İstanbul Saç Ekim Merkezleri +2024 Fiyatları

admin

Updated on:

İstanbul’un En İyi Saç Ekim Merkezleri İncelemesi ve Güncel 2024 Fiyatları, İstanbul’un En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorum Kim?, İstanbul’da En Başarılı Saç Ekim Merkezi Neresi? , İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? İstanbul Saç Ekim Merkezleri ve Doktor Yorumları , İstanbul’da Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları, İstanbul Saç Ekim Merkezleri Ücretleri ve Tüm Detaylar…

Günümüzde sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen saç ekim merkezleri İstanbul‘da saç konusunda sorun yaşayan hastalarını ağırlamakta. Tüm ülkelerden her gün ortalama 250 ile 300 saç dökülmesi yaşayan hasta İstanbul’a gelerek saç ekimi yaptırmakta. Tabi ki İnsanların ilk tercihinin İstanbul olmasında ilk sebep çok başarılı estetik açıdan son derece iyi sonuçlar alan doktorlarımızın olması. ikinci sebep ise kesinlikle fiyatlar.

Örnek vermek gerekirse Amerika’da saç ekimi fiyatları neredeyse 5.000$ dan başlamakta. Yada Avrupa’da 4.000 Euro ile 8.000 Euro arasında değişmekte. Bu nedenle İstanbul çok cazip hale gelmekte. Ayrıca İstanbul’da dünyaca tanınmış bir çok doktor ve saç ekim merkezi bulunmakta.

Özellikle Almanya ,Avustralya, Fransa, Belçika, Hollanda gibi bir çok ülkede yaşayan Türkler tarafından da çok fazla tercih edilmekte. Sizler için İstanbul’un önde gelen saç ekim merkezleri listeledik.

En İyi En Başarılı İstanbul Saç Ekim Merkezleri ve Doktorları


Kesinlikle Okumalısın :En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi

█ Hermest Saç Ekim Merkezi İstanbul

17 Yıldır saç ekimi gerçekleştiren klinik, 2018 yılında die Welt tarafından “Avrupa’nın en iyi saç ekimini yapan saç ekim kliniği” ünvanına layık görüldü. Inovasyona çok önem Hermest Saç Ekim Merkezi, DHI, Safir ve Perkutan tekniklerinden daha verimli olan ve sadece bu klinikte uygulanan Unique Slit ile FUE saç ekimi yapmaktadır. Dünya’nın en başarılı saç ekimlerini gerçekleştiren klinikte ekilen saçların %99’a kadar çıkan tutma oranı bulunmakta yani ekilen saçlarda kayıp hiç olmuyor. Bu mükemmel başarı oranı sayesinde doğal görünen sıkı saç ekimleri yapmaktadır. Hermest Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Fiyatı Ortalama 5.000 TL ile 9.000 TL arasında değişmektedir.

 Hermest Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Altunizade, Nuhkuyusu Cd No: 191 D:Kat:1 34662 Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 534 664 15 15
Detaylı Bilgi için : https://www.hermestclinic.com/tr/

█  Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi – İstanbul

Saç ekiminde riske girmeden saç ektirmek isteyenler için Nimclinic tek adres. %100 başarı oranına güvenilerek %100 memnuniyet garantili saç ekimi işlemleri gerçekleştirmekte. Özetle Nimclinic’te saç ekimi yaptırıp memnun kalmama ihtimaliniz yok. T.C Sağlık bakanlığından onaylı Nimclinic ile güvendesiniz. Bünyesinde estetik cerrahı, diş hekimi ve medikal estetik doktoru ile saç ekimi haricinde diğer estetik operasyonlarında da tercih edilebilecek kliniklerin en önünde yer almaktadır.Kişiye özel hizmet vererek en yüksek yoğunlukta, doğal ve sıkı saç ekimi ile kusursuz sonuçlar elde etmektedir.

Safir FUE ve DHI tekniklerini uygulayan Nimclinic’in saç ekimi fiyatları 2024 yılı 5.500-11.000 TL arasında değişmektedir.

