Saçı Kazıtma(Usturaya Vurdurmak)Saç Dökülmesini Önler mi?

admin

İnsanlar saç dökülmesi ile karşı karşıya kaldığında inceden de olsa bir depresyona girer. Saç dökülmesini durdurmak için bir çok tedavi yöntemine yönlenilir. Anca çoğu tedavi maalesef saç dökülmesinde sonuçsuz kalır. Saç dökülmesiyle uğraşmadan önce saç dökülmenizin nedenini tetikleyenin ne olduğu iyi bilmek gerekir ve buna göre tedavi yöntemleri uygulamak gerekmektedir.

Saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir. Yanlış diyet, Kemoterapi, Genetik saç dökülmesi, stres ve bazı ilaçlar saç dökülmesini tetikleyebilmektedir.

Aslında saç dökülmesi yaşayan kadın erkek fark etmez ilk akla gelen saçları kazıtmak halk dilinde saçları usturaya vurdurmak. Atalarımızdan gelen bir söylentidir. Saç dökülmesini kazıtarak durdurabileceğiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


[jaw_quote author=”” ]Saçları kazıtmak saç dökülmesini kesinlikle önlemez. Saç dökülmesine saçları usturaya vurmanın hiçbir yardımı yoktur.[/jaw_quote][jaw_clear]

Saçı Usturaya Vurmanın (Saçı Kazıtmanın) Faydaları

Saçı kazıtmak saç dökülmesini engellemese de tabi ki bazı faydaları bulunmaktadır. Özellikle saçlarınızı kazıttıktan sonra kısa ve incelmiş saçlar daha kalın ve sert çıkmaya başlar. Ayrıca yeni saçlar günlük aşınmadan yıpranmadan etkilenmeden çıkacağı için sağlıklı ve diri bir şekilde çıkar.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Saçları kazıttıktan sonra saçların kalın görünmesinin nedeni saçların ince kısmı traş nedeniyle görünen kalın kısımlarıdır.Bu sayede saçlar dolgun ve kalın görünür.

Saçların büyümesi tamamen aslında genetiğe bağlıdır. Saç genetik olarak kodlanır ve ince telli olması kalın telli olması rengi yapısı v.s her şey tamamen  genetiğe bağlıdır.

Yorum yapın