.com/tr/


█  Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi – İstanbul

Saç ekiminde riske girmeden saç ektirmek isteyenler için Nimclinic tek adres. %100 başarı oranına güvenilerek %100 memnuniyet garantili saç ekimi işlemleri gerçekleştirmekte. Özetle Nimclinic’te saç ekimi yaptırıp memnun kalmama ihtimaliniz yok. T.C Sağlık bakanlığından onaylı Nimclinic ile güvendesiniz. Bünyesinde estetik cerrahı, diş hekimi ve medikal estetik doktoru ile saç ekimi haricinde diğer estetik operasyonlarında da tercih edilebilecek kliniklerin en önünde yer almaktadır.Kişiye özel hizmet vererek en yüksek yoğunlukta, doğal ve sıkı saç ekimi ile kusursuz sonuçlar elde etmektedir.

Safir FUE ve DHI tekniklerini uygulayan Nimclinic’in saç ekimi fiyatları 2024 yılı 15.500-200 TL arasında değişmektedir.

Nimclinic İletişim Bilgileri
Telefon ve Whatsapp hattı: +90 546 747 1010
web adresi: www.nimclinic.com

█ Zeymed Hair Clinic – İstanbul Saç Ekim Merkezi

Zeymed Hair Clinic Türkiye’nin en Eski ve En tecrübeli Saç ekim merkezlerinden biridir. 10 Yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli uzman kadrosu ile Türkiye’den ve Dünyadan binlerce saç dökülmesi sorunu yaşayan hastanın yüzünün gülümsemesine ve kellik problemlerini ortadan kaldırarak hayatlarına bir renk katmıştır. Kadrosu yıllardır değişmeyen ve son derece başarılı doktor ve hemşireleri ile size saç ekimi konusunda en son teknolojileri kullanarak operasyonlarınızı gerçekleştirir. Bu sayede saç ekimi sonrasında hem en iyi sonuçları alırsınız hemde uzun süre yanınızda olacak size bilgi verebilecek bir saç ekim merkezinden hizmet almış olacaksınız. Zeymed Hair Clinic İstanbul Şişli Nişantaşında Özel Kliniğinde Hizmet vermektedir. Başarı yüzdesi %99 Civarındadır ve Müşteri yorumlarını incelediğinizde en çok önem verilen müşterilerin memnun ayrılmasıdır. Merkezde özellikle FUE Saç Ekimi, Sapphire Saç Ekimi ve DHI teknikleri ile saç ekim işlemleri hastaya uygun şekilde planlanır. Ayrıca merkezde Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi ve Kaş Ekimi de yapılmaktadır. Kişiye özel analiz yapılarak en doğal görünüm ve en iyi sonuç için kesinlikle Zeymed Hair Kliniği tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve ücretsiz analiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Zeymed Hair Clinic 2024 yılı ortalama saç ekimi fiyatları ise 22.000 TL ile 32.000 TL arasında değişmektedir.

Web: www.zeymedhairklinik.com
Adres:
Meşrutiyet Mah. Vali Konağı Cad. Hacı Mansur Sk. No:14 Nişantaşı / Şişli / İstanbul / TÜRKİYE
Whatsapp: +90 534 704 14 81

█ Asmed Hair Transplant , Dr Koray Erdoğan

Türkiye’de ve dünyada saç ekimi konusunda araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan ilk isim Koray Erdoğan olmakta. Dünyada ve Türkiye’de saç ektirmeyi düşünenlerin listesinde ilk sırada bulunmakta. Saç ekimi konusunda muhteşem sonuçlar almakta. Kendine özel tekniği ve son teknoloji kullandığı saç ekim cihazları ile saç ekiminde muhteşem sonuçlar çıkarmakta. 2001 yılından bu yana saç ekimi yapmakta. Türkiye’nin en eski saç ekim uzmanlarından diyebiliriz. Avrupa ve Amerika’da bir çok seminere katılmış ve eğitimler vermiştir. Dünya FUE Enstitüsünü kurup Başkan yardımcılığını yapmıştır.

2018 yılında ise Başkanlığa seçilmiştir. Türkiye’de kendi saç ekim merkezi olan ASMED Hair Transplant Center’da saç ekimi operasyonlarını sürdürmektedir. Fakat maalesef genellikle Yurt dışındaki hastalarından Türkiye’deki hastalara çok fazla zaman ayırmamaktadır. Neredeyse 6 ay sonrasına randevu verilmektedir. Son derece yoğundur. Özellikle Arap ve Avrupalı saç ekimi hastaları bulunmaktadır.

Asmed Koray Erdoğan Saç Ekimi Fiyatları ise 1 Greft (1 Kök) ortalama 2.5 Euro (8 TL civarına) ekmektedir. 1000 saç kökü ortalama 40.000 TL civarında tutmaktadır. Maalesef ülkemiz şartlarına göre çok yüksek rakamlara ulaşmakta.

Asmed Hair Transplant , Dr Koray Erdoğan İletişim Bilgileri:
Adres:
Ataşehir Atatürk Mah., Sedef Cad. No: 1/1 İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 216 464 11 11


█ Medical Hair Saç Ekimi

Türkiye’nin İzmir şehrinde saç ekimi operasyonlarını gerçekleştiren Dr. Sibel Ulusan, yaklaşık 15 yıldır bu alanda çalışmaktadır. Kendisi Türkiye’nin prestijli tıp fakültelerinden biri olan Dokuz Eylül Tıp Fakültesi mezunudur. Saç ekimi konusunda Avrupa ve Amerika’da birden fazla seminere katılmış ve saç ekimi alanında inovatif yaklaşımlar sergilemiştir. Saç ekimi operasyonları ile başarılı sonuçlar alan Dr. Sibel Ulusan’ın hastalarının büyük çoğunluğunu turistler oluşturmaktadır. Kendisi gibi doktor olan eşi Dr. Zafer Ulusan’da Medical Hair çatısı altında saç ekimi işlemleri gerçekleştirmektedir.
Dr. Sibel Ulusan saç ekim fiyatları 30.000 TL olarak belirlenmiştir. Tek seans fiyatı olarak belirlenen bu fiyat greft miktarının fiyata etkisi bulunmamaktadır.

Medicalhair Saç Ekimi İletişim Bilgileri:
Adres: Alsancak, Devlet Hastanesi Karsisi, Ali Çetinkaya Blv 35/5, 35220 Konak/İzmir, Türkiye
Telefon: +90 533 460 39 94


Dr Muhammet Özgehan TRİPAESTHETİC Kliniği

Türkiyenin en ünlü saç ekim cerrahlarındandır. Her hastasında kanalları kendi açar alımlarını kendi gerçekleştirir micro cerrahi fue saç ekimi konusunda  Strazburg FRANSADA İrkad eğitim merkezinde eğiticilikte yapmakta olan Dr. Muhammmet Özgehan 16 yılda  tüm dünyadan 5000′ e yakın hastayı saçlarıyla kavuşturmuştur onun kliniğinde TRİPAESTHETİC te her şey olması gerektiği gibidir. Ekim olduğu anlaşılmayan doğal ekim yönleri ve  ekim sıklığı ile ünlenmiş olan Dr Muhammet Özgehan ekimlerini tripaesthetic markasıyla gercekleştirmekte hastalarına ekim sonrası 1 yıllık süreyle prp ve saç aşısı desteğini ücretsiz sunmaktadır.

Kadınlarda saç ekimi, sakal ekimi,ve yanık scarlı  alanda saç ekimi konusunda en çok hasta sayısı ve en yüksek kök tutma oranı da  Dr Muhammet Özgehan’a aittir  ,Dr. Muhammet Özgehan kliniğinde  saç ekimi dışında Tüm saç hastalıklarının tanı ve tedavisini de gerçekleştirmektedir. Dr Muhammet Özgehan’ın Sac ve sakal ekim fiyatları  6.000-20.000 TL arasında değişmekte olup 2.500-4.000 TL arasında kaş ekimi yapmaktadır. Tripaesthtic’de saç ekimi için gelen hastalara havaalanı transfer konaklama ve cevirmen desteği de sağlanmaktadır .

Dr Muhammet Özgehan TRİPAESTHETİC Kliniği İletişim Bilgileri:

Adres: Prof Ahmet Taner Kışlalı mah ilko sitesi 2800 sok No 6 ÇAYYOLU CANKAYA ANKARA
Telefon : +90312 241 07 41    Mobil :+90 532 722 02 33


İnter Clinic Saç Ekim Merkezi 

İstanbul Ataşehir’de bulunan İnter Clinic Türkiye’nin en tecrübeli ve saç ekimi konusunda en son teknolojisine sahip merkezlerinden biridir. Bünyesindeki uzman ekip uzun yıllar saç ekimi sektöründe tecrübe edinmiş ve uzun yıllar İnter Clinic bünyesinde çalışanlardan oluşur. İnter Clinic 45 Ülkeden binlerce saç dökülmesi sorunu yaşayan hastayı saçlarına kavuşturmuştur. Saç ekimi konusunda kişiye özel uygulamaları bulunmaktadır. Traşsız saç ekimi ,Safir ve Kök hücre destekli saç ekimi gibi yöntemlerde uzmanlaşmış ve saç ektiren hastalar da memnuniyet neredeyse %100 ‘e ulaşmıştır.

