Ekilen Saçlar Dökülür Mü? Saç Ekiminde Ekilen Saçlar Garantili Midir?

admin

Saç ekimi yaptırdınız. Şok dökülme dönemi de geçti ve yeni saçlarınız çıkmaya başladı. Sizden mutlusu yok. Peki ekilen bu saçların dökülme ihtimali var mı? Yine aynı kellik sorununu ileri ki yaşlarda yaşar mısınız? Bir çok saç ekim merkezi ekilen saçlara ömür boyu garanti vermekte bu ne kadar doğru? Bunlar aslında saç ekimi yaptıran herkesin aklındaki sorular.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


İşin uzmanından tüm bu soruların cevabını aldık. Öncelikle ekilen saçlar ense bölgesinde genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saç kökleri alınarak tepe ve şakak bölgesine ekilmektedir. Aslında şu durumu unutmamak gerekiyor. Saçı döken DHT hormonu. Yanı bu hormon ne olursa olsun saça etki ederek güçsüzleştiriyor ve dökülmesini sağlıyor. Yanı 50 yaşından sonra ekilen saçlarında dökülme ihtimali çok yüksektir.

Fakat tabi ki 50 yaşından sonra insanlar kelliği çok fazla önemsememektedir. Zaten saç ekimi operasyonları ortalama 20 senedir yapılmakta. Yani ilk zamanlar saç ektirenler daha yeni yeni 40lı yaşlara gelmekte ve ekilmiş saçların dökülmesine yeni yeni şahit olmakta.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Tabi ki herkeste aynı etki olacak diye bir durum yok. Fakat genetik olarak saç dökülmesinden muzdarip iseniz ekilen saçlarınızında 50 li yaşlardan sonra döküle bilme ihtimalini unutmamak gerekir.

Saç ekim merkezlerinin verdiği ömür boyu garanti konusuna da pek inanmamak gerekiyor. Çünkü insan vücudunda tek dökülmeyen kıl sakaldır. Sakal ömür boyunca dökülmez ve DHT hormonundan etkilenmez.

Tabi ki yukarıda yaptığımız bir genelleme. Genetik saç dökülme yaşayan birinin saç ekimi yaptırdıktan sonra 2-3 sene içinde ekilen saçların da düşük bir ihtimal bile olsa dökülme ihtimali vardır. Bu tamamen kişinin DHT hormonuna bağlıdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Ayrıca çok önemli olan ve genelde saç ekim doktorlarının pek bahsetmediği bir konu daha mevcut. Tepe bölgesine yapılan saç ekimi başarısı. Bu konu aslında çok dillenmez ama erkeklerin genelde tepe bölgelerinde kan akışı daha zayıftır. Bu bölgeye ekilen saçlar maalesef çok sağlıklı çıkmamaktadır. Yani tepe bölgesinden çok fazla performans almayı beklemeyin. Ne kadar sık ekilirse ekilsin tepe bölgesindeki saçlarda zamanla kayıp yaşanabilir.

Yorum yapın