Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Avantaj ve Dezavantajları

admin

Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Avantaj ve Dezavantajları

Saç ekimi; kellik ve saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya olan erkeklerin, sıkça başvurdukları bir yöntemdir. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin; önce kendilerine güvenilir, uzman doktorlar ve steril koşullarda saç ekim operasyonlarının gerçekleştirildiği bir saç ekim merkezi bulmaları gerekmektedir. Son derece riskli bir iş olan saç ekiminde; seçilecek olan saç ekim merkezinin güvenilir olmasının yanı sıra, saç ekimi yaptırılacak olan zamanın doğru bir şekilde ayarlanması da lazım. Zira yazın kavurucu sıcaklarda saç ekimi yaptırılması; pek de uygun görülmemektedir.

Saç ekimi her mevsimde yaptırılabilen, ancak sonrasındaki süreçte dikkatli olunması gereken bir operasyondur. Uzmanlar tarafından yaz aylarında genelde insanların tatile çıktıkları ve genellikle sonbahar veya kış aylarında saç ekimi yaptırıldığını söylüyor. Zaten konuyla ilgili en uygun zamanın da sonbahar ya da kış mevsimi olduğu, uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. Zira yaz aylarında hasta, sıcak havalardan dolayı zor durumda kalabilir, kafa derisinin terlemesi ve sonucunda da kaşındırması yapmasından dolayı, kişi kafasındaki teri silmek isteyebilir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak da her zaman mümkün olmayabilir. Zira saç ekiminden sonra, yazın sıcaklardan mutlaka korunmak, gerekirse dışarıya çıkmamak, çıkılacaksa da; kafanın muhafaza edilerek çıkılması gerekmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Yaz Aylarında Saç Ekimi Yaptırmak Riskli

Türkiye’de özellikle son 10 senede, saç ekim operasyonlarının sayısı artmaya başladı. Bunda alınan başarılı sonuçların etkisi de bir hayli fazla. Türkiye’deki uzman doktorların, saç ekimi konusundaki başarısı da ortada zaten. Ayrıca son teknolojiler ile artık yeni saç ekim teknikleri de kullanılmaya başlandı. Saç ekimi için sabırsızlanan ve bir an önce gür saçlar kavuşmayı hayal edenler için; saç ekim operasyonunun tercih edileceği dönem de büyük bir önem taşıyor. Zira bu dönemin, yazın kavurucu sıcaklarına denk gelmemesi, dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Her ne kadar saç ekimi kapalı ameliyathanelerde gerçekleştirilse de; mevsimin saç ekimi üzerinde etkisi vardır. Ayrıca operasyon sonrası hastanın günlük yaşantısına dönenilmesi ve rahatlıkla dışarıya çıkