Saç Ekimi Sonrası İlk Prp Ne Zaman Yapılmalı (En Faydalı Dönem)

admin

Saç Ekiminden Sonra ilk PRP Ne Zaman Yapılmalı? Saç Ekimine Prp ‘yaptırmanın Faydaları, Prp Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Yaptırılmalı? Sorularınızın Cevabı Haberimizde…

Saç Ekimi Sonrası İlk Prp Ne Zaman Yapılmalı?

Bir insanın günde 100 ile 150 arasındaki saç telinin dökülmesi normal sayılır. Bu sayıdan daha fazlası ise ciddi bir saç dökülmesinin varlığını göstermektedir. Prp sayesinde saç tedavisinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır. Prp işleminin başında kişinin kendi kanı alınarak bir aletten geçirilmektedir. Bu işlem sırasında kişinin kanı içerisinde bulunan ve saç köklerinin beslenmesini sağlayacak olan kısım ayrılmaktadır. Bu kısım, saç dökülmesi yaşanılan bölgeye enjekte edilmektedir. Prp tedavisi bilhassa genetik kaynaklı saç dökülmelerinde etkili olmaktadır. Prp ile saç tedavisi en fazla 30 dakika olmak üzere 15 günde bir olacak şekilde uygulanmaktadır.

Prp Destekli Operasyon İçin En Uygun Zaman

Saç ekimi sonrası ilk Prp ne zaman olmalı konusunda birçok görüş bulunmaktadır. Saç ekiminin ardından ilk Prp’nin üç ay sonra yapılması gerektiği sağlık otoriteleri tarafından kabul görmektedir. Bu dönemde, ekilen saçlar yeniden çıkmaya başlayacaktır. Saç köklerinin daha hızlı bir şekilde güçlendirilmesi ve sağlıklı görünümüne kavuşturulması için saç ekimi sonrasındaki üçüncü ay, doğru bir zaman dilimi olacaktır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Saç Prp’si ile İlgili Detaylar

Saç dökülmesi, genetik sebepler başta olmak üzere vitamin eksikliği, hormonal bozukluklar gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Saçta yaşanan kalıcı saç teli kayıplarının önüne geçebilmek adına saç ekimi işlemi yaptırmak zorunlu olmaktadır. Saç ekiminin yapılmasının ardından tüm süreç bitmez. Tam aksine, saç ekiminin ardından kişinin düzenli bakım yaptırması son derece önemlidir. Saç ekimi sonrası ince hale gelen saç tellerinin saç Prp’si sayesinde desteklenmesi şarttır. Bir kişiye uygulanan saç ekimi operasyonundan sonra o bölgedeki saçlar, iki hafta sonra dökülmeye başlayacaktır. İki ay geçmesinin ardından ise aynı bölgede yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır. Üç ay sonra ise yeni saçlar, ayva tüyü yapısında oluşmaya başlayacaktır. Saç ekimi operasyonunun ardından altıncı ayda ise ekilen saçlar, normal saç teli görüntüsüne kavuşacaktır. Tüm bunlar düşünüldüğünde saç ekimi sonrası ilk Prp operasyonunun üç ay sonra yapılması en doğru hareket olacaktır. Çünkü, yeni ekilen saçlara en çok fayda sağlayacak dönem bu aralıktadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum yapın