Özellikle Türkiye’de yeni uygulanan ve hastalar tarafından çok tercih edilmeye başlanan uykuda saç ekimi yöntemi de İnter Clinic tarafından öne çıkan yöntemleri arasında yer almaktadır. Saç ekimi yaptıran hastalarla saç ekimi sonrasından da destek ve bilgilendirme kesilmemekte ve hastanın memnuniyeti en üst seviyede tutulmaktadır. Bünyesindeki doktor kadrosu saç ekimi operasyonunda yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumda hızlıca müdahale edebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. İnter Clinic Saç ekim merkezinin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biride budur.
İnter Clinic saç ekimi fiyatları 6.000 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir.

İnter Clinic Saç Ekimi Merkezi İletişim Bilgileri:
Adres: Ataşehir/İstanbul
Telefon: +90 542 123 24 25
Web: www.clinicinter.com

█ Vital Fulya – Op. Dr. Zekeriya Kul

Türkiye’de estetik denildiğinde ilk akla gelen uzmanların başında Op. Dr. Zekeriya Kul gelmekte. Saç ekimi konusunda 2004 yılından beri hizmet vermektedir. Ayrıca bir çok estetik konusunda da cerrahi operasyonlar yapmaktadır. Op. Dr. Zekeriya Kul İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Mezunudur. uzun süre Brezilyada kalmış bir çok eğitim ve seminere katılmıştır.

Türkiye’de kendi kurduğu estetik merkezinde operasyonlarını sürdürmektedir. Ayrıca Birleşik Arap Emirliklerinde de Plastik Cerrahi Uzmanlığı bulunmaktadır. Yılın belli dönemlerinde Dubai ‘de estetik operasyonlarını sürdürmektedir. Genellikle Türkiye’den ve Arap ülkelerinden çok sayıda hastası bulunmaktadır. Randevu süresi ortalama 1 ayı bulmaktadır. Saç ekimi konusunda gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bir estetik uzmandır. Saç ekimi denildiğinde dünyadaki sayılı saç ekim uzmanları arasında gösterilir.

Op. Dr. Zekeriya Kul Saç ekim fiyatları ortalama 12.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat ortalama 3.000 Saç kökü için verilen fiyatlardır. Fiyatlar ekilecek alana göre değişiklik göstermektedir.

Vital Fulya – Op. Dr. Zekariya Kul İletişim Bilgileri:
Adres: Teşvikiye, Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd., No:23 K:5 D:15 Şişli/İstanbul/Türkiye
Telefon: +90 212 241 44 44


█ Transmed Klinik – Dr. Melike Külahçı

Türkiye’nin en eski saç ekim merkezlerinden biri de Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi ‘dir.  Dr. Melike Külahçı tarafından 1994 yılında kurulmuştur. Tüm Estetik işlemleri r. Melike Külahçı tarafından yapılmakta. 2000 yılından beri saç ekimi operasyonlarını sürdürmektedir. Ortalama 5.000 üzerinde saç ekimi operasyonu yaptığı bilinmekte. Dünya çapında bir çok ülkede seminerlere hem konuşmacı hemde yönetici olarak katılmıştır. Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği yönetiminde görev alan ilk Türk cerrah olmuştur. Dr. Melike Külahçı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Mezunudur. Son dönemde uzmanlık alanını tamamen saç ekimi konusunda yoğunlaştırmıştır. Dünyadaki saç ekimi konusunda tüm gelişmeleri yakından takip eder ve saç ekim merkezinde dünyadaki son teknoloji teknikleri ve aletleri kullanmaktadır. Saç ekimi konusunda estetik açıdan son derece başarılı işler çıkarmıştır.

Kesinlikle Okumalısın : Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar


Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi Dr. Melike Külahçı saç ekimi fiyatları 2024 yılı itibariyle ortalama 7.000 TL ile 22.000 TL arasında değişmektedir. Ortalama 1000 saç kökü 4.000 TL civarına ekilmektedir. Saçsız bölgenizin büyüklüğüne göre fiyat değişmektedir.

Transmed Klinik – Dr. Melike Külahçı İletişim Bilgileri:
Adres: Fulyalı sok. No:7 34330 İç Levent / İstanbul / Türkiye
Telefon: +90 212 281 13 00

█ Maral Klinik Dr. Tuğrul Maral 

Tuğrul Maral Türkiye’de çok fazla ismi duyulmasa da Dünyada tanınmış bir saç ekimi uzmanıdır. Özellikle Arap ve Avrupa ülkelerinden saç ekimi için gelen hastaları bulunmakta. Bir çok seminer ve eğitime katılmıştır ve bir çok saç ekimi konusunda makaleleri bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı mezunudur. Amerika’da bir çok eğitim almıştır. Türkiye’de kendi kurduğu klinikte saç ekim operasyonlarını gerçekleştirmekte. 2006 yılında bu yana saç ekimi konusunda başarılı operasyonlara imza atmaktadır. Ortalama 6.000 den fazla saç ekimi operasyonunu başarıyla sonuçlandırmıştır. Microfue tekniğini en başarılı uygulayan saç ekim uzmanlarından biridir. Tuğrul Maral’a saç ekimi yaptıranların yorumlarını incelediğimizde olumsuz bir yorum ile karşılaşmadık.
Maral Klinik Dr. Tuğrul Maral saç ekim fiyatları ortalama 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Ortalama 1000 saç kökü fiyatı 3.000 TL civarındadır.
Maral Klinik İletişim Bilgileri:
Adres: Levent Mah. Çarşı Cad. No:1 Levent/İstanbul/Türkiye
Telefon: +90 212 270 1212

Kesinlikle Okumalısın : Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır 


█ Op. Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin ve Dünyanın saç ekimi konusunda sayılı doktorlarından biridir. Marmara Tıp Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur. Yurt içi ve Yurt dışında bir çok estetik merkezinde çalışmıştır. Günümüzde Suadiye’de kendi saç estetik merkezinde saç ekimi operasyonları sürdürmektedir. DHI, Safir ve Perkutan gibi güncel teknikleri kullanmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Saç ekimi yapan doktorlar arasında sık ve doğal saç ekim operasyonları ile öne çıkmaktadır. Dönor bölgesine en az hasarı verir ve saç ekimi sonrasında son derece doğal bir görünüm elde edilir. Genellikle Arap ülkelerinden çok fazla talep vardır. Ortalama 5.000 den fazla saç ekimi operasyonu gerçekleştirmiştir. Op. Dr. İlhan Serdaroğlu saç ekimi yorumlarını incelediğimizde son derece olumlu yorumlarla karşılaştık.
Op. Dr. İlhan Serdaroğlu saç ekim fiyatları ortalama olarak 8.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Ortalama 1000 saç kökü fiyatı 3.000 TL civarındadır.
Op. Dr. İlhan Serdaroğlu İletişim Bilgileri:
Adres: Bağdat Cad. Ali Bor Apt. 433 Suadiye – İSTANBUL
Telefon: +90 216 445 00 45

█ ArenaMed Saç Ekim Merkezi Dr. Serkan Aydın

Saç ekimi denildiğinde Türkiye’de en bilindik saç ekim uzmanlarından biri de Serkan aydın’dır. Özellikle bir çok futbolcu , Tiyatrocu ve sanatçının saç ekimi operasyonlarını yapmıştır. Çok fazla yurt dışından hastası olmasa da Türkiye’de yeterince hastası vardır. Diğer Doktorlar gibi randevu süresi çok uzun değildir. Estetik ve sık saç ekimleri ile öne çıkmaktadır. Saç ekimi konusunda yeni teknolojileri devamlı takip eder ve Türkiye’ye çok hızlı bir şekilde getirmektedir. Fiyatları ünlü doktorlara göre biraz daha uygundur. 10 kişilik ekibi ile saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmekte. Serkan Aydın’da saç ekimi yaptıranların olumsuz bir yorumuna denk gelmedik. Sadece dönor bölgesinde çok fazla alım yaptığına dair yazılar bulunmakta. Buda saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü ile doğru orantılı bir olay aslında…

ArenaMed Saç Ekim Merkezi Dr. Serkan Aydın saç ekimi fiyatları ortalama 4.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Ortalama 1000 saç kökü 2.500 TL civarına ekilmektedir.

ArenaMed Saç Ekim Merkezi Dr. Serkan Aydın İletişim Bilgileri:
Adres: Akasya Acıbadem Tower A, 34660 Üsküdar / İstanbul
Telefon: +90 534 073 11 35


█ Ankara International Saç Ekimi – Doç. Dr. Serdar Görkem

Saç ekimi konusunda her ne kadar İstanbul’daki saç ekim merkezleri ve doktorları öne çıksa da Ankara’ da da çok fazla tanınmış ve başarılı saç ekim uzmanları bulunmakta. Hatta  Estetik konusunda Türkiye’nin en başarılı doktorlarından biri olan Doç. Dr. Serdar Görkem Ankara’da saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmekte. İç Anadolu Bölgesinin neredeyse her ilinden saç ekimi için Doç. Dr. Serdar Görkem ‘e gelinmekte. Tecrübeli ekibi ile birlikte bizzat saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmekte. Micromotor kullanımı konusunda son derece başarılı. Doç. Dr. Serdar Görkem hakkındaki yorumları incelediğimizde son derece olumlu ve memnun hastalarının olduğu ortaya çıkmakta.