Nimclinic İletişim Bilgileri
Telefon ve Whatsapp hattı: +90 546 747 1010
web adresi: www.nimclinic.com


Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi İstanbul

Tamamen doğal yöntemlerle FUE saç ekim tekniğini kullanarak, ağrısız bir şekilde anestezi yaparak saç ekimi operasyonlarını başarı ile gerçekleştiren Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi; İstanbul’da hizmetinizdedir. Güvenilir, dürüst ve etik bir şekilde çalışmalar yürüterek, müşterilerinin memnun kaldığı 10.000’inin üzerinde başarılı operasyona imza atmayı başarmış olan Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi; Mikromotor FUE saç ekiminde ödül almış olan Serkan Aydın ve ekibi ile karşınıza çıkıyor. Deneyimli doktorları ve sağlık personelleri ile saç ekim işlemini ağrısız ve yara izi olmadan gerçekleştiren bu merkez; aynı zamanda % 99’dan fazla olumlu geri dönüş oranıyla da dikkat çekiyor. Ağrısız ve yarasız saç ekiminden son saçların dökülmesi gibi bir durum da meydana gelmeyecektir. % 99’luk tutma oranıyla da yine bu alanda en başarılı saç ekim merkezleri arasındadır.

Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi’nden hizmet almadan önce sizlere ön bilgi verilmektedir. Ayrıca whatsapp hattı üzerinden saçlarınızın önden, arkadan ve yandan fotoğrafını çekip yollayarak, fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. Fiyatlar genellikle 4.000 ile 10.000 TL arasındadır.

Arenamed Hair Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Akasya Acıbadem Tower A 34660 Üsküdar/İSTANBUL
Telefon : (0534) 073 11 35

Kesinlikle Okumalısın : Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyormu Nereden Orjinali Alınır


Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi İstanbul

Safir saç ekim bıçakları ile birlikte FUE ve DHI saç ekim hizmeti veren Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi’nin bünyesinde işi bilen deneyimli elemanlara size eşlik edecek. Steril ortamlarda, ahlaki kurallara bağlı kalacak şekilde, dürüstçe yürütülen saç ekim işlemleri için yüksek miktarlar ödemek zorunda da kalmayacaksınız. Saç ekiminden önce ekibi ile analizlerini gerçekleştiren bu kuruluş; sizlere detaylı bilgi aktaracaktır. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olan uzman dermatolog Dr. Serkan Aygın ve ekibi ile birlikte başarılı müdahalelerde bulunan Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi; bu zamana kadar 14.000’den fazla müşterisine memnun kalacağı şekilde hizmet etmiştir. 20 yılı aşkın tecrübe ile bu alandaki en güvenilir saç ekim merkezlerinden bir tanesidir.

Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi; fiyatları 5.000 ile 10.000 TL arasında değişen rakamlarla saç ekim hizmeti sunmaktadır. Saçlarınızın yapısına ve kel olma durumunuza göre bu fiyat aralığında bir rakamla hizmet alabilirsiniz.

Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Merkez Mah. İstiklal Sok. No: 11/A Key Plaza Şişli/İSTANBUL
Telefon: (0501) 234 56 78


Kesinlikle Okumalısın : Saç Dökülmesinde En Başarılı ve En Etkili İlaçlar


Mega Hairtrans Saç Ekim Merkezi İstanbul

Yılın en iyi saç ekim merkezi ödülünün sahibi Mega Hairtrans Saç Ekim Merkezi; ücretsiz bir şekilde muayene ve saç analizi ile birlikte ilk önce size bilgi vermektedir. Whatsapp hattı üzerinden de erişim sağlayabileceğiniz bu merkeze saçlarınızın önden, yandan ve arkadan görünecek şekilde fotoğraflarını iletirseniz; detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 29 senedir başarılı bir şekilde saç ekim üzerine hizmet veren ve gerek yurt içinde, gerekse de yurt dışında popülarite kazanmış olan kurumda; uzman doktorlar ve estetik cerrahileri ile birlikte hizmet, son derece kaliteli bir biçimde yürütülmektedir.

2 farklı yöntemle saç ekim işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren Mega Hairtrans Saç Ekim Merkezi; 6.000 ila 13.000 arasında değişen fiyatlarda saç ekim hizmeti sunmaktadır. Saçlarınızın yapısı ve seyreklik durumuna göre bu fiyat aralığında saç ekim hizmeti alabilirsiniz.

