Perkütan Tekniği İle Saç Ekimi Nedir? Avantajları ve Başarısı

admin

Perkütan Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde birçok erkeğin ihtiyacı olan saç ekimi; yaygın bir halde tercih edilir oldu. Birçok erkek, karizmatik, gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak için, soluğu saç ekim operasyonları yapan merkezlerde alıyor. Tabii burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da var, seçilecek olan saç ekim merkezinin güven vermesi ve kaliteyi ön planda tutması lazım. Zira saç ekimi öyle düşünüldüğü kadar kolay bir iş değil, ciddi risk barındıran bir operasyondur. Farklı yöntemlerle, saç ekim merkezleri tarafından, saç dökülmesi veya kellik problemi ile karşı karşıya kalan erkeklere uygulan saç ekim yöntemlerinden bir tanesi de; perkütan saç ekimidir. Fue tekniğinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi sonucu elde edilmiş olan bu yöntemde; sonuç daha da başarılı oluyor.

İğneli saç ekimi olarak da bilinen perkütan saç ekimi; bir süredir ilgi görmeye başladı. Fue tekniği ile saç ekimin geliştirilmiş versiyonu olarak kullanan bu yöntem; saç ekim uygulamalarının en yeni yöntemlerinden bir tanesidir. Diğer saç ekim yöntemlerinden ayırt edici yanı sıra; doğal bir şekilde sonuç vermesidir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Perkütan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Son dönemde yayınlaşarak kullanılmaya başlanan perkütan saç ekiminde donör bölge; ense kısmı olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemle yapılacak olan saç ekiminde; mikromotor adı verilen bir cihaz kullanılmaktadır. Mikromotor yardımı ile saç telleri gevşetilir ve cımbızı andıran bir alet yardımıyla da saç telleri teker teker toplanır. Ardından toplanan saç telleri, ekim için uygun hale getirilir. Saç ekimi yapılacak olan bölge içerisinde; iğne yardımıyla yuvarlak kanallar açılmaktadır. Daha sonra ekim için hazır hale getirilmiş olan saç telleri, bu kanallara eklenir. Kanalların yuvarlak olarak açılmasının sebebi; saç köklerinin saç derisi tarafından daha iyi kavranması düşüncesidir. Bu düşünce de başarıyla sonuçlanır ve mikro düzeyde olmasıyla birlikte de, daha sık saç kökü ekimine olanak tanır.

Perkütan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Birkaç senedir yaygın olarak kullanılmaya başlanan ve saç ekim teknikleri arasında en çok bilinen fue tekniği ile saç ekiminin geliştirilmiş bir versiyonu olarak dikkat çeken Perkütan, diğer adıyla iğneli saç ekimin birçok avantajı vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yoğun bir şekilde greft ekimine olanak tanımaktadır.
  • Ekimi yapılacak olan deliklerin, mikro düzeyde olması, iyileşme sürecinin de kısalmasına yardım edecektir.
  • Ekilen kökler; nakil yapılacak olan bölgeye kolayca uyum sağlar. Bu sayede de, uyum sorunu yüzünden kendisine gösteren fire verme durumu en aza inmektedir.
  • Saçların daha dar bir açıda ve daha sık ekilmesi sayesinde, ön saç çizgisi de daha düzgün olacaktır. Düzgün hatta sahip olan ön saç çizgisi; karizmatik bir görünüm için de kişiye büyük bir avantaj sağlamaktadır.
  • Bu saç ekiminden sonra herhangi bir yara izine rastlanmamaktadır.
  • Sonuçta mükemmel bir doğallık ortaya çıkmaktadır.

Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Perkütan Saç Ekimi İçin Nereye Başvurmalıyım?

Tecrübe, marifet ve uzmanlık isteyen perkütan saç ekimi; birkaç sene öncesine kadar yaygın olarak kullanılmıyor. Zaten günümüzde yeni yeni kendisini göstermeye başlamış olan bu yöntemi uygulayabilen saç ekim merkezi sayısı da oldukça az. İnce iğneler kullanılarak gerçekleştirilen bu saç ekiminde; bir seansta maksimum 1.400 greft ekilebilmektedir. Bu yüzden genelde tek seansla biten diğer saç ekimlerine göre daha zor, seans sayısı da fazla olan bir uygulamadır. Perkütan saç ekimini sadece deneyimli ve üst düzey klinikler yapabilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı, seçilecek olan klinik konusunda titiz bir tutum sergilenmesi gerekiyor.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum yapın