Kesinlikle Okumalısın : En İyi Saç Similasyonu Yapan Dövmeciler ve Fiyatları


Ankara International Saç Ekimi – Doç. Dr. Serdar Görkem saç ekim fiyatları ortalama 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. ortalama 1000 saç kökü ekimi fiyatı 3.000 TL civarındadır.

Ankara International Saç Ekimi – Doç. Dr. Serdar Görkem İletişim Bilgileri:
Adres: Kazım Özalp, Uğur Mumcu Cd. No:6, 06700 Çankaya / Ankara
Telefon: +90 312 494 0527


█ Dr. Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi

Dr. Serkan Aygın Türkiye’de saç ekimi gerçekleştiren ilk doktorlardan biridir. 1996 yılından beri saç dökülmesi ve saç ekimi konuları üzerinde çalışmaktadır. Çapa Tıp Fakültesi mezunudur. Türkiye’de FUE tekniği ilk uygulayan saç ekim uzmanlarından biridir. Binlerce saç ekimi operasyonu gerçekleştirmiştir. Safir FUE tekniğini Türkiye’ye ilk getiren ve uygulayan isim olmuştur.

Saç ekimi sonrasında estetik sonuçları ile çok fazla ünlenmiştir. Dünya çapında bir çok seminer ve eğitime katılmıştır. Arap ülkelerinden ve Avrupa’dan genellikle hasta kabul etmektedir. Dr. Serkan Aygın’ın yorumlarını incelediğimizde gözünüz kapalı saç ekimi operasyonunuzu yaptırabileceğiniz bir doktor olduğu ortaya çıkmakta.

Dr. Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi saç ekim fiyatları ortalama 5.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. Ortalama 1000 saç kökü ekim işlemi 3.500 TL civarında yapılmaktadır.

Dr. Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi
Adres: Merkez Mh. İstiklal Sok. No:11/A Key Plaza, Şişli /İstanbul/ Turkiye
Telefon: +90 555 100 40 40


█ Esteworld Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en bilindik saç ekim merkezi Esteword Uzm. Dr. Servet Terziler tarafından kurulmuştur. Saç ekimi konusunda İstanbul’da 3 şube ile hizmet verilmektedir. Son derece başarılı saç ekim operasyonlarına imza atılmaktadır. Saç ekimi operasyonları Uzm. Dr. Servet Terziler önderliğinde titizlikle yapılmaktadır. Bu güne kadar binlerce saç ekimi gerçekleştirilmiştir. Son derece olumlu yorumlar bulunmakta. Gönül rahatlığı ile saç ekimi operasyonunuzu Esteworld Saç Ekim Merkezinde gerçekleştirebilirsiniz.

Esteword Uzm. Dr. Servet Terziler saç ekim fiyatları ortalama 6.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. 1000 saç kökü ekimi fiyatı 2.000 TL civarındadır.

Esteword Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:
Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul
Telefon: +90 (216) 474 54 54


█ İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin önce saç ekim merkezlerinden biride İsveç Kliniktir. Choi ( Kalem Tekniği ) , Traşsız ( Saç Kazıtmadan ) Saç Ekimi gibi yeni teknolojik yöntemlerle saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Sağlık turizmine çok önem vermektedir. Gelen hastalar sadece saç ekimi değil burun ameliyatı yada diğer estetik konularda da hizmet alıp memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Arap ve Avrupa’dan çok fazla talep görmektedir. Fiyat olarak diğer firmalarla kıyaslandığında biraz daha uygundur. Saç ekimi işlemlerini uzman ekipler ile gerçekleştirmektedir. İntrnet üzerinde yaptığımız araştırmalarda herhangi bir olumsuz yoruma denk gelmedik.

İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi saç ekim fiyatları ortalama 5.000 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir. 1000 Saç kökü ekim ücreti 2.500 TL civarındadır.

İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:
Adres: 19 Mayıs Cad. Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sok. Şişli Plaza E Blok Şişli/İstanbul
Telefon: +90 212 215 55 35

Saç Ekimi Nedir?

Fiziksel görüntünün tamamlayıcısı saçlarımızın sağlıklı görünmesi her zaman için önemlidir. Ancak bazen kalıtsal sebepler, mevsimsel değişiklikler, vitamin noksanlıkları gibi sebeplerle saçlarda azalma ve dökülmeler meydana gelecektir. Saç dökülmeleri zaman zaman olur ise kendiliğinden tekrar çıkar. Fakat saç dökülmeleri çok yoğun ise bazı hastalıkları düşündürebilir. Bu noktada devreye saç ekimi işlemi girmektedir. Zira saç ekimi sayesinde saç kayıplarının pratik bir şekilde giderilmesi de mümkün olmaktadır.