Mega Hairtrans Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Nispetiye Cad. Seyran Apt. No: 35/5 Etiler/İSTANBUL
Telefon : (0212) 351 59 88 – 351 59 89


Transmed Saç Ekim Merkezi İstanbul

25 senedir 47 farklı ülkeden, 20’den fazla kişiye hizmet vermiş olan Transmed Saç Ekim Merkezi; saç ekimi konusunda en son teknolojilere bünyesinde yer vermektedir. Başarılı ve uzman kadrosu ile, kaybedilen tek bir saç telinin bile değerini bilecek şekilde hareket eden bu kurum; yeni ve dolgun saçlarınızla daha karizmatik görünmenizi sağlamaktadır. Uzman Doktor Melike Külahçı ve ekibi ile başarılı operasyonların altında imzası olan Transmed Saç Ekim Merkesi; Türkiye’de robotik saç ekimini ilk kez kullanan merkez olarak ön plana çıkmaktadır. Farklı saç ekim tekniklerini başarı ile uygulayan bu merkezin; ağrısız saç ekimi konusunda da bir numara olduğunu söylemek mümkün.

Genel olarak 7.000 ila 12.000 TL arasında değişen fiyatlarla saç ekim hizmeti veren Transmed Saç Ekim Merkezi; saçlarınızın yapısı ve yoğunluğu doğrultusunda, tarafınıza en uygun hizmeti sunmaktadır.

Transmed Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Fulyalı Sok. No: 7 Levent/İSTANBUL
Telefon : (0212) 281 13 00


Anatolia Saç Ekim Merkezi İstanbul

10 yılı aşkın tecrübe ve güler yüzlü personeli ile saç ekimi konusunda uzmanlaşmış olan Anatolia Saç Ekim Merkezi; en son teknolojileri kullanarak, ağrısız ve yara izi olmadan, operasyonlarını steril ortamlarda gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar 12.000’nin üzerinde başarılı operasyonun altında imzası olan bu saç ekim merkezi; % 99’un üzerinde bir tutunma oranıyla da büyük bir dikkat çekiyor. Bu da demek oluyor ki; ekim işleminden sonra saçların dökülmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu şekilde güven veren ve uzman doktorları ile başarılı cerrahi müdahalelerde bulunan Anatolia Saç Ekim Merkezi; gerek yerel, gerekse de uluslar arası alanda birçok ödüle de layık görülmüştür. 10 yılı aşkın tecrübe sahibi Yeliz Damar ve ekibi ile güvenli ellerde olacaksınız.

Saç ekim fiyatları 5.000 ila 9.000 TL arasında değişen Anatolia Saç Ekim Merkezi’nden randevu alarak, siz de ücretsiz bir şekilde saç analizi yaptırabilirsiniz.

Anatolia Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Tevfik İleri Cad. No: 934899 Pendik/İSTANBUL
Telefon: (0532) 781 89 20


Kesinlikle Okumalısın :En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi


Emphair Saç Ekim Merkezi

Uykuda Saç Ekimi, FUE Saç Ekimi, Tıraşsız Saç Ekimi DHI Saç Ekimi yöntemleri ile ağrısız bir şekilde saç ekim işlemini gerçekleştiren Emphair Saç Ekim Merkezi; İstanbul Ataşehir ve Ankara Hastaneleri’nde operasyonları yürütmektedir. Uluslar arası standartlar doğrultusunda tüm çalışmalarını gerçekleştiren firmanın saç ekimi işleminde herhangi bir ağrı hissedilmemekte ve sonrasında da yara izleri ortadan kalkmaktadır. 15 senelik tecrübeye sahip bir ekip tarafından, saç ekim hizmeti hijyenik koşullarda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca saç ekiminde % 99’luk tutma oranıyla bu alanda da büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu demek oluyor ki; ekilen saçların dökülmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

4.000 ila 9.000 TL arasında saçların yoğunluğuna göre değişen saç ekim fiyatları ile hizmet veren Emphair Saç Ekim Merkezi; piyasaya göre makul fiyat aralıklarında bu hizmeti sizlere sunuyor. Ayrıca saç ekim öncesinde ücretsiz saç analizi ve muayene hizmeti de veriyor.

