1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Saç Ekimi Sonrasında Proscar veya Propecia Kullanımı

Saç Ekimi Sonrasında Proscar veya Propecia Kullanımı

featured

Saç ekimi işleminden sonra bir çok doktor tedavi devamı amaçlı bir çok ilaç tavsiye eder. Bunların başında da Proscar ve Propecia ilaçları gelmekte. Yan etkisi çok fazla olsa da saç ekim döneminden sonra hastaların bir çoğu doktor tavsiyesi ile bu ilaçları kullanmaya mecbur bırakılır.

Bu 2 ilacın zaten etken maddesi aynı. Ayrıca ilaçların saç çıkarma konusunda etkili olduğunu da bilmeyen yok. Fakat yan etkileri maalesef çok fazla.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Aslında bazı uyanık doktorlar saç ekimi yaptıktan sonra saç büyümesinin ve saç tellerinin kalınlaşması ve sonuçta çok başarılı bir ekim yaptığını kanıtlamak için bu ilaçların kullanılmasını istiyor. Olası saç ekimi başarısızlıklarını bu şekilde kapatmaya çalışıyorlar. Hatta 1 greft başı 3 Euro isteyen bazı ünlü doktorlar bile maalesef Proscar ve Propecia ilaçlarını kullanmayı zorunlu tutmakta.

Bizim tavsiyemiz kesinlikle saç ekiminden sonra bu ilaçlar kullanılmaması. Bunun yerine daha az yan etkisi olan minoxidil ve takviye edici vitaminlerin(Biotin, Saw Palmetto) kullanılması.

Bu sayede bu ilaçların yan etkilerinden kurtulmuş olacaksınız.

Peki saç ekiminden sonra Proscar ve Propecia ilaçlarını kullanırsanız ne olur? Yan etkilerini göze aldıysanız tabi ki kullanmanızda fayda var. Saçlarınız daha kalın ve daha güçlü çıkacaktır. Ayrıca dökülme ihtimali olan saçlarınızda dökülmeyecektir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum Yap

Yorum Yap