Procapil Saç Çıkarır Mı? Procapil Nasıl Kullanılır? Etkisi ve Kullanıcı Yorumları

admin

Procapil Nedir?,Procapil Ne İşe Yarar?, Procapil Saç Çıkış Hızına Etki Eder Mi?, Procapil’in Faydaları, Procapil Nasıl Kullanılır?, Procapil Kullanıcı YorumlarıProcapil; saç dökülmesi problemine karşı geliştirilmiş olan dünyanın en etkili üç maddesinden biri olarak bilinmektedir. Günümüzde, saç dökülmesi tedavisi için kullanılan üç farklı madde bulunmaktadır. Procapil başta olmak üzere diğerleri Finasterid ve Minoxidil olarak geçmektedir. Bu üç maddenin de saç dökülmesine karşı ne kadar etkili olduğu birçok otorite tarafından kanıtlanmıştır. Günümüzde saç dökülmesini önlemek adına tasarlanan ürünlerin neredeyse hepsinde Procapil başta olmak üzere bu üç maddeye yer verilmektedir.

Procapil Nedir?

Geçmişte saç dökülmesi tedavisi için kullanılan ürünlerde Finasterid ve Minoxidil yaygın olarak bulunmaktaydı. Ancak, bilhassa son yıllarda Procapil, bu sektöre damgasını vuran bir madde olmuştur. Procapil; dünyanın her kesiminde bilinen ilaç firması Sederma Pharma bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Diğer iki maddenin saç dökülmesi tedavisindeki başarı oranı %70’ler ile ifade edilirken Procapil’in bu konudaki başarısının %90’ları bulduğu bilinmektedir. Procapil; complex bir madde olmakla beraber üç aktif maddeden meydana gelmektedir. Procapil aktif maddeleri; Apigenin, Oleanoic Asit ve Biotinil Tripeptiddir olarak bilinmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Procapil Ne İşe Yarar?

Procapil ne işe yarar sorusu bu maddeyi kullanmayı planlayan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Procapil; her şeyden önce DHT hormonunu baskılamaktadır. Bu noktada, DHT hormonu hakkında bilgi vermek gerekir. DHT hormonu; genetik saç dökülmesinin ortaya çıkmasına sebep olan bir hormondur. DHT hormonunu engellemek adına bilim adamları tarafından Procapil, Finasterid ve Minoxidil maddeleri geliştirilmiştir. Ancak, 2019 yılı itibariyle, Procapil, etkisi bakımından öne çıkmıştır. Procapil’in bu kadar yaygın olmasının birtakım sebepleri bulunmaktadır. Her şeyden önce diğer iki maddenin yan etkileri vardır. Örneğin, diğer iki maddenin yer aldığı ürünleri kullananların vücutlarında istenmeyen kıllar çıkmaktadır. Ayrıca, diğer iki maddenin kullanıcıda kalp çarpıntısı yarattığı ispatlanmıştır. Procapil’in neredeyse hiçbir olumsuz etkisi bulunmaz. Procapil’in bazı kişilerde alerjik etki yaratmasına rastlanmıştır. Bunun dışında, Procapil’in kullanılmasında herhangi bir sorun yoktur. Buna bir örnek olarak, geçmişte Minoxidil ürününü kullanan kişilerin yarattığı yan etkiden dolayı Procapil kullanmaya karar vermeleri gösterilebilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Procapil Saç Çıkış Hızına Etki Eder Mi?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin birtakım belirtilere karşı dikkatli olması gerekir. Bu belirtilerin başında saçlarda incelme ve saçların uzamaması ve 2-3 cm olarak kalması gelmektedir. Bu bağlamda, Procapil, saçların daha kalın  olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, saçların çıkış hızına etki edecektir. Bir başka deyişle, saçların dökülmesinin önüne geçecektir. Kısaca ifade etmek gerekirse, Procapil saç çıkarır mı sorusunun cevabı evettir.

