Sakal Gürleştirme İçin Kürler ve İlaçlar (En Çabuk En Hızlı)

admin

En Çabuk Sakal Çıkartma Yöntemleri, Sakal Gürleştirecek Kürler, Sakal Gürleştirme İlaçları ,Sakal Çıkaran İlaçlarıDış görünüşüne önem veren erkekler için sakallarının önemi büyüktür. Günümüzde erkeklerin yaşadığı sorunların başında sakallarının gür çıkmaması, uzamaması ve istenilen uzunlukta olmaması gelmektedir. Kozmetik sektöründe sakal gürleştirmek için birçok ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçların kullanılmasına ek olarak istenildiği takdirde evde de birtakım malzemeler kullanılarak doğal kürler hazırlanabilir.

En Çabuk Sakal Çıkartma Yöntemleri

Sakal çıkarmak isteyenlerin her şeyden önce temiz ve bakımlı kıl köklerine sahip olması gerekir. Kıl köklerinin bakımlı olmayan bir erkeğin gür sakallara sahip olması zor gözükmektedir. Kıl köklerinin beslenmesi, kişinin beslenme düzeni başta olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Bir başka deyişle, kıl köklerinin sakal gürleştirmek için istenilen seviyede olması kolay değildir. Bu noktada, kıl köklerini besleyecek doğal bitkisel formüllerin ele alınması şarttır. En hızlı sakal çıkarma yöntemlerini kullananların bir anda olumlu sonuç beklemesi yanlış olacaktır. Çünkü, kıl köklerinin beslenmesi ve uyarılması başta olmak üzere sırasıyla kılın oluşması, uzaması ve kalınlaşması; bir süreci kapsamaktadır. Bir başka deyişle, sakal gürleştirme için kür ve benzeri ilaç kullananların ortalama iki ay içerisinde sonuç almayı umması gerekir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Sakal Gürleştirecek Kürler

Sakal gürleştirecek kür arayışı içerisinde olanların işi aslında çok kolaydır. Çünkü, evlerinde bulunan malzemelerle ideal bir kür hazırlamaları mümkün olacaktır.

Sarımsak ve Tuz Kürü

Sakal gürleştirmek isteyenler için doğru bir yöntemdir. Her ne kadar kokusu rahatsızlık verecek olsa da kesinlikle denemeye değerdir. Bu kürü hazırlamak için bir diş sarımsağın alınması ve küçük bir kasede suyunun çıkarılması gereklidir. Bu işlemi yapmak için bir bıçak yardımı alınabilir. Sarımsağın soyulmasının ardından üzerine bir miktar tuz atılmalıdır. Tuzla beraber hazırlanan karışım, ivedilikle sakallara uygulanmalıdır. Kürün sanki masaj yapıyormuş gibi sakallara beş dakika boyunca yedirilmesi gerekir. Otuz dakika bekleme süresinin ardından yüzün sıcak su eşliğinde bebek şampuanlarıyla yıkanıp temizlenmesi şarttır.

Tatlı Badem Yağı Kürü

Badem yağı; saçların gürleşmesini sağladığı gibi aynı etkiyi sakallar için de vermektedir. Bilhassa yağ derisinin ve kıl köklerinin beslenmesinde olumlu etki yaratmaktadır. Tatlı badem yağından hazırlanan kür sayesinde vücutta meydana gelen çatlakların giderilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra, gözeneklerin beslenmesini sağlayarak kıl çıkma sürecini hızlandırmaktadır. Tatlı badem yağının kıl köklerini doğrudan uyarmasından mütevellit sakal gürleştirmek isteyen erkekler için ideal bir özellik taşıdığını söylemek gerekir. Tatlı badem yağı kürünün yüze uygulanmasının öncesinde cildin nemlendirici sabunlarla veya bebek şampuanlarıyla yıkanması şarttır. Ardından, cildin sıcak suyla durulanması gerekir. Bir çay kaşığı tatlı badem yağı bir kaba aktarılmalı, içerisine dört veya beş damla limon suyu eklenmelidir. Karışımın iyice karıştırılarak hazır hale getirilmesinin ardından parmakların yardımıyla yüze yedirilerek uygulanması gerekir. Bu işlemin tamamlanmasıyla beraber yaklaşık kırk dakika boyunca karışımın yüzde bulunması gerekmektedir.

Ceviz Yağı Kürü

Sakal gürleştirmek isteyenler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Ceviz yağı; gözenek uyarması ve sakal çıkarıcı etkisinden dolayı ilgi görmektedir. Bir çay kaşığı ceviz yağının üzerine iki damla sarımsak suyu eklenmelidir. İyice karıştırılarak hazır hale getirilen karışım; ivedilikle yüze uygulanmalıdır. Ceviz yağı kürünün ortalama 35 dakika boyunca yüzde kalması tavsiye edilmektedir.

Soğan

En basit sakal çıkartma yöntemlerinden birisi soğan kullanılarak yapılmaktadır. Bir adet soğanın ortadan ikiye ayrılmasının ardından soğanın cücüğü olarak tabir edilen kısmın kişinin sakallarına sürülmesi istenmektedir. Soğan cücüğünün sakal gürleşmesini sağladığı bilinmektedir.

Zeytinyağı Kürü

Bir diğer yöntemde ise bir kaba zeytinyağı konmalıdır. Ardından, içerisine limon tuzu serpiştirilmelidir. Limon tuzlarının erimesine dek zeytinyağı karıştırılmalıdır. Tuzların erimesini sağlamak için çok kısa süre için yağın kızdırılması gerekebilir. Karışımın hazırlanmasının ve soğumasının ardından cilde uygulanması gerekir. Ciltte yaklaşık 35 dakika boyunca kalan karışım, ardından bebek şampuanlarıyla yıkanarak ciltten arındırılmalıdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Sakal Gürleştirme İlaçları

Doğal kürler yoluyla sakal gürleştirmek mümkün olduğu gibi isteyenler birtakım hazır ilaçlarla da bu işlemi yapabilirler. Bunun için en çok tercih edilen sakal gürleştirme ilacı, sakal serumu olarak bilinmektedir. Sakal serumunun dermatolojik açıdan hiçbir olumsuz etkisinin olmadığı yapılan testler sonucunda kanıtlanmıştır. Sakal serumu; sakaldaki seyrek bölgelerin güçlenmesini sağlamakla beraber sakalların daha hızlı çıkmasına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, kişinin mevcut sakallarını güçlendirir. Sakal serumu ve cold face yani bitkisel buz yöntemi beraber kullanılmaktadır. Cold Face; bitkisel buz yöntemi olmakla beraber ciltte kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bu sayede, cildin kısa zamanda yenilenmesi mümkün hale gelir. Kısa zamanda yenilenen cilt;kıl köklerinin canlanmasına ve sakallardaki boş ve seyrek kısımlarda yeni sakal oluşmasına katkıda bulunur. Sakal serumu dışında sakal çıkartmak için kullanılan birtakım ilaçlar daha bulunmaktadır. Rogaine ve Minoxidil gibi ilaçlar; yüze sürülerek uygulanır. Bu ilaçların sakal çıkartma konusunda çok etkili oldukları bilinmektedir. Bu ilaçların kullanılması noktasında doktordan onay alınması önemlidir. Ancak, bu ilaçlar hakkında yapılan genel kullanıcı yorumları olumludur.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


“Sakal Gürleştirme İçin Kürler ve İlaçlar (En Çabuk En Hızlı)” üzerine bir yorum

Yorum yapın