Emphair Saç Ekim Merkezi İstanbul İletişim Bilgileri
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. Önder Sok. No: 36 Ataşehir/İSTANBUL
Telefon:  (0543) 345 07 22


Aslı Tarcan Saç Ekim Merkezi İstanbul

Türkiye’nin en başarılı ve en çok ilgi gören saç ekim merkezi olan Aslı Tarcan Saç Ekim Merkezi’nde; farklı tekniklerle saç ekim işlemleri yapılmaktadır. Bugüne kadar 10.000’den fazla müşteriye başarılı müdahalelerde bulunarak, onların daha şık ve karizmatik görünmesine önayak olmayı başaran bu merkez; FUE saç ekim tekniğinin yanı sıra, DHI saç ekimi hizmetine de bünyesinde yer vermektedir. Ayrıca sakal ve kaş ekim hizmeti de bulunmaktadır. FUE ve DHI saç ekim tekniği ile binlerce başarılı operasyonun altında imzası olan bu kuruluş; Aslı Tarcan Hair Clinic Sağlık Turizm acentesi olarak yurt dışından gelen müşterilerine, Türkiye’deki çeşitli sağlık kuruluşlarında bu hizmeti yansıtmaktadır. 15 yılı aşkın tecrübeye sahip Aslı Tarcan ve ekibi tarafından operasyonların başarı ve geri dönüş oranı % 99’dan fazladır.

Kalite-fiyat orantısına bakıldığı zaman son derece makul rakamlarla saç ekimi gerçekleştiren Aslı Tarcan Saç Ekim Merkezi’nde; 4.000 ila 10.000 TL arasında fiyatlar değişebilmektedir.

Aslı Tarcan Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Zuhuratbaba Mahallesi Yüce Tarla Cad. Kubilay Sok. No:13/A Bakırköy/İSTANBUL
Telefon : (0532) 566 40 82 – (0535) 400 97 97


İstanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi

Son derece riskli bir işlem olan saç ekimini, alanında uzman olan personelleri ile başarılı bir şekilde gerçekleştiren İstanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi ile emin ellerde olacaksınız. 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan doktorları tarafından, FUE tekniğini lokal anestezi ile birlikte başarıyla uygulayan bu saç ekim merkezinde; kalitenin en üst noktaya olduğunu fark edeceksiniz. Uzman doktorları ile FUE tekniğini başarıyla uygulayan bu kuruluş; aynı zamanda kaş, bıyık ve sakal ekimi konusunda deneyimli elemanlarıyla hizmet vermektedir. Arkadan, önden ve yandan olmak üzere 3 adet fotoğrafınızı whatsapp üzerinden göndermeniz durumunda analizi yapacak ve fiyat bilgisi çıkaracak olan İstanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi; saç ekim hizmeti sonrasında da sizlere destek vermeye devam etmektedir.

Güvenin ve kalitenin adresi olarak Türkiye’nin en başarılı saç ekim merkezi konumunda olan İstanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi; 5.000 ila 11.000 TL arasında değişen fiyatlarıyla bu hizmeti sizlere sunmaktadır. Fiyatların değişkenliği, saç yapısı ve yoğunluğu ile alakalıdır.

İstanbul Hair Center Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskinkalem Sok. Prof. Mükerrem Hiç Apt. Şht. No: 27/8 Esentepe/İSTANBUL
Telefon : (0212) 343 13 10


Gür Saç Ekim Merkezi İstanbul

2000’den fazla saç, bıyık, kaş, sakal ekimi operasyonuna girmiş ve başarıyla bunlardan çıkmış olan Dr. Gökhan Gür’ün kuruculuğunda, 2014 yılından bu yana başarı ile hizmet veren Gür Saç Ekim Merkezi; ağrısız ve yara izi kalmadan saç ekim hizmetini sunmaktadır. Müşterilerine ücretsiz şekilde saç analizi yapan ve öncesinde yine ücretsiz muayene desteği veren Gür Saç Ekim Merkezi ile daima emin ellerde olacaksınız. 20 senelik tecrübesi ve yine en az bu kadar senelik tecrübeye sahip elemanlarıyla saç ekim hizmeti veren Dr. Gökhan Gür; FUE saç ekim tekniğini 2003 yılından bu yana başarı ile kullanmaktadır.

Gür Saç Ekim Merkezi’nden alacağınız saç ekim hizmetinde karşınıza 3.000 ila 6.000 TL arasında değişen bir fiyat aralığı çıkabilir, bu tamamen saçlarınızın yoğunluğu ile alakalıdır.