Erkeklerde saç dökülmesinin kökeninde kalıtsal faktörler, kadınlarda saç dökülmesinin sebebi ise hormonlar, beslenme düzensizlikleri, kozmetik ürünleri neden olabilmektedir. Saç dökülmesine sebep olan faktörler tespit edilip bu doğrultuda tedavi edilip, saç dökülmesi önlenebilir. Beslenme düzeni değiştirilebilir, hormonal hastalıklar söz konusu ise gerekli tedavi yapılabilir. Saç dökülmesi süreğen ise saç ekimi tedavisi yapılması gerekebilir.

Saç dökülmesi sonucu seyrekleşen ya da hiç saç olmayan bölgelere ense bölgesinde ya da vücutta bulunan saç kökleri taşınarak saç ekimi gerçekleştirilir. Bu işlem sterilize edilmiş ameliyathane şartlarında bölgesel anestezi ile yapılmaktadır. Güçlü saç kökleri alınarak saç olmayan bölgelere ekilir. Bu işlem ekim yapılacak bölgenin durumuna göre 6 saate kadar sürebilmektedir. Saç ekim tekniğine başarılı bir sonuç alınması anlamında çok önemlidir. Nakledilen saçların deri ile uyumu ve sağlıklı uzaması gerçekleşir ise saç ekimi tekniği eksiksiz uygulanmış demektir. Saç ekimi işleminden sonra birkaç gün dışarı çıkılmaması önemlidir. Saç ekildikten sonra dökülecek ve saç kökleri uzayarak yeni saçlar çıkacaktır.

Saç ekimi yapılırken kişiye özel işlemler yapılmaktadır. Kişinin sağlık geçmişi ve saç ekimi yapılacak olan bölgenin fotoğraflaması yapılmaktadır. Bu fotoğraflarda saçın döküldüğü bölgenin ve saç dokusu alınacak olan bölgenin görüntüleri yer alır. Saç ekimi yapılmadan önce saç köklerinin alınacağı alanda bulunan greftlerin ne kadarının alınabileceği belirlenir. Ve hangi teknikle alınır ise istenilen sonuca ulaşılacağı belirlenir. Elbette ki böyle durumlarda saç ekim teknikleri nelerdir? Sorusu da akıllara gelmektedir. İşte bu soruya dair merak edilen tüm detaylar!

Saç Ekimi Teknikleri

Foliküler Ünite Tranplantasyonu (FUT): Bu yöntem eski tekniklerden biridir. Enseden ince şerit şeklinde kafa derisi kesilir ve bu derideki kökler işlem yapılmak istenen bölgeye ekilir. Cerrahi bir işlem olduğundan ötürü ense bölümünde yara izi bırakmaktadır. Söz konusu yönden en sık tercih edilen saç ekimi teknikleri arsında yer almaktadır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE): Bu yöntemde kesi izi olmadığından yara izi kalmamaktadır. Enseden alınan saç köklerinin saç ekimi yapılacak bölgeye taşınması ile gerçekleşir. Son yıllarda ise kan pıhtılaşmasına yardımı olan hücrelerden hazırlanan solüsyon saç ekim yapan bölgelerde kullanılırsa saçın sağlıklı ve güçlü çıkmasını sağlar. Kişinin saç ve cilt durumuna uygun tedavinin yapılması saç ekiminin istenen başarıyı vermesinde önemli bir etkendir. Bütün bu bilgileri ışığında saç ekimi nasıl yapılır? Sorusu da önem kazanır. İşte bu soruya dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Kafein içeren maddelerden uzak durulmalıdır, alkol tüketimiz azaltılmalıdır.

-Kan pıhtılaşmasını olumsuz yönde etkileyecek ilaçlar kullanılmamalıdır.

– Saç için kimyasal bakım ürünleri kullanılmamalıdır

Saç Ekim İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler

Genel olarak sırtüstü yatılmalı, saç ekimi yapılan bölgeye dikkat edilmelidir. Saç ekimi sonrasındaki 4. ve 15. günlerde az da olsa risk sürmektedir.

-Yoran ağır spor faaliyetlerinden kaçınılmalıdır.

– Saç ekim işleminden sonra kesinlikle araç kullanılmamalıdır.

– İşlem sonrasında ağrı ve ödem görülebilir. Ağrılar sonucu düzenli ağrı kesici kullanılır. Saç ekilen bölgenin özenle korunması gerekir. Operasyon sonrası 3.gün saçın yıkanması önerilir.

-Çıkmaya başlayan saçlar için kesim, boya yapılmamalıdır. Sauna, solaryum, hamam gibi yerlerden kesinlikle kaçınılması gerekir.

– Saç ekimi yapılan bölge güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

-Saç ekildikten yaklaşık bir ay sonra kaynar, doktorun işlemden sonra kullanılmasını tavsiye ettiği ürünler kullanılmalıdır. Görüldüğü üzere saç ekimi nasıl yapılır? Sorusuna geniş ölçekli yanıtlar vermek de mümkün olmaktadır.

