Evde Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Adım Adım Uygulama

admin

Protez saç evde bakım yapmak aslında çok kolaydır. Önemli olan malzemeleri kaliteli almak ve nasıl yapılacağını bilmeniz. Henüz protez saç yaptırmadıysanız ve düşünüyorsanız kesinlikle aşağıdaki uygulama size fikir verecektir. Protez uygulaması mantık olarak çok basittir. Sonuçta aslında protez saç insan saçından yapılmış sabitlenen bir peruk diyebiliriz. Fakat doğru uygulandığında kesinlikle kendi saçınızdan ayırt edilmemektedir. Protez saçınıza ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun ömürlü olacaktır. Gelelim Protez saçın evde bakımına. Sizler için adım adım saç protezi bakımını evde nasıl yapılacağını uygulamalı olarak anlattık.

1 ) Protez saçı öncelikle çıkarmamız gerekiyor. Bunun için özel yapışkan çıkarıcı spreyler bulunmakta. Bu spreyi kullanarak protez saçı kafa derisini tutmasını azaltabilirsiniz. Aşağıdaki gibi spreyi sıktıktan sonra protez saç kafa derinizden kurtulmaya başlayacaktır. 

2 ) Protez saç kafa derisinden kurtulduktan sonra hafifçe protez saçı yukarı doğru kaldırıp çıkarabilirsiniz. 

3 ) Protez saçı çıkarttığınızda yapışkanlar protez üstünde ve kafa derinizde kalacaktır. Bunları güzelce temizlemeniz gerekmekte. Protezinizi komple çıkardıktan sonra kafa derisinizi temizleyebilirsiniz. Daha sonrasında protez saçınızı da ılık su ile yıkayabilirsiniz. 

4 ) Bu aşamada saçlarınız uzamışsa alttaki bu saçları traş edebilirsiniz. Kafa derinizi traş edip yıkadıktan sonra iyice kurulamanız gerekmekte. Bu sayede yapışkanlar çok daha iyi tutacaktır. 

5 ) Evet kafa derimizi temizledik yapışkanlardan arındırdık. Şimdi yapmamız gereken saç bantlarımızı yapıştırıp yapışkanı kafa derimize sürmek ve 30 saniye ile 1 dakika kadar beklemek. Bu işlemden sonra saç protezini kafamıza yapıştırabiliriz. Sağdan soldan dikkat ederek aynı şekilde kolaylıkla yapıştırılabilir. Bir havlu yardımıyla yapışkanların tamamen oturmasını sağlayabilirsiniz.

6 ) Saçlarınız artık oturmuş halde ve istediğiniz gibi saçınıza şekil verebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz yapışkanlar hala ıslak olduğu için fazla oynatmamaya çalışmak. 5 dakika içinde yapışkanlar kuruyacaktır. 

     

“Evde Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Adım Adım Uygulama” üzerine 2 yorum

  1. Ben evde bir kaç kez protez saçımın bakımını yapmak istedim ama beceremedim. İzalamak çok zor oluyor. Yan saçları traş ederken de dikkat etmek lazım. Sonra kötü görünüyor

    Yanıtla
  2. Protez saç yaptırmak istiyorum ama gerçekten yaptıranların duzgun yorumlarını bulamadım. Cokmu pahalı bakımı yada yaptırayım mi ?

    Yanıtla

Yorum yapın