Gür Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Brandium Rezidans R4 Blok No: 124 Kayışdağı Mahallesi Bostancı Dudullu Cad. No: 29 Ataşehir/İSTANBUL
Telefon : (0216) 416 70 70


Medicaleste Saç Ekim Merkezi İstanbul

Uzman kadrosu ile saç ekim işlemlerini gerçekleştiren Medicaleste Saç Ekim Merkezi; titiz bir biçimde, adım adım ve hijyenik koşullarda bu hizmeti sunmaktadır. 10 yılı aşkın tecrübesi ile son teknolojiyi kullanarak, ağrısız saç ekim hizmeti veren kurum; safir uçlu cihazlarla saç ekim işlemini gerçekleştirmektedir. Saç ekiminin yanı sıra; bıyık ve kaş ekimi hizmetleri de mevcuttur. Türkiye’de bu hizmeti başarı ile uzun yıllardan beridir vermekte olan bir kurum olarak ön plana çıkan Medicaleste Saç Ekim Merkezi; Feeding Grefts FUE tekniğini ilk ve tek kullanan kurum olarak da dikkat çekmektedir. Gerek ulusal, gerekse de uluslar arası alanda birçok ödüle layık görülmüştür.

Saçlarınızın yoğunluğuna göre Medicaleste Saç Ekim Merkezi’nden saç ekimi hizmetini 5.000 ila 10.000 TL aralığında alabilirsiniz.

Medicaleste Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Sahrayı Cedit Mahallesi Atatürk Cad. Velibaba Apt. No: 35 Kat: 3 D: 4 Kadıköy/İSTANBUL
Telefon : (0216) 357 02 16


Kesinlikle Okumalısın : Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar


Songül Alcı Saç Ekim Merkezi İstanbul

2001 yılında saç ekim hizmetine başlayan Songül Alcı; 2006 senesinde FUE tekniğini ilk kez kullanan isimlerden biri oldu. Saç ekiminde kullanılan cihazların üretiminde de söz sahibi olmayı başaran Songül Alcı; 20 yılı yakın tecrübesi ile saç ekimi konusunda uzmanlaşmış bir isimdir. 2008’den bu yana Medical Park Hastaneleri ile anlaşmalı bir şekilde çalışmalarını yürütmekte ve şuanda da Kadıköy Medical Park ile ortaklaşa saç ekim hizmeti vermektedir. Kurmuş olduğu saç ekim merkezinde deneyimli personelin çalışıyor olması; verdiği hizmetin kalitesini yukarıya çıkarmıştır. Uluslar arası ilişkiler departmanında, Arapça, Rusça ve İngilizce bilen Dr. Mohammed Kadıoğlu yer alırken, İspanyol Tercümanı Hakan Fazlıoğlu, İspanyol Hasta İlişkileri konumunda Saed Sharkawi Luna ve Fransız Tercüman olarak da Melda Erdoğan hizmet vermektedir.

Songül Alcı Saç Ekim Merkezi’nde; saç ekimi yaptırmak isteyenler için fiyat aralıkları son derece makuldür. 5.000 ila 9.000 TL arasında değişen rakamlarla saç ekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Songül Alcı Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Medicana Kadıköy Hastanesi, Zühtüpaşa Mah. Recep Peker Cd. No: 15 Kadıköy/İSTANBUL
Telefon: (0505) 453 73 28


Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin saçlarındaki seyrelmelerden rahatsız olması sonucunda gerçekleştirilen uygulamalardan birisidir. Kişiler saç dökülmesi sonrasında kendileri için geçici ya da kalıcı olarak çözüm aramaktadır saç ekimi ise doğal ve kalıcı bir çözüm yolu olarak günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Saç köklerinin aktif olmadığı ve saç dökülmelerinin meydana geldiği alanlara sağlıklı olan saç köklerinin mikro cerrahi yöntemler aracılığı ile uygulanmasına saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekimi yapılan bölgede dökülmüş olan saçların yerine hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir ve bu durum saç ekiminin kişiye özel olarak yapılmasını sağlar.