Diğer Saç Ekimi Teknikleri

DHI (Direct HairImplant): FUE tekniğinin yeni bir tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu teknikte kesi işlemi yapılmaz ve bağlantılı olarak dikiş izi yoktur. Ekim işlemi tek tek gerçekleştirilir. Bu teknikte saç dokusunun dışarıda kaldığı süre en aza indirilerek saç ekilecek bölgeye nakledilir. Böylece daha sağlıklı uzaması sağlanır. Saçların ekim yapılacağı alanlarına delik açılmaz saç kökleri doğrudan ekilir. Saç ekilecek alana delik açılmaması ile saç kökleri için daha geniş bir yer kalır ve daha fazla saç ekilebilir. Bu teknikte uygulanan iğnelerin ince olması ile yara izi oluşma riski azdır. Bu teknik sonucu saç ekimi ile saçlarınız doğal saçınız gibi bir görünüme kavuşacaktır.

Traşsız Saç Ekimi: Saç ekimi işlemi yaparken saçların diğer tekniklerde genelde komple ya da sadece ekim yapılacak alanlarda traş edilmesi gerekir. Hasta için iş ve sosyal hayatına dönmesi anlamında rahatlık sağlanması çok önemlidir. Bunun için işlemden önce hastanın saçını uzatması istenir. Ve operasyon yapılacak bölge böylelikle uzamış olan saçların arasına saklanmış olacaktır.

İğnesiz Saç Ekimi: İğnesiz saç ekimi mikro cerrahi yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezinin sonrasında özel uçlu iğnelerle lazer ile işlemler yapılarak gerçekleştirilir. İğnesiz saç ekimi  iğne fobisi olan hastalar için avantajlıdır ve enfeksiyon riski en aza inmektedir. Ağrı ve kabuklanma olmadan kısa sürede iyileşme sağlanır.

Ice Graft Tekniği: Başın arka tarafından alınan saç dokuları Icegraft solüsyonları içerisinde bekletilir. Soğutma işlemi yapılır. Saç ekimi öncesi yapılan bu işlem sonucunda doku kaybı önlenir ve saç kökleri canlanmış olur.

Perkütan Saç Ekimi: Tamamen doğal görünüm veren bu saç ekim yöntemi dünyada sıklıkla kullanılmaz. Saç telinin yapısına uygun delikler açılarak saçların nakledilmesi sağlanır. Bu saç ekim tekniği 2 gün gibi bir sürede tamamlanabilmektedir. İzotonik sıvı çok az kullanılmış olacağından yüzde ödem oluşma durumu olmayacaktır. 2 ya da 3 gün içerisinde hasta iyileşme dönemine girecektir.

PRP Destekli Saç Ekimi: Bu ekim tekniğinde amaç saç derisini güçlendirip, yenilemektir. Kan alındıktan sonra alyuvarlar ayrılarak, trombositler ve akyuvarlar ayrıştırılır. Trombositler zarar gören dokular ile etkileşime geçtiğinde ise doku onarıcı bir etmen sağlar. Saç kaybı azaltılacağından saç ekimi işlemi bittikten sonra da iyileşme süreci hızlanır.

Altın uçlu Saç Ekimi: Mikro Fue tekniği kullanılarak yapılan saç ekimi sonrasında enfeksiyon, geç iyileşme durumunda altın uçlu yöntemle yapılabilmektedir. Saç ekim, yapılırken doğal yapıyı bozacak tepkime verecek bir duruma yol açmaz. Bu teknik ayrıca fazla sayıda saç kanalı açılmasını sağlamaktadır. Bu işlem deriyi tahriş etmediğinden kabuklanma çok az olur ve dökülür.

Saç ekimi yapılmadan önce uygulamayı yapacak olan merkezin bazı nitelikleri taşıması gerekmektedir. Saç ekimi ameliyathane ortamında kesinlikle steril ortamda yapılmalıdır. Bu ortamların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış yerler yani ruhsatlı merkezler olmasına dikkat edilmelidir. Saç ekimi yapacak olan doktorun estetik cerrah olması gerekmektedir. Ekibinde hastane tecrübesinin olması çok önemlidir.


Listemizdeki firmalar karışık olarak listelenmiştir. Listede sadece bilgilendirme için hazırlanmıştır. Her hangi bir Cerrah Doktor yada Klinik Tavsiye edilmemektedir. Soru görüş Listeye Firmanızı Ekleme Talebi ve Önerileriniz için info@sacekiminetwork.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

“En İyi Saç Ekim Merkezleri ve 2024 Fiyatları” üzerine 28 yorum

 1. Allah sizden razı olsun. Saç ekimi konusunda çok araştırdım. Keşke sitenizi daha önce görseydim çok işe yaradı. Tüm bilgiler mevcut daha ne isteyeyimki. Serdar Aygın da saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Yaptıran arkadaşlar bana dönüş yapabilirmi?

