Beyaz Saç Saç Ekimine Uygun Mudur? Beyazlamış Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

admin

Ense Saçları Beyazlayanlar Saç Ektirebilir mi? Yan Saçları Beyazlayanlar Saç Ektirebilir mi? Beyaz Saç Ekimi Yapılır mı?Beyaz Saç Ekimi Sonuçları ve Tüm Soruların Cevapları…

Saç ekimi artık her yaştan insanın tercihi oldu. Fakat saç ekimi ilerleyen yaşlarda yani 40 yaşından sonra yapılması planlanıyorsa saç dökülmesinin yanında saç beyazlaması da ayrı bir sıkıntıdır. Genellikle saçları beyazlamış insanlar saç ekimi düşünüyorsa ilk soruları beyaz saçlar nasıl ekilir oluyor. Konunun başında söylemek gerekirse siyah yada beyaz hiç fark etmez ensede ki saçlar beyaz ise alınan saç kökleri de beyaz olacaktır. ve ekilen saçlar beyaz çıkacaktır.

Kısa bir bilgi vermek gerekirse beyazlayan saçlar dökülmez diye çok eskilerden gelen bir söz vardır. Fakat kesinlikle bu söz gerçeği yansıtmaz genetik olarak dökülme varsa yada bir hastalığa bağlı dökülme varsa beyaz saçlarda dökülür.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Beyaz Saçlar Ekilir mi? Siyah Saç İle Fark Var mı?

Saç dökülmenizin üstüne birde saç beyazlama sorununuz varsa ve saç ektirmek istiyorsanız gönül rahatlığı ile saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ekiminde saçların renginin bir önemi yoktur. Gri olsun beyaz olsun  yada siyah olsun hiç bir fark yoktur. Ekilen beyaz yada gri saçlar yine gri yada beyaz olarak ekildikleri alanda çıkacaktır.

Ense Saçları Beyaz Öndeki Saçlar Siyah ise Saç Ekimi Yapılır mı?

Ense saçları bazı insanlarda tepe bölgesine göre daha önce beyazlayabilir. Hatta saç ekimi dönor bölgelerinden kulak arkası bölümleri de erkeklerin en çok saç beyazlaması sorunu yaşadıkları bölgedir. Aslında tepe ve şakak kısımlarında beyazlama en son olmaktadır.

Ense bölgenizdeki saçlar beyaz yada gri ise yada beyazlamaya yüz tutmuşsa ön tarafa saç ekimi yapan doktorun bunu başarılı bir şekilde dağıtması gerekiyor. Misal ön taraf siyah ense bölümü beyaz ise beyaz saçlar biraz özen gösterilerek ekilmesi gerekiyor.

Saç ekimi yaptırırken ense bölgesinde saç ekimi yapacak doktor ensede saçları seçme şansı vardır. Ense komple beyazlamamış sa estetik uzmanı beyaz saç köklerini alarak saç ekimi yapabilir. Ayrıca hem siyah hemde beyaz saçları doktor alırsa ve karışık bir ekim yapılırsa çok daha estetik ve güzel görünümlü bir saç ekimi yapılmış olur.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Beyaz Saça Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Beyaz saçlarda saç ekimi ile siyah saçların saç ekimi arasında hiç bir fark yoktur. Fakat saç ekimi uzmanları beyaz saçların köklerini alırken biraz zorlanabilmektedir. Fakat son zamanlarda saç ekimi yapan doktorlar saç ekiminden sonra ense bölgesindeki saçların boyanması talep ediyor. Bu şekilde saç kökleri daha rahat alınabiliyor. Fakat böyle durumlarda da ense bölgesi komple beyaz olan hastalarda ön taraflarda siyah ise biraz renk sıkıntısı olma ihtimali vardır.

Saç Ekimi Yapılan Beyaz Saçlar Yine Beyaz mı Çıkar?

Ense bölgesinden alınan ve tepe ve şakak bölgelerine ekilen saçlar kendi bölgesindeki özellikleri koruyarak gelmektedir. Yanı ense saçları ileride beyazlayacaksa tepeye ekilen saçlar da ileride beyazlayacaktır. Ayrıca misal ense saçlarınız siyah iken saç ekimi yaptırdığınızda yaşınız ilerledikçe saç beyazlama genetiğinizde varsa ekilen saçlarda zamanla beyazlayacaktır.

Beyaz Saç Ekilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastanın saçlarında beyazlama sorunu varsa saç ekimi yapan doktor kesinlikle çok dikkatli saç ekimi yapması gerekmektedir. Özellikle ön taraftaki saçlar siyah ensedeki saçlar gri yada beyazlaşmış sa kesinlikle saç ekimi işleminin iyi planlanması gerekmektedir.

Ekilen Saçlar İleride Beyazlar mı?

Ekilen saçlar ileride beyazlayacak diye bir durum yok. Ancak saçın karakterinde beyazlama varsa yada yaş ilerlemesi nedeniyle saçlarda beyazlama oluyorsa ekilen saçlarda beyazlayabilir. Aslında saçların doğal beyazlama süreci ne ise ekilen saçlarında beyazlama süreci tamamen aynıdır.

Beyaz Saç Ekimi Sonuçları

Kırlarmış saç ekiminde en güzel örneklerden biri Yılmaz Erdoğan’ın saç ekimidir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesinde En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


“Beyaz Saç Saç Ekimine Uygun Mudur? Beyazlamış Saç Ekimi Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

  1. Saçlarım çok beyaz. Onlerimde seyreklesti. Saç ekimi istiyorum ama doktorlar çok sıcak bakmıyor. Saçlarımı boyayıp saç ekimi yaptırmak saçlar çıkarken alacalı vs olurmu

    Yanıtla

Yorum yapın