Saç ekimi uygulamasıyla saç ekimi yapılan bireyin genellikle ense alanındaki dökülmeye dirençli olan saç köklerinin toplanması gerçekleştirilir. Bu saçların dökülmeye karşı dirençli olması sebebiyle seyrelme olan alanlardaki açık kanallara yerleştirilmesi sağlanır. Saç ekimi uygulamasından sonra kişinin kendi saçları yardımıyla kalıcı saç meydana getirmek amaçlanmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, hastanın sağlıklı saçları aracılığı ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. İki çeşit saç ekimi yöntemi günümüzde aktif olarak uygulanmaktadır. İlk yöntem herkesin bildiği ve klasik yöntem olarak geçen klasik saç ekimi tedavisidir. Bu yöntemde enseden alından saçlı deri mikrogreftler şeritler halinde alınarak saçsız alanlara uygulanır. Tek tek ekim işlemi olarak bilinen klasik saç ekimi işlemi sonrasında dikiş gerçekleştirildiği için 8-9 santimlik izler oluşmaktadır. Tek seansta 5000-6000 civarında bulunan saç teli ekilebilmektedir. Tek seansta bu kadar çok ekimin gerçekleştirilebilir olması oldukça iyidir ve daha fazlası potansiyel olarak mümkün değildir. Klasik saç ekimi yönteminde genellikle 6 aylık bir süre içerisinde iki ya da en fazla üç kez seans gerçekleştirilebilmektedir. Operasyonun seanslarının gerçekleşme süresi yaklaşık 3 ya da 4 saat sürebilmektedir.

Saç ekiminde bir diğer yöntem ise FUE yöntemidir. Enseden alınan saçalar punch aleti yardımıyla elde edilir. Punch aleti ile alınan her saç bir ya da iki tane olabilmektedir. Bir günde bu yöntem ile 1000-1500 arasında saç teli nakli gerçekleştirilebilmektedir ancak bu işlem 3-4 gün boyunca sürdürülebilir bir işlemdir. Bu sebeple 3-4 gün içerisinde 6000 saç teli nakli yapılabilir. Klasik saç ekmenin bir günde gerçekleştirdiği saç naklini FUE yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimi yaklaşık olarak 3-4 günlük bir sürede gerçekleştirmektedir. Saç ekimi yapılacak alanın büyük olması durumunda seans süreleri ve işlem ömrü uzun bir vade gerektirebilmektedir. Uygulamalar yapılırken lokal anestezi gerçekleştirilir bu sebeple hasta herhangi bir şekilde yoğun bir ağrı çekmez. Saç ekimi sonrasında hastanın baş kısmında özel olarak hazırlanmış olan bir bandaj uygulanmaktadır. Hasta uygulama sonrasında bandajın da takılması ile birlikte 1-2 saat içerisinde taburcu edilmektedir. Genellikle üç günlük bir dinlenme sonrasında başın korunabildiği sürece saç ekimi yapılan kişinin günlük hayatına dönmesi mümkündür.

Saç Ekimi Uygulaması Sonrasında Ekilen Saçlar Kalıcı mıdır?

Saç ekimi yapılan kişiler saç ekiminin bitişi sonrasında tekrar saçlarını kaybetmezler. Ekilen saçların ekim işlemi bittikten sonra dökülmeleri gerçekleşir ancak bu durum gayet normaldir. Bu durumun sebebi dökülen saçların kısa süre sonra tekrar çıkacak olmasıdır. Geçici dökülme süreci bittikten sonra saç kökleri karakterini koruduğu için herhangi bir şekilde sorun olmaz ve aynı saç köklerinden yeni saçlar meydana gelir. Orijinal saçların dökülmesi ve kelleşme mümkündür ancak ekilen saçlar dökülmezler. Bu sebeple tekrar cerrahi işlem gerekebilmektedir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilmektedir?

Saç ekimi erkeklerde ya da kadınlarda cinsiyet fark etmeksizin gerçekleştirilebilen uygulamalardan birisidir. 19 yaşından itibaren dökülme problemi yaşanabilmektedir bu sebeple saç dökülmesi başlamasında itibaren saç ekimi gerçekleştirilmesi mümkündür. Saç ekimi gerçekleştirilebilmesi için engel olabilecek herhangi bir fizyolojik hastalık olmamalıdır ve donör alanında yeteri kadar folikül bulunmalıdır.