  Yanıtla
  • Mavi suyu televizyonlarda gördükten sonra öğrendim. Etkili olduğunu düşünüyorum. Alp kırşan, tümer metin, sinan akçıl bile reklamlarında oynuyor. 1 şişe alınıp denenmeli. Olabilir.

   Yanıtla
 2. Türkiye’nin en iyi saç ekimi yapan doktoru bence İlhan Serdaroğlu ve Koray Erdoğan . Paranız varsa kesinlikle bu iki doktora saç ektirin. Para durumunuz çok iyi değilse uygun saç ekimi Zekeriya kul ve İsveç klinik olabilir.

  Yanıtla
 3. Serkan Aydın’da saç ekimi yaptırdım. Çok doğal bir saç ekimi oldu. Çok memnun kaldım tavsiye ederim isteyene mail yazsin resim yollayayım.

  Yanıtla
 4. Öncelikle bu listeyi hazırladığınız için teşekkürler. En iyi saç ekim merkezleri listeniz çok başarılı. Bende saç ekim firması arastiriyordum sayenizde listenizdeki bir firmaya saç ekimi yaptırdım çok ta memnunum. Allah razı olsun sizden.

  Yanıtla
 5. Geri izleme: Kocaeli Saç Ekim Merkezleri Fiyatları ve En İyi En Başarılı Merkezler - Saç Ekimine Dair Gerçek Bilgiler
 6. 2 yıldır saç ekimi için araştırma yapıyorum. Saç ekimi doktorlarını ve merkezlerinin yorumlarını inceledim. Sitenize teşekkürler. Herşey açık seçik yazmışsınız saç ekimi konusunda.

  Yanıtla
 7. Sizin sitenize niye daha önce uğramadım ya. Çok teşekkürler. En iyi saç ekim merkezlerini toplamissiniz.
  Araştır araştır canım çıktı.

  Yanıtla
 8. Saç ekimi denildiğinde İlhan Serdaroğlu kesinlikle ilk sıraya yazılmalı. Dönor bölgesine en az zararı veren doktorlardan biri. Ben saç ektirdim donur bölgem son derece iyi . Saç ekimi yaptırırken dönor bölgeye de ne kadar zarar veriyor doktorlar buna dikkat edin

  Yanıtla
 9. Merhaba kardeşim bende düşünüyorum Ekim ama tereddütteyim bana ekimden önce ve sonrasını atarmısın nerde ektirdin

  Yanıtla
 10. Herkese merhaba ben de sac ekimi yaptirmaya karar verdim ve birkac yerle gorustum. Hem fiyati
  uygun oldugu icin hemde buz hucre tedavisi yaptiklari icin Kuzenim de zaten
  bu teknikle sac ektirmisti 2,5 sene once ve gayet memnundu. Ben buz hucre tedavisi yaptirarak sac ektirdim
  arkadaslar. Saclarimin canlandigini hissedebiliyorum zaten goren herkes ne kadar gur saclarin varmis
  diyor. Youtube’dan buz hucre diye aratirsaniz videolari gorebilirsiniz. Buz hucre tedavisi herkese tavsiye
  ederim.

  Yanıtla
 11. Arkadaslar ben sac ektirmek isteyorum en iyi sac merkezi nerde ankarada yada istanbuldakileri bilgi verirseniz memlun olurum. saygilarimla

  Yanıtla
 12. En iyi saç Ekim merkezi denildiğinde Koray Erdoğan hocayı tek gecerim. Adam saç ekiminin krali resmen. Dünyaya o eğitim veriyor.

  Yanıtla
 13. En iyi saç Ekim merkezleri İstanbul da toplanmış. İlla saç ekimi için İstanbul’a gelmek lazım. Çok fazla saç ekim merkezi açılmış ama 3/5 tane merkez haricinde çoğu gereksiz. Saç ekim merkezi en iyileri İstanbul’da . Yani Ankara’dan gelcez yapacak bişe yok

  Yanıtla
 14. İstanbul’da en iyi saç Ekim merkezlerini ararken sitenizi buldum teşekkürler son derece güzel bir site çok iyi bilgi veriyor.

  Yanıtla
 15. En iyi saç Ekim merkezleri bu kadar mı ? Ya ben Türkiye’de neredeyse 300 saç ekim merkezi olduğunu okudum.arkadaslan saç ekimi için en iyi saç Ekim merkezi hangisi bana fikir verir misiniz

  Yanıtla

Yorum yapın