Sakal Ekimi Nasıl Yapılır? + 2024 Fiyatları, Sonuçları

admin

Updated on:

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır? Sakal Ekimi Fiyatları ,Sakal Ekimi Sonuçları, Sakal Ekimi Öncesi Sonrası ResimlerSakal, bir erkeğin en büyük makyajıdır. İstediği sakal yapısına sahip olmayan birçok kişi bu sorunun çözümü için bulabildiği tüm alternatif yöntemleri denemeye çalışıyor. Özellikle hiç sakalı çıkmayan erkekler, sosyal hayatları içerisinde psikolojik sorunlar dahi yaşayabiliyor. Çeşitli bitkisel ilaç, kür kullanımı sonrasında etki alınamaması sakal ekimi yönteminden destek alınmasını mecbur kılıyor.

Sakal ekimi nasıl yapılır konusunda birçok kişinin araştırma yaptığını görüyoruz. Sakal ekimi aynı kirpik ve kaş ekiminde olduğu gibi FUE tekniği ile yapılıyor. 18 yaşını doldurmuş tüm erkeklerde uygulanabilen bu yöntemin herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı iddia ediliyor. Özellikle genetik nedenlerden ötürü sakalı çıkmayan erkeklerin tercih ettiği bu yöntemde yüz bölgesinde bulunan yara izlerinin de kapatıldığı görülmekte. Bu konu hakkındaki detaylı bilgileri saç ekimi nasıl yapılır bölümünde ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız.


Kesinlikle Okumalısın : Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları


Tüm dünya genelinde erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilen bu yöntemde hastaların hemen hemen tamamı hastanelerden memnun olarak ayrılmaktadır. Uzun dönemde etkisini gösteren sakal ekiminin herhangi bir yan etkisinin olmaması tercih edilme nedenini kat ve kat artırmaktadır.

Sakal Ekimi Uygulaması Kimlere Yapılır?

Sakal ektirmek gibi bir düşünceniz varsa öncelikle bu uygulamanın kimlere yaptırıldığını bilmeniz gerekiyor. Uygulamanın yapılabileceği kişiler;

 • Genetik olarak sakalı çıkmayan erkeklere
 • Yara, yanık izi nedeni ile sakallarının büyük bir kısmını kaybetmiş, körelmiş kişilere
 • Sakalları biçimsiz olarak çıkan kişilere sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır.

Sakal Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir?


Kesinlikle Okumalısın : En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi


Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişiler, bu operasyonun herhangi bir yan etki meydana getirdiğini de öğrenmek istiyor. Sakal ekiminde kişinin kendi kıl dokusu kullanılmasından dolayı herhangi bir yan etki görülme durumu bulunmamaktadır. 2003 yılında geliştirilen FUE tekniği kullanılması hem yan etkileri ortadan kaldırıyor hem de başarısızlık ihtimalini yok ediyor.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz üzere sakala ekiminde aktif olarak FUE yönteminden destek alınmaktadır. FUE tekniğinde özel makro teknikler kullanılarak kişinin kendi kıl kökleri alınır. Genellikle kulak arkası ya da ense kökünden alınan kıl kökleri sakal bölgesine tek tek ekilmektedir. Lokal anestezi uygulanmasından dolayı bu süreçte hasta herhangi bir ağrı ya da sancı hissetmez. Saç köklerinin alındığı bölgelerde herhangi bir yara ya da operasyon izi kalmamaktadır. Operasyon sonucunda ne gibi değişimler meydana geldiğini ise;

Sakal Ekiminin Sonuçları 

Ekim sonrasında ilk 1 hafta kabuklanma gibi durumlar görülmektedir. Bu süreç içerisinde hastaların herhangi bir şekilde endişe etmemeleri, meydana gelen durumların oldukça olağan olduğu anlatılmalıdır. İlk bir ay içerisinde ekilen sakalların biçimsiz bir görünüm aldığı görülür. Bu aşamada da eklenen kıl köklerinin uyum aşamasında olduğu ve bu yüzden biçimsiz çıktığı görülür. Ortalama olarak 4 ile 8 ay içerisinde kendini toplayan sakallar doğal bir görünüm almaya başlamaktadır. Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişiler eğer istemeleri durumunda sakallarının nasıl görünmesi gerektiğini de belirleyebilecekler. Bu sürecin biraz olduğunu, sabırlı bir şekilde beklemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kıl köklerinden sonra tıraş olabilir, sakallarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.


Kesinlikle Okumalısın : Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları


Sakal Ekiminde Başarı

FUE tekniği kullanılmasından dolayı sakal ekiminde başarı durumunun %100’e yakın olduğunu görmekteyiz. Başarı durumu kişinin vücudundan alınacak kıl köklerinin duruma bağlı olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişiler, bu işlemin ne kadara mal olduğunu merak ediyor. FUE tekniği uygulayan merkez sayısı çok az olmasına karşın fiyatlarda büyük değişkenlik olmaktadır. Sakal bölgenizde yapılacak analiz sonrasında fiyat alabileceğiniz belirterek hastaneler ile doğrudan iletişim kurmanızı öneririz. Ortalama Sakal Ekimi Fiyatları 2.000 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrası


Kesinlikle Okumalısın : Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar


“Sakal Ekimi Nasıl Yapılır? + 2024 Fiyatları, Sonuçları” üzerine 3 yorum

 1. Benim sakallarim çok seyrek çok ırkın duruyor. Sakal ekimi yaptırıcam ama esneden saç aldırmak sıkıntı. Napican bilmiyorum . Sakal ekimi sonuçlarına baktım çok güzel sonuçlar.

  Yanıtla
 2. Ben Almanya’dan gelip sakal ektirmek istiyorum. Sakalım neredeyse hiç yok. Tamamen suratım kılsız. Rnsem çok sağlam saçlarım çok.

  Yanıtla
 3. Benim sakallarim hiç çıkmıyor. Sakal ektirmek suratimda cikarmi. Bazı kişilerden Köseler de sakal ekilsede çıkmaz diye duydum dogrumu

  Yanıtla

Yorum yapın