Saç Ekimi İçin Uygun Aday Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi işlemi gerçekleştirilmesi için;

 • Fiziksel gelişim tamamlanmalıdır.
 • Yeterli sayıda saç folikülü olmalıdır.
 • Ekim gerçekleştirilecek alanda saç ekimi yapılabilecek kadar boşluk bulunmalıdır.
 • Tıraş istemeyenler için tıraşsız ekim gerçekleştirilmektedir.

Ekilen Saçların Görünümü Doğal Olur mu?

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen kişilerin aklına takılan sorulardan birisi ekilen saçların doğal bir görünümün olup olmayacağıdır. Ekilen saçların doğa görünüme sahip olması için profesyonel olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Doğru sağlık kuruluşlarında ve profesyonel kişiler aracılığı ile gerçekleştirilen saç ekiminin doğal bir görünüme sahip olması mümkündür. Saç ekiminde uygulanan safir ve DHI teknikleri sayesinde yüksek seviyede bir saç sıklığı ve doğal görünüm elde edilmektedir. Normal bir insanın bir cm karede sahip olduğu 100 saç teli varken işlemler sayesinden 80 saç teli uygulanabilmektedir. Oldukça doğal bir görünüm sağlayabilen bu uygulamanın pek çok insan tarafından tercih edildiği görülmektedir.

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallar olduğu gibi saç ekimi öncesinde de dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Kişiler özellikle spor aktiviteleri ile ilgileniyorsa saç ekiminden bir hafta önce spora ara verilmelidir. Spor aktivitelerinin kanı inceltmesi ve kan akışını hızlandırması sebebiyle kanama riski artar. Sporun bir hafta önce bırakılması kanın akışının normale döneceğini sağlar ve bu sebeple kanama riski azalır. Saç ekiminden bir hafta önce aynı şekilde cinsel aktivitelerden de kaçınılmalı ve kanın akışını hızlandırmaya sebep olacak herhangi bir şey gerçekleştirmemelidir.

Saç ekimi öncesinde foliküllerin yeterliliği ve diğer tüm testlerin eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kan testlerinin eksiksiz yapılması bu aşamada saç ekiminin uygulanabilirliği açısından oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Yaptırılacak Merkezler Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Saç ekimi yaptıracak olanların saç ekimi merkezlerinin özelliklerine oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Saç ekimi merkezlerinin;

 • Sağlık Bakanlığının söylediği şartları yerine getiriyor olması,
 • Gerekli hijyenik ortamın sağlanıyor olması,
 • Hasta hassasiyetine önem vermesi,
 • Tüm sağlık kurallarına uyum sağlaması
 • Doğru fiyat sunması,
 • Güvenilir olması,
 • Acil durumlarda yardım edebilecek olması,

Gerekmektedir. Saç ekimi merkezinin bu şartlara uyum sağlıyor olması oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallar arasında;

 • Pansuman günleri asla aksatılmamalıdır.
 • Enfeksiyon riskinin olması sebebiyle oldukça dikkat edilmelidir.
 • Sigara ya da alkol kullanımı gerçekleştirilmemelidir.
 • Kullanılacak ilaçlar aksatılmamalıdır.
 • Cinsellik yaşanmamalıdır.
 • Saç ekimi alanının herhangi bir şekilde mikrop kapmasına engel olunmalıdır.
 • Kafaya gelebilecek olan tüm darbelerden kaçınılmalıdır.

Saç ekimi işlemi herhangi bir şekilde hayati riski olmayan bir aktivitedir ancak saç ekiminin hafife alınması durumunda ciddi problemler ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ekim öncesinde ve ekim sonrasında doktorlarının belirlediği kurallara uyum sağlamaları gerekmektedir. Doktorunuzun her söylediğine adım adım dikkat etmeniz süreci atlatmanız için oldukça önemlidir. Kan akışınızı arttıracak olan ve kanamaya sebep olacak her türlü aktiviteden kaçınırken aynı zamanda başınıza herhangi bir darbe de almamanız gerekmektedir. Tüm kurallara uyum sağladığınız sürece saç ekimi süreciniz sancılı bir süreç olmayacak ve kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.


Listemizdeki firmalar karışık olarak listelenmiştir. Listede sadece bilgilendirme için hazırlanmıştır. Her hangi bir Cerrah Doktor yada Klinik Tavsiye edilmemektedir. Soru görüş ve Önerileriniz için info@sacekiminetwork.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

“İstanbul Saç Ekim Merkezleri +2024 Fiyatları” üzerine 13 yorum

 1. Teşekkürler çok güzel bir liste olmuş. İstanbul’da oturuyorum ve saç ektirmeyi düşünüyorum çok faydalı olacak.

  Yanıtla
 2. Ya İstanbul da saç ekimi yaptıran arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi çok fazla saçım dökülüyor.
  Artık saç ektirmek istiyorum.

  Yanıtla
  • Bahçelievlerde ekim yaptırmıştım işyerimdeki arkadaşlarım ve saç ekimi yaptırmış olanlar hep şaşırarak nerede yaptırdığımı hep sorarlar, çok başarılı oldu. Saç ekimi kuaför gibi eli yatkın ve deneyimli birinin olması gerekiyor. Şimdi hatırlamıyorum eğer ilgilenirseniz … nolu numaraya mesaj atarsanız arkadaşımdan bulur size iletirim.

   Yanıtla
 3. İstanbul da saç ekimi için bir çok yer gezdim ama size teşekkür ediyorum. En iyi merkezleri listelemissiniz. Çok sağolun. Çok işime yaradı.

  Yanıtla
 4. Çok teşekkürler güzel liste yapmışsınız. Sayfa sayfa gezmeye gerek kalmadan tüm İstanbul saç ekim merkezlerinin bilgilerini yazmışsınız. Saç ekimi fiyatları da doğru gibi çünkü ben 6 aydır araştırıyorum. Son kararım Serkan Aygın oldu çünkü hem fiyatı iyi hemde çok başarılı bir saç ekim doktoru. Fiyat performans olarak saç ekimi için doğru tercih gibi.

  Yanıtla
  • Saç ekimi konusunda İstanbul bence dünyada ilk sırada. Dünyanın en iyi saç ekim uzmanları burada. Dünyadaki fiyatlar uçuk . İstanbul’da neredeyse yarısına çok kalite saç ekimi yapılıyor. Boşa yurtdışı para vermeye değmez

   Yanıtla
 5. Ben saç ekimi yaptırmak istiyorum. Sitenizdeki tüm firmalarla görüştüm. Ama bir türlü karar veremedim. Ama bu sonbahar da saç ektirme işini halletmem lazım. Tavsiyeniz nedir ? Yardımcı olur musunuz

  Yanıtla
 6. İstanbul’daki saç ekim merkezlerini gezdim ama çoğu artık işi tamamen ticarete dökmüş. Ankara’da ki firmalar bence biraz daha iyi ve nishe saç ekimi yapıyor. Ankara’daki saç ekim merkezleri ayrıca daha ucuz. Gider kalırım 1 hafta napalim

  Yanıtla
 7. İstanbul saç ekimi başkenti olmuş resmen. En başarılı saç ekimi yapan doktorlar burada. Listedeki tüm doktorlar bence saç ekimi için çok başarılı doktorlar.

  Yanıtla
 8. Ben İstanbul’da saç ektirdim . Belcikadan İstanbul a gelmiştim. Çok başarılı bir saç ekimi oldu. İlhan Serdaroğlu da ektirmistim. Reklam olmasın ama hepsi zaten çok iyi saç ekim uzmanları listedekiler.

  Yanıtla
 9. Saç ekimi merkezlerinden bazıları çok uyanık dikkat edin. Ucuza saç ekerim diyorlar ama sonrasında maliyet çıkarıyorlar.kesinlikle en başta fiyatı net anlasin. Yoksa basınız yanar. Her firma için demiyorum ama bazı firmalar maalesef böyle

  Yanıtla
 10. Saç ekimi merkezleri arasında en çok tercih edilen merkezleri listelemissiniz. Koray hoca kesinlikle en iyisi. Onun kadar doğal saç ekimi yapan dünyada yok. Dünyanın en iyi saç ekimi yapan doktoru diyebiliriz.

  Yanıtla
 11. Saç ekimimi haziranda yaptırmıştım ve umut ettiğimden çok daha iyi oldu. Bu sebeple en iyi saç ekim merkezi Neopital Klinik..

  Yanıtla

Yorum yapın