Robotik Saç Ekimi ile Fue Saç Ekimi Karşılaştırma Hangisi Daha İyi

admin

Robotik Saç Ekimi ile Fue Saç Ekimi Karşılaştırma Hangisi Daha İyi

Erkeklerin kellik ve saç dökülmesi problemlerinden kurtulmaları için; saç ekim merkezlerinde farklı tekniklerle operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bunların en yaygın olarak kullanılanı fue tekniği ile saç ekimi olmaktadır. Yaygın olarak kullanılan bu teknik ile daha gür ve karizmatik saçlara sahip olmanız mümkündür. Son yıllarda ilgi görmeye başlayan ve son teknolojik araçların kullanılmasıyla piyasadaki yerini alan robotik saç ekimi de yine, bu tür operasyonlarda tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem son zamanlarda kullanılmaya başlarken, fue tekniğinden farklı yanları da merak ediliyor.

Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç naklinin daha başarılı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan robotik saç ekiminde; hata payı diğer tekniklere nazaran daha azdır. Ayrıca konforlu bir saç ekim operasyonu da söz konusudur. Dünya standartlarındaki teknolojilerle üretilmiş olan robotlar aracılığıyla, sağlıklı saç kökleri otomatik olarak hastanın kafasından toplanır. Ardından ekim işlemi manuel olarak gerçekleştirilmektedir. İnsan faktöründen meydana gelebilecek olan hataları minimuma indiren bu teknik; son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı. Birçok saç ekim merkezi de; fue tekniğinin yanı sıra, robotik saç ekim tekniğini kullanarak, insanlara yardımcı olmaya çalışıyor.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Saç ekim robotunu tasarlayan uzmanlar; manuel saç ekim işlemleri oluşabilecek olan hata payı ve göz yanılmasını dikkate alarak çalışmalar yürütmüşlerdir. Normalde saç ekiminde saçların çıkma yönü, açısı gibi etkenler; uzmanın bilgisine ve becerisine bağlıdır. Bazı durumlarda da insan hatasından doğan olumsuz durumlar yaşanabilmektedir. Tam da bunun önüne geçebilmek maksadıyla üretilmiş olan saç ekim robotları ile artık hata payı minimum seviyede olmaktadır. Özel bir büyütece sahip olan saç ekim robotları; foliküler birimi görüntülerken, 10.000 kat daha fazla büyüme sağlamaktadır. Yüksek çözünürlük seviyesinde dijital görüntüleme sistemi ile son teknolojiler doğrultusunda kullanılan bu yöntem; saniyede foliküler birimin 50 kat büyümesine izin vermektedir. Akıllı bir algoritma ile, saçın çıkış yönü ve açısı da hesaplanmaktadır. Bu da ister istemez hata payını en aza indirmektedir.

Robotik Saç Ekim Analizi

Kellik ya da saç dökülmesi sorunları nedeniyle, güvenilir ve kaliteli bir saç ekim merkezinde, robotik saç ekimi yaptırmak isteyenler; öncelikle saç analizine tabi tutulurlar. Kişiye özel olarak saç tasarımının yapılmasının ardından, 3 boyutlu model oluşturmak üzere, 5 farklı açıdan saçların fotoğrafı çekilir. Fotoğraflar dijital ortama yüklenerek, 3D teknoloji ile fotoğraflar üzerinden kişinin saç ekimine kaç köke ihtiyacı olduğu saptanır. Ayrıca saç çizgisinin nereden başlayacağı, açısı ve saç ekimi sonrasında olası sonuçlar, önceden analiz edilmiş olacaktır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Robotik Saç Ekim Süresi Ne Kadar?

Genel olarak tek seansta, sağlıklı saç köklerinin toplanıp ekilmesi ile gerçekleştirilen robotik saç ekimi; bazen ikinci güne de sarka biliyor. Birinci günün sonunda saç ekim operasyonu bitmemiş ise; hemen ertesi gün, operasyon kaldığı yerden devam ediyor. İşlem sonrasında ise hastanede yatma durumu olmazken, iyileşme süreci hızlı olduğu için, birkaç gün sonra rutin yaşantıya dönülebilmektedir.

Fue Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

2000’li yılların başından itibaren ülkemizde uygulanmaya başlayan Fue tekniği ile erkekler istedikleri o dış görünüşe kolaylıkla kavuşmaktadırlar. Fue tekniği ile saç ekiminde; uzman doktor tarafından, sağlıklı saç kökleri teker teker alınarak, ekime hazır konuma getirilir. Saçın arka bölümünden, 0.7 ila 1 mm’lik mikromotor uçları ile kökler alındıktan sonra; kellik ya da saç dökülmesi problemi yaşanan bölgeye ekimi gerçekleştirilmektedir. Genel olarak 2.500 ila 3.500 saç grefti, açık ya da seyrek olan bölgeye yerleştirilmektedir.

Fue Tekniği İle Saç Ekim Süresi Ne Kadar?

Genel olarak tek seans üzerinden gerçekleştirilen fue tekniği ile saç ekiminden sonra, kişinin hastanede yatmaması gerekmemektedir. Saç ekiminden sonra ilk birkaç gün dikkatli olmak, bir hafta 10 gün kadar da dışarıya çıkarken titiz hareket etmek gerekir. Bu arada ekilen saçlar 3. Ayla birlikte kendisini göstermeye başlarken, kesin sonuç için ortalama bekleme süresi ise 9 aydır. Günümüzde en çok kullanılan saç ekim yöntemi olarak, saç ekim merkezlerinde yerini alan bu yöntem; aslında riskli ve titizlik gerektiren bir operasyondur. Bu yüzden alanın uzman doktorlarından bu konuda yardım alınmalıdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


 

Yorum yapın