Saç Ekiminden Sonra Sigara ve Alkol Kullanımı

admin

Saç ekiminden sonra hayat standartlarınız da bazı değişiklikler yapmanız gerekmekte. Yaralar iyileşene kadar yatıp kalkmanız dan uykunuzdan yada yaşamınızdan bazı tavizler vermeniz gerekiyor. Bunların başında da yedikleriniz içtikleriniz geliyor. Bir çok doktor saç ekiminden sonra eski yaşamınıza dönebilirsiniz ve nasıl yaşıyorsanız öyle hayatınıza devam edebilirsiniz.

Fakat yaraların iyileşmesi ve ekilen saçların sağlıklı bir şekilde çıkması ve beslenmesi için temiz kan dolaşımı ve sigara alkol kullanımını kesinlikle azaltmak gerekiyor. Bir çok yapılan araştırmada alkol ve sigara kullanıcılarının saçlarının daha güçsüz ve kalitesinin düşük olduğunu ortaya çıkarmıştır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Özellikle yeni saç ekiminden sonra ilk 1 hafta kesinlikle sigara ve alkol tüketilmemesi gerekmekte. Daha sonrasında ise ilk ay alkol kesinlikle alınmamalıdır. Sigara ise günde 1-2 adet kullanılabilir. Fakat şok dökülme zamanı kesinlikle alkol ve sigaraya ara verilmesi gerekiyor. Bu dönemde saçlar gelişme ve tutunma evresinde olacak. Bu nedenle kan akışının temiz ve sağlıklı olması gerekiyor.

Şok dökülme zamanı kesinlikle alkol ve sigara kullanılmamalıdır.

Saç ekiminden 3 ay sonra ise sınırlı şekilde alkol alınabilir . Sigara kullanımına devam edilebilir.

Fakat sadece saç sağlığınız değil yaşam kaliteniz ve kaliteli yaşam için kesinlikle alkol ve sigara kullanımı azaltmanız gerekmekte. Mümkünse tamamen kesmeniz gerekiyor.

Ayrıca son dönemlerde çok fazla gelen sorulardan biride elektronik sigara kullanımı hakkında. Bu konuda doktorların ortak görüşü ilk 1 ay dan sonra elektronik sigara kullanımının çok fazla zarar vermediği.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesinde En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum yapın