1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Sakal Hızlı Nasıl Büyütülür? Doğal Sakal Uzatan Kürler

Sakal Hızlı Nasıl Büyütülür? Doğal Sakal Uzatan Kürler

featured

Doğal Yollarla Sakal Çıkartma Yöntemleri, Sakal Nasıl Hızlı Uzar, Sakal Sağlıklı Nasıl UzarGünümüzde birçok erkek sakalının çıkmamasından, gür olmamasından ve uzamamasından şikayetçidir. Bilhassa fiziksel özelliklerine önem veren erkekler için bu durum büyük sıkıntı yaratmaktadır. Ancak, erkeklerin bu konuda sıkıntıya düşmesini gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü, birtakım doğal yöntemleri uygulayarak sakalla ile ilgili yaşanan tüm sorunlara çözüm bulunmaktadır. Sakal nasıl hızlı büyütülür diye düşünenler, ciltlerine haftada bir olmak üzere peeling uygulamayı denemelidirler. Peeling; birçok yerden temin edinilebilir. Peeling sayesinde ciltteki ölü hücrelerin yok olması ve ciltte yeni kılların çıkması mümkün olacaktır. Peeling uygulanma işlemleri, oldukça basittir. Peelingin yüze uygulanmasının ardından peeling paketinde yazan kullanım şekline uygun olarak 10 ile 30 dakika arasında beklenmesi ve ardından yüzün yıkanması gerekmektedir. Sakal hızlı nasıl büyütülür diye düşünenlerin cildini muhakkak temiz tutması gerekir. Bu bağlamda, yüz temizleyici satın alınabilir. Yüz temizleyicinin ılık suyla beraber kullanılmasının ardından ciltte kılların çıkması ve uzaması çok daha kolay olacaktır. Bir başka doğal yollarla sakal uzatma yöntemi ise okaliptüs içeren krem veya nemlendirici kullanmaktır. Okaliptüs barındıran ürünlerin yüzde bulunan kılların daha hızlı çıkmasını sağladığı bilinmektedir. Buna ek olarak, düzenli olarak nemlendirici kullanan kişiler, kılların daha çabuk uzadığına ve çıktığına şahit olacaklardır. Sakal nasıl hızlı büyütülür diye düşünenlerin yüzlerinde kıl dönmesi olup olmadığını kontrol etmesi şarttır. Çünkü, bu sebepten dolayı, sakalların eşit olarak büyümemesi sorunu görülmektedir. Doğal yollarla sakal uzatmak isteyenlerin bol bol dinlenmesi ve iyi bir uyku düzenine sahip olması tavsiye edilmektedir. Bir başka çözüm ise kişinin stresten uzak durmasıdır. Çünkü stresli ortamlarda sakal çıkması mümkün olmayabilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Doğal Yollarla Sakal Çıkartma Yöntemleri

Sakalları istediği gibi çıkmayanlar için evde uygulanması mümkün olan birtakım yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde herhangi bir ürüne para harcamadan doğal yöntemlerle sakal uzatmak mümkün olabilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Sarımsak Kürü

Sarımsak kürü kullanmayı düşünenlerin ilk olarak jiletle tıraş olması gerekir. Ardından, yüze herhangi bir şey sürülmeden sarımsak kürünün hazırlanmasına başlanmalıdır. Öncelikle, sarımsakların dövülmesi gerekir. Bu işlem bittikten sonra sarımsaklar direkt olarak yüze sürülmelidir. Bu durumda, kişinin kötü kokması kaçınılmazdır. Ancak, bu işleme bir süre dayanmak gerekir. Kişinin biraz bekledikten sonra cildini önce pamuk ile silmesi, ardından temizleme jeliyle yıkaması tavsiye edilmektedir. Bu işlem sonrasında cildin yanması veya tahriş olması mümkündür. Ancak, bilhassa alerjisi olanların bu işlemi uygulamadan önce doktor tavsiyesi alması gerekir.

Vitamin Kürü

Sakalları çıkan ancak güçsüz gözüken kişiler için en doğru yöntem, vitamin kürü uygulamak olacaktır. Vitamin kürü için badem ve hint yağı ile biberiye gerekmektedir. Bu üç malzemenin dışında E vitamini kapsülüne ihtiyaç vardır. Tüm bu malzemelerin eklenmesi ve karıştırılmasının ardından karışım hazırlanmaktadır. Hazırlanan karışımın sakal diplerine yedirilecek şekilde uygulanması gereklidir. Bu işlemin düzenli olarak uygulanmasının ardından kişinin sakalları çok daha düzenli ve gür çıkacaktır.

Maya ve Yoğurt Kürü

Doğal sakal kürleri arasında maya ve yoğurt kürü bulunmaktadır. Bir miktar yaş maya ile birkaç yemek kaşığı yoğurdun karıştırılmasından oluşmaktadır. Karışımın krem haline gelmesinin ardından kişinin karışımı yüzüne sürmesi gerekir. Karışımın yüze uygulanmasının ardından yaklaşık 20 dakika boyunca beklenmelidir. Sonrasında kişinin yüzünü ılık suyla yıkaması gerekir. Maya ve yoğurt karışımı sayesinde sakallar çok daha gür ve hızlı çıkacaktır. Bu yöntemin daha kokusuz ve temiz olduğu söylenebilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Zeytinyağı Kürü

Zeytinyağı; birçok konuda olduğu gibi sakalların uzaması konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağının karıştırılmasıyla hazırlanan karışımın yüze sürülmesi sayesinde kısa zamanda çok daha gür ve düzenli çıkan sakallara kavuşulacaktır.

Badem Yağı Kürü

Tatlı badem yağı; saç dökülmesinin engellenmesinde etkili olduğu gibi aynı etkiyi sakalların gür çıkması noktasında da vermektedir. Tatlı badem yağından hazırlanan kür sayesinde kıl gözeneklerinin beslenmesi ve temizlenmesi mümkündür. Bu sayede, daha canlı ve sağlıklı bir deriye kavuşulacaktır. Badem yağı; vücutta meydana gelen gözeneklerin beslenmesini sağladığı için kıl çıkmasını ileri bir boyuta taşıyacaktır. Tatlı badem yağı; kıl köklerini doğrudan uyarmaktadır. Bir tatlı kaşığı badem yağı, bir kaba aktarılmalıdır. Ardından, kabın içerisine birkaç damla limon suyu eklenmelidir. Hazırlanan karışımın masaj yapıyormuşcasına yüze uygulanması gerekmektedir. Ortalama 40 dakikalık bekleme süresinin ardından yüzün ılık suyla yıkanması tavsiye edilmektedir.

Ceviz Yağı Kürü

Ceviz yağı; tatlı badem yağı ile benzer faydalara sahiptir. Ceviz yağı; sakalların çıkmasını sağlayan gözenek ve kıl köklerini uyarıcı bir etkiye sahiptir. Bu sayede, ciltteki gözeneklerin genişlemesine katkı sağlar. Ceviz yağının bir çay kaşığı olarak alınması ve içerisine sarımsak suyu eklenmesinin ardından iyice karıştırılması gerekir. Hazırlanan karışımın yüze uygulanması, bir sonraki aşamayı temsil etmektedir. Suratın karıncalanma ihtimaline karşılık karışımın masaj şeklinde uygulanması tavsiye edilmektedir. Karışımın ciltte yaklaşık yarım saat bekletilmesinin ardından yüz yıkanmalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap