Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır? + 2024 Fiyatları, Başarısı ve Sonuçları

admin

Updated on:

Kirpik ekimi, gelişen teknolojiler ile beraber daha uygun maliyetlerle yapılabilir bir hale geldi. Doğuştan seyrek kirpiklere sahip olabilir ya da günlük sıkıntı ve stresten kaynaklı döküntüler yaşayabilirsiniz. Özellikle kadınlarda yaşanan bu sorun artık kirpik ekimi ile atlatılabilir hale geldi. Bu yazımız içerisinde kirpik ekimi ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Göz güzelliğini ortaya çıkaran en büyük etmenlerden birisi de kirpiklerdir. Estetik açıdan oldukça güzel bir etkiye sahip olan kirpikler sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Gözleri korumakla olan kirpikler, göz içerisine toprak girmesini önlemektedir. 2000’li yılların başında saç, bıyık, kaş, sakal ekimi ile beraber kirpik ekiminde de büyük ilerleme kat edilmiştir.


Kesinlikle Okumalısın : Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları


Yaralanma, yanma, çarpma gibi kazanalar sonucunda kirpikleriniz hasar görebilir. Bununla beraber takma kirpik ve kozmetik ürün kullanımından dolayı dökülmeler yaşanabilir. Bu gibi durumların yanı sıra doğuştan da kirpik eksikliği ile dünyaya gelebilmek mümkündür. Saç ekim merkezleri, FUE yöntemini kullanarak oldukça başarılı ve sağlıklı kirpik ekebilmektedirler. FUE yöntemi sayesinde sağlıklı bir insan kirpiğinden daha güçlü, daha sağlıklı kirpiklere sahip olabilmek mümkündür. Kirpik ekimi konusunda merak edilen diğer ayrıntılar;

Kirpik Ekiminin Avantaj ve Dezavantajları

Kirpik ekimi sonrasında bazı kişilerde kıl kökü uzaması meydana gelebilmektedir. Bu durum bazı kişiler için dezavantaj olarak nitelendirilebilir.

Bunun nedeni 2, 3 ay içerisinde uzamaya başlayan kirpiklerin sürekli olarak şekillendirilmesi, kısaltılması gerekmektedir. Kirpik bakımı yapmakta zorlanan kişiler bu durumu bir dezavantaj olarak görülebilir. Kıl köklerinde uzama durumu erkekler için büyük bir eziyet durumu haline gelebilmektedir.

Kıl köklerinde uzama durumu kadınlar ise tam bir avantaj haline gelebilmektedir. Estetik açıdan daha uzun, dolgun bir kirpik yapısına sahip olmak her kadının hayalidir. Kirpiklerine istedikleri gibi şekil verebilmek kadınlar için en büyük avantajlardan birisidir.


Kesinlikle Okumalısın :Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları


Kirpik Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kirpikler göz kapağının hem alt hem de üst bölümünde yer almaktadır. Kirpik ekimi konusunda kişiler isteğe bağlı olarak ya alt bölgeye ya üst bölgeye ya da hem alt hem de üst bölgeye kirpik ekimi yaptırabilirler. Alt kirpiklerin üst kirpiklere nazaran daha kısa olmalarından dolayı bakımının oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle alt kirpik için ekim yaptıran kişiler, ekim işleminden sonra kirpik bakımı yapmayı kesinlikle atlamamalıdırlar. Oldukça uğraştırıcı bir süreç olmasından dolayı genellikle kirpik ekimi sadece üst kirpik bölgesine yapılmaktadır.

Kirpik ekimi operasyonu tahmin ettiğinizden oldukça farklıdır. Operasyon sırasında ekim işlemi göz kapaklarına yapılır. Bu nedenle operasyon sırasında hastaların hareketsiz kalmaları oldukça önemlidir. Herhangi bir sorun yaşanmaması için operasyon öncesinde hastalara “Sedasyon” işlemi uygulanmaktadır. Sedasyon işlemi sayesinde operasyon 1 saat sürse bile hastalar göz kapaklarını hareket ettiremezler. Operasyondan 1, 2 gün sonra göz kapağı çevresinde kabuklanma meydana gelebilir. Kabuklanma operasyon sonrasında görülebilecek en doğal durumlardan birisidir.

Saç dökülmelerinde görülen şok dökülme durumu kirpik ekimi sonrasında da görülmektedir. Operasyondan 1 ay sonra görülmeye başlanan dökülmeler yaklaşık 3 ay kadar sürmektedir. Ekilen kirpiklerin tutması, doğal bir görünüm alması operasyondan yaklaşık 6 ay kadar sonra meydana gelebilmektedir. Kirpik ekimi süresi ortalama 1 saat ile 3 saat arasında sürmektedir.

Kirpik Ekiminde Başarı

Gelişen teknoloji ile beraber kirpik ekiminin FUE yöntemi ile yapılmaya başlandığını görüyoruz. Geçmişte kullan yöntemlerde başarı elde olasılığı %50 iken FUE yönteminde başarı oranının %100’e yakın olduğunu görüyoruz. Bu konuda çalıştığınız saç ekim merkezindeki uzmanların yeteneğinin de önemli olduğunu söyleyebiliriz.


Kesinlikle Okumalısın : Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar


Kirpik Ekimi Fiyatları

Kirpik ekimi özel bir operasyon olmasından dolayı tüm merkezlerde ücretli olarak yapılmaktadır. Operasyonun yapılacağı yerin lokasyonu, uzman ekibin deneyimi, kullanılan cihazların kalitesi fiyata etki etmektedir. Sabit bir fiyatın bulunmadığı bu sektörde saç ekim merkezleri ile iletişime geçerek kirpik ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ortalama Kirpik ekimi fiyatları ise ortalama 3.000 TL ile 5.000 TL arasında tutmaktadır.

Kirpik Ekimi Sonuçları

“Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır? + 2024 Fiyatları, Başarısı ve Sonuçları” üzerine 2 yorum

  1. Kiprik ektirmek istiyorum. Ama acılı bir islem mi? Çok canım yanar mı? Kaç günde geçer izleri. Ektiren arkadaşlar yardımcı olabilirmi teşekkürler

    Yanıtla
  2. Kirpik ekimi acıtıyor mu . Ne kadar sürede ekilen kirpikler çıkıyor. Ekilen kirpiklerin çıkmama ihtimali varmı . Kirpik ekimi yaptiranlar yorumlayabilir mi

    Yanıtla

Yorum yapın