Sapphire Blade ve Safir FUE Saç Ekimi Avantajları ve Başarısı

admin

Sapphire Blade ve Safir FUE Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonunda, en önemli ve sonuca direkt olarak etki edecek olan kanal açma adımında; kullanılan özel bıçaklar vardır. Bu bıçaklara da, Sapphire Blade adı verilmektedir. Adından da belli olacağı gibi, özel olarak safirden elde edilen ve safir bıçaklar olarak adlandırılan bu bıçaklar; saç ekimi operasyonlarında kendisini göstermektedir. Son dönemde yaygınlaşmaya başlayan saç ekimi operasyonlarında, çok daha başarılı sonuçlar elde etmek maksadıyla, dünyanın ileri gelen teknolojileri ile üretilmiş olan safir bıçaklar, mükemmeli yakalamak adına büyük önem arz etmektedir. Saç ekimi yaptıran kişiler; operasyondan iyileşme süresine kadar, konforlu hissetmeleri için gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde; safir bıçaklar gibi birçok yenilik de zamanla ortaya çıkmıştır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Safir bıçaklar, özel olarak dizayn edilmiş olup, Fue tekniği ile saç ekimi operasyonlarında kullanılmaktadır. Ayrıca perkütan adı verilen ve birkaç senedir adı duyulan saç ekim tekniğinde de safir bıçaklar tercih edilmektedir. Kanal açma aşamasında büyük bir kolaylık sağlayan safir bıçaklar; hata payını da minimuma indirmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Saç Ekiminde Sapphire Blade’in Önemi ve Avantajları

Çelik uçlara sahip bıçaklar ile mukayese edildiği zaman, çok daha avantajlı olan safir bıçaklar; saç ekiminde uzman doktora da büyük bir kolaylık sunmaktadır. Çelik uçlara sahip olan bıçaklar bir süre sonra keskinliklerini kaybederken, daha fazla doku hasarı yaşanmasına da sebep olabilmektedir. Ancak safir bıçakların keskinliği kaybolmazken, sert, dayanıklı ve pürüzsüz yapıya sahip bir kristal olduğundan, aşırı doku hasarı yaşanması söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda travma da yaratmazken, kan dolaşımının bozulmamasını sağlamaktadır. Anti bakteriyel özelliği de sahiptir.

Ekilen saçların tutması, saç ekiminin her açıdan kusursuz bir sonuca kavuşması için büyük öneme sahip olan safir uçlu bıçaklar; açılan kanallarda kan dolaşımını olumsuz yönde etkilememektedir. Dokunun kalitesini bozmadığından, alınan saç örneklerinin, yerlerine adapte olması daha kolay olacaktır. Kanalların mikro düzeyde açılmasına yardımcı olarak, hem daha sık saçların meydana gelemsini sağlamakta, hem de iyileşme süresini hızlandırmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi

2016 yılından bu yana saç ekim operasyonlarında yerini almaya başlamış olan safir uçlu bıçaklar; fue tekniği ile saç ekiminde, operasyonu gerçekleştirecek olan uzmana büyük bir kolaylık sağlarken, kişiye de operasyondan iyileşme süresine kadar birçok olumlu etki sunmaktadır. Günümüzde saç ekimini kalite ve güven içerisinde, müşteri memnuniyeti odaklı bir şekilde yürütmekte olan saç ekim merkezlerinde; safir uçlu bıçaklar fazlasıyla kullanılmaktadır. Bu yüzden de son yıllarda safir FUE saç ekimi olarak anılmaya başlamıştır.

Metale karşı hassasiyeti veya alerjisi bulunan hastalarda, safir bıçakların kullanılmasıyla birlikte; alerji ve hassasiyet riski de minimuma inecektir. Anti miktoriyal ve anti bakteriyel özellikleri sayesinde, enfeksiyon riskinin de önüne geçmektedir.

Safir Fue Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir fue saç ekimi; safir bıçaklarla, fue tekniğinin birleşmesi sonucu yapılan saç ekimi operasyonudur. Bu operasyon öncesinde, uzman doktorlar tarafından, saç ekimi yapılacak olan kişinin saçlarının analizi gerçekleştirilir ve ona göre izlenecek olan adımlarla birlikte, fiyat sunulmaktadır. Kişi şayet uygun görür ve kabul ederse; steril bir ortamda, tıbbi bir biçimde saç ekim operasyonuna başlanır. Kişinin genelde ense kısmından saç kökleri alınır, safir bıçaklar yardımıyla kellik ya da saç dökülmesi problemi yaşanan bölgeye, kanallar açılır. Safir bıçaklar ile mikro kanallar açılacağından, iyileşme süreci ile saçların tutma olasılığı da yüksek olacaktır. Safir bıçaklar ile açılan kanallara, alınan saç kökleri ilave edilerek, operasyon sonlandırılır. Bu arada; donör bölgeye lokal anestezi uygulanmakta ve mikro motor aracılığıyla ekim yapılacak olan bölge öncesinde uyuşturulmaktadır. Fazla acı duyulmaması da bu şekilde sağlanmaktadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


Safir Fue Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

  • Safir bıçaklı fue ile klasik fue tekniği mukayese edildiğinde, yaşanan titreşimin azaldı ve travma ile doku hasarının da minimuma indiği görülmektedir.
  • Sapphire fue daha yoğun kök ekimi olarak bilinirken, ileri derece saç dökülmesi sorunuyla baş başa kalanlar üzerinde dahi olumlu sonuçlar alınması sağlanmaktadır.
  • Safir bıçaklar, mikro kanallar açılması konusunda büyük bir fırsat olurken; açı değişimi ya da saç köklerinin yerinden oynaması söz konusu olmamaktadır.
  • Kullanılan ekipmanlara ve alınan sonuçlara bakıldığı zaman; safir fue operasyonlarının kalitesi ortadadır.
  • Sapphire fue tekniği; sürecin hastalar açısından daha olumlu geçmesini sağlamaktadır.

Yorum yapın