Saç Ekimi Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

admin

Erkeklerde, 20’li yaşlardan sonra % 70 oranında görülen saç dökülmesi problemi; kişinin dış görünüşünün olumsuz yönde etkilenmesine yol açmaktadır. Birçok erkek saç dökülmesi ve kellik sorunları yüzünden, çirkin göründüğünü düşünmektedir. Gür saçlara ve karizmatik görünüme sahip olmak isteyen erkekler; saç ekim merkezlerine başvurarak, bu sorundan kalıcı olarak kurtulma fırsatına sahiptirler. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Zira piyasada bu işi merdiven altı diye tabir edilen, steril koşullardan uzak ve etik kurallara bağlı kalmadan yürüten firmalar da bulunuyor. Bu yüzden saç ekim operasyonu için başvurulacak olan saç ekim merkezinin her açıdan güvenilir olması önem arz etmektedir.

Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Saç dökülmesi veya kellik problemleri için tercih edilecek olan saç ekim merkezinin titiz, güvenilir ve kaliteli şekilde hizmet veriyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki noktaları dikkate alarak, kendinize uygun bir saç ekim merkezi bulabilirsiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


 • Steril koşullarda saç ekim operasyonlarını gerçekleştirmesi,
 • Etik kurallara bağlı kalarak, hijyenik ameliyathanelerde operasyonları yürütmesi,
 • Piyasada yıllardır var olan ve saç ekim tekniklerini başarı ile uygulayan bir merkez olması,
 • Saç ekiminde daha önce başarılı binlerce operasyon ile geniş bir referansa sahip olması,
 • Uzman doktorları ve sağlık çalışanlarını bünyesinde barındırması,
 • Aşağı yukarı piyasa fiyatına paralel rakamlarla hizmet vermesi(Genelde saç ekimi operasyonu, saçların yoğunluğuna ve kellik durumuna göre; 4.000 ila 13.000 TL arasında değişebilmektedir),
 • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir merkezi olması,
 • Saç ekiminden önce kişiye özel detaylı saç analizi yapılması,
 • Saç ekimi öncesi ve sonrasında yapılması gerekenlerin teker teker hastaya aktarılması gerekmektedir.

Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç ekimi; özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte erkeklerde sıkça görülen bir fizyolojik olaydır. Bazı durumlarda erken yaşlarda da bu problem ortaya çıkabilmektedir. Stres, sıkıntı, aşırı üzüntü, ani travma ya da şok, genetik ve çevresel faktörlerle de saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabiliyor. Saçların hızlı bir şekilde dökülmesi sonucu, eskiden gür ve şekil alan saçlara sahip olan erkekler; bir anda kendilerini açıkta kalmış gibi hissederler. Bu sorunu yaşayan birçok erkek kısa sürede bunalıma da girmektedir. Bir an önce bu problemden kurtulmak isteyenler; saç ekimi yaptırarak, eskisi gibi karizmatik ve gür saçlara kavuşmayı ümit ederler. Bu yüzden saç ekimine günümüzde fazla rağbet edilmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekilmesi aslında riskli ve titizlik gerektiren bir operasyondur. Bunun için steril koşullara uygun ortamlarda operasyonları gerçekleştiren, son teknolojileri kullanan, güvenilir bir saç ekim merkezi bulmak şarttır. Eğer güvenilir bir saç ekim merkezi bulursanız; size saç ekimi öncesi ve sonrasında yapmanız gereken harfiyen aktarılacaktır. Genelde saç ekiminden sonra kişinin en azından bir hafta kadar dışarıya çıkmaması gerekmektedir. Özellikle de güneş ışınlarından uzun bir süre uzak durmak gerekir. Bu yüzden bir haftanın sonunda dışarıya çıkarken, kafaya uygun bir şapka takılması önerilir. Ayrıca bir süre banyo yapmamak ve ilk birkaç gün yatarken, ekimi yapılan bölgeyi yastıkla temas ettirmemek lazım. Aksi takdirde saç ekim operasyonundan alınacak sonuç başarısız olabilir. Bu yüzden en az saç ekim merkezi kadar, saç ekimi yaptıracak olan kişilerin de titiz olmaları gerekmektedir.

Saç Ekimi Cerrahi Müdahale Gerektirir Mi?

Saç ekimi, lokal anestezi ile yapılan, cerrahi müdahale gerektiren, bu yüzden de steril, etik ameliyathanelerde gerçekleştirilen bir olaydır. Uzman doktorların eşliğinde saç ekim operasyonun yapılması gerekir. Cerrahi müdahale gerektiren saç ekiminden sonra kişinin de bir süre dikkatli olması lazım. Ancak operasyon sırasında ve sonrasında aşırı ağrı veya sızı olmamaktadır. Tabii burada tercih edilecek olan saç ekim merkezinin önemi de büyüktür. Yara izi olmadan saç ekimi yapacak olan merkezlerle iletişime geçmek lazım. Eğer bölgesel olarak saçlarınızda dökülmesi varsa ve genelde saçlarınızı kısa kestiriyorsanız; saç ekimi yerine, saç simülasyonu adı verilen, cerrahi müdahale gerektirmeyen operasyonla saçlarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Ancak kellik sorunu büyükse ve uzun saçlara sahipseniz; saç ekimi sizin adınıza daha uygun olacaktır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


Saç Ekiminden Sonra Saçlar Dökülür Mü?

Saç ekimi yaptıracak olan birçok kişi, saç ekiminden bir süre sonra saçların dökülüp dökülmeyeceğini merak etmektedir. Bu sorunun cevabı da yine aslında seçilecek olan saç ekim merkezi ile alakalıdır. Eğer güven veren bir saç ekim merkezi seçerseniz; zaten bu konuda sizlere garanti sunulacaktır. Zira başarılı geçen saç ekim operasyonlarından sonra saçların yeniden dökülmesi söz konusu değildir.

“Saç Ekimi Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?” üzerine 2 yorum

 1. Bence saç ekimi merkezi seçerken doktor en önemli .estetik cerrah saç on çizgisini kendisi yapması gerekiyor. Hemşirelerle çizgi oluşturmalarına izin vermeyin kesinlikle doktor yapsın.

  Yanıtla
 2. Arkadaşlar saç ekimi yaptırırken çok iyi araştırın. Çok fazla yer hemşirelere saç ekimi yaptırıyor. Tamam elleri yatkın olabilir fakat estetik doktoru kesinlikle ekimi yapmalı. Saç ektirirken bunu kesin sorun. Sonuçlar kötü olabilir.

  Yanıtla

Yorum yapın