Protez Saç Gusül Abdestine Engel Midir? Diyanet Fetvası

admin

Protez Saç Gusül Abdestini Engeller mi? Protez Saç Abdest Kabul Olur mu? Protez Saç Konusunda Diyanet Fetvası

Protez saç saç ekimine uygun olmayan kişilerde artık kaçınılmaz bir tercih haline geldi. Son teknoloji ile son derece başarılı ve anlaşılması mümkün olmayan protez saç uygulamaları yapılmakta. Tabi ki protez saç dediğimiz aslında kafa derisine yapıştırılan insan saçının dizildiği su ve hava geçirir bir sentetik madde.

Özellikle ülkemizde saç protezinin insanların aklına getirdiği ilk sorulardan beri abdest alınmasına zararı var mı? yada gusül abdestine engel olur mu soruları?


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Firmalar ile görüştüğümüzde üretilen saç bantlarının su ve hava geçirir maddeler olmasından bahsedilmekte. Fakat biz incelediğimizde yapışkan bantların ve yapıştırıcıların pekte su ve hava geçirgenliği olduğunu test edemedik. Diyanet tarafından yapılan bir kaç açıklama var su geçirmesi durumunda abdestin kabul olacağına dair.

Fakat yinede kullanılan bantlar ve yapıştırıcılar bize göre pekte su ve hava geçiren maddeler değil. Fakat firmalara güvenmek gerekiyor ve saç protezi bantları ve yapışkanları su ve hava geçirdiğini belirtmemiz gerekiyor.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Su ve hava geçiren saç protezi bantları ve yapışkanları gusül abdestinde herhangi bir zararı yok görünmekte.

Protez Saç Diyanet Fetvası

Protez saç diyanet fetvalarına ve önemli ilim adamlarına göre caiz görülmemektedir. Başkasının saçının alınıp insanın kafasında belli bölgeye eklenmesi diyanete göre caiz değildir.

“Protez Saç Gusül Abdestine Engel Midir? Diyanet Fetvası” üzerine bir yorum

  1. Protez saç bantları su geçiriyor. Ben test ettim gayet güzel su alıyor bence gusül abdesti de alınır sorun olmaz. Kellik çok zor valla kabul olmasa da yaptırıcam 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın