Choi Implanter Pen Fue Saç Ekimi Tekniği Başarısı ve Avantajları

admin

Saç ekiminde günümüzde her gün yeni bit teknik ortaya çıkmakta. İlk dönemler saç ekimi işlemler daha uzun ve daha uğraşlı bir operasyondu. Hastalar bazen 12 saat üzerinde sürelerde saç ekimi yaptırmakta idi. Fakat günümüzde bu süre 6 ile 8 saat arasına düştü. Bu sürenin azaltan en büyük teknik araçlardan biride Choi Implanter Pen ile yapılan saç ekimleri. Aslında Choi Implanter Kalemler saç köklerinin hızlı bir şekilde açılan deliklere kökleri düzgün bir şekilde yerleştirmeye yaramaktadır. Günümüzde artık bir çok doktor kendi saç ekim kalemlerini tasarlamakta ve bunlarla saç ekimi işlemlerini yapmaktadır.

Choi Implanter Pen Nedir?

Choi Implanter Pen donör bölgesinden ekstraksiyon yöntemi ile alınan saç köklerinin açılan saç yuvalarına %99 başarı ile eklenmesi işene yarayan kalem şeklinde bir cihazdır. Tüp ve piston sayesinde çalışır ve alınan saç köklerini çok iyi bir şekilde yerleşmesini sağlar.

Choi Implanter Pen Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Aslında yapılan işlem çok basittir. Bu işlemler yapılırken doktorun yanında 2-3 teknisyen çalışır. Teknisyenler saç folikülerini (Enseden çıkarılan saç köklerini) kalemin içine yerleştirir ve doktorun kullanımına hazırlar. Daha sonrasında Saç ekim uzmanı kalemdeki piston yardımıyla saç köklerini yerleştirilir. Saç kökleri cımbız yöntemine göre çok daha başarılı ve düzgün bir şekilde oturur. Tüm saç kökleri bu işlem ile yerleştirilir. Saç kökleri bu sayede son derece düzgün bir şekilde çıkar. Cımbızla saç ekimine göre ortalama %60 daha hızlı bir saç ekim işlemi olmaktadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Choi Implanter Pen Avantajları

  • Choi Implanter Pen kalemi ile ekilen saçlar sağ kalma oranı çok yüksektir. 1 Greft içindeki 2-3 saç kök tamamen doğru bir şekilde ekilir.
  • Kafa derisinde çok daha az hırpalanma sağlar. Kanamada cımbız ile ekime göre çok daha azdır.
  • Choi Implanter Pen kusursuz ve estetik açıdan son derece güzel sonuçlar verir.
  • İyileşme süreci son derece hızlıdır. Diğer yöntemlere göre ortalama 1 hafta daha hızlı iyileşir.
  • Saç ekimi süresi çok daha kısalır. Hastanın konforu artar.
  • Diğer yöntemlere göre çok daha sağlıklıdır.

Choi Implanter Pen Tüm Saç Ekimlerde Kullanılabilir mi?

Choi Implanter Pen maalesef tüm saç ekimlerinde kullanılmaz. Choi Implanter Pen Kalın ve düz saç tipleri için uygundur. kıvırcık ve ince telli saçlar için kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle kıvırcık saçlarda yerleştirme çok zordur ve kafa derisini oturturken tam oturmaya bilmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum yapın