Procapil’in Faydaları

Procapil’in saç çıkış hızına olumlu anlamda etki etmesinin dışında da birtakım faydaları bulunmaktadır. Örneğin, Procapil, saç kökü hücrelerinin yaşlanmasını önlemektedir. Bu noktada, ifade edilmesi gereken bilimsel bir gerçeklik bulunmaktadır. Bir insanın saçlarının dökülmesi, 20’li yaşlarda başlamaktadır. Aynı kişinin 50’li yaşlara geldiğinde saç dökülme hızı, neredeyse iki katından fazla olmaktadır. Bu durumun sebebi, kişinin yaşlanmasına bağlı olarak saç kökü hücrelerinin de yaşlanmasıdır. Saç kökü hücrelerinin yavaşlaması ve işlevini kaybetmesi durumunda yeni saçların çıkması mümkün olmayacaktır. İşte bu duruma çözüm olarak, Procapil maddesinin kullanılması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Procapil Nasıl Kullanılır?

Procapil; bir ürün olmamakla beraber kullanımında dikkatli olmak gerekir. Türkiye’de satılan saç ürünlerine bakıldığında Procapil içeren ürün sayısının az olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra, Procapil’in temin edilmesi zor bir madde olduğunu hatırlatmak gerekir. Ayrıca, oldukça pahalıdır. Procapil nasıl kullanılır diye düşünenlerin ise Procapil içeren ürünler hakkında fikir sahibi olması gerekir. Procapil içeren ürünler; Floxia, Restorex, Fill-in Powder, Hairforte Erkek ve Hairforte Bayan olarak bilinmektedir. Bu ürünler, bilhassa saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiştir. İçlerinde %3 ile %5 aralığında Procapil bulunmaktadır. Procapil nasıl kullanılır diye düşünenlerin bu ürünlerden satın alması gerekir. Ancak, bu piyasada Procapil içerik adı altında ürün satmaya çalışan ama asıl amacı dolandırıcılık olan birçok kişi bulunmaktadır. Bu konuda, dikkatli ve duyarlı olmak gerekir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Procapil Kullanıcı Yorumları

Procapil kullanan kişi sayısı günden güne artmaktadır. Bunun sebebi, saç dökülmesi sorununa çözüm bulmak adına Minoxidil ve Finasterid içerikli ürün kullananların bu ürünlerden memnun kalmamasıdır. Ancak, Procapil içeren ürünlerin sayısının az olması ve ürünlerin oldukça pahalı olmasından mütevellit Procapil kullanan kişilerin zannedildiği kadar çok olmadığı söylenebilir. Bunun yanı sıra, Procapil, kullanan kişiler tarafından çok övülmektedir. Birçok dermatolog, hastalarına Procapil kullanmalarını tavsiye etmektedir. Procapil’in en büyük avantajlarından birisinin tek ürün kullanım kolaylığı olduğu, bilhassa kullanıcı yorumlarında geçmektedir. Ayrıca, Procapil’in cinsellik konusunda herhangi bir yan etki yaratmadığı da kullanıcı yorumlarında dile getirilmektedir. Procapil’in saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi yaratma gibi faydalarının olduğu konuyla alakalı forumlarda dile getirilmektedir. Kullanıcılar, Procapil kullandıktan sonra saçlarının dökülmesinin durduğundan bahsederler. Bunun yanı sıra, tüyleşmiş saçlarda kalite artışının olduğunu gözlemlediklerini söylerler.

“Procapil Saç Çıkarır Mı? Procapil Nasıl Kullanılır? Etkisi ve Kullanıcı Yorumları” üzerine 2 yorum

  1. Bu etken maddesi yeni mi. Ben ilk defa duydum biraz araştırdım herkes kullanıyormus. Kullanan arkadaşlar nereden procapil temin ediyorsunuz.

    Yanıtla
  2. Binox geçen hafta resmen açıkladı procapil mevcut formüllerine ekleyerek daha güçlü sonuçlar elde edeceklerinden bahsediyorlar

    Yanıtla

Yorum yapın