Saç Ekimi Sonrasında Ne Zaman Denize Havuza Girilir?

admin

Saç ekimi; oldukça ciddi bir operasyon olmakla beraber saç ekiminin öncesinde ve sonrasında saç ekimi uygulanan kişinin oldukça dikkatli ve özenli olması gerekmektedir. Yaz aylarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde saç ekimi uygulatmayı düşünen herkesin aklında saç ekimi sonrasında ne zaman denize havuza girilir sorusu bulunmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Denize veya Havuza Girme Süreci

Bu noktada, verilecek en yararlı tavsiye, saç ekim operasyonlarının bittiği günün ertesinde denize veya havuza girmenin oldukça tehlikeli olacağı yönünde olacaktır. Bunun sebebi, saç ekimi yapıldıktan sonraki bir ay içerisinde hücresel şok yaşanmasıdır. Bu sürece, telojen safha adı verilmektedir. Saç ekim operasyonu geçiren birinin saçları, operasyonun ertesindeki ilk bir iki ay içerisinde dökülecektir. Ancak, ileriki dönemlerde, kişinin ekilen saçları, kaliteli ve gür bir şekilde uzamaya başlayacaktır. Bu noktada, saç ekim operasyonu geçiren kişinin bir veya bir buçuk aylık süreçte asla denize veya havuza girmemesi gerekir. Bu noktada yapılacak bir fedakarlık, ilerleyen dönemlerde kişinin faydasına olacaktır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından ise kişinin denize, havuza, hamama, kısacası istediği yere gitmesi mümkündür. Ancak, kişinin güneş ışıklarına mutlaka dikkat etmesi gerekir. Kişinin başını, dik gelen güneş ışıklarından mümkün olduğunca koruması şarttır. Bilhassa, operasyon sonrası ilk üç aylık süreçte, kişinin öğle saatlerinde direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınması gerekir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri ve Doktorlar[/jaw_highlight]


Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Denize veya Havuza Girilebilir?

Bir kişinin saç ekim operasyonu geçirmesinden sonra denize, havuza veya hamama gitme süreci, kişiye uygulanan saç ekim tekniğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kişinin saç ekim operasyonu; ameliyatsız ve dikişsiz bir şekilde yapıldıysa bir başka deyişle kıl köklerinin tek tek alınması ve sonrasında tek tek nakil edilmesi söz konusu olduysa, bu tip bir tedavi sonrası ortalama 10 gün sonra saç köklerindeki kabuklar düşmektedir. Kafa derisindeki kabukların düşmesinin ardından yaklaşık 10 gün sonra denize, havuza veya hamama gidilebilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Saç Ekimi Sonrası Denize veya Havuza Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi operasyonu geçiren birinin denize veya havuza girerken dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bu noktaların başında öğle saatlerinde dışarı çıkmamak gelmektedir. Buna ek olarak, güneş ışıklarının dik olduğu saatler dışında da saç ekim operasyonu geçiren kişilerin dışarı çıktıkları zaman yüksek korumalı güneş koruyucu krem kullanması gerekir. Saç ekim operasyonu geçiren kişilerin kafalarına bone tarzı yüzme malzemesi takması önerilmektedir. Deniz veya havuzda vakit geçirirken ise şapka kullanılmalıdır. Saç ekim operasyonu geçirdikten sonra hamam veya saunaya gitmeyi planlayanların, başlangıçta, kalma sürelerini kısa tutması şarttır. Bilhassa, steril olduğu konusunda hiçbir şüphe bulunmayan deniz, havuz ve hamam gibi ortamlara girilmelidir. Bu noktada, hijyen, çok önemli bir detaydır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


“Saç Ekimi Sonrasında Ne Zaman Denize Havuza Girilir?” üzerine 2 yorum

  1. Saç ekimi sonrasında denize ben 1 ay sonra girdim ne olur ne olmaz diye . İzmir’de olunca deniz çekiyor insanın canı. Ama doktorun dediği saç ekiminden 10 gün sonra denize havuza girebilirsin. Ama siz garanti olsun 1 ay bekleyin bu kadar para veriyoruz sonuçta

    Yanıtla

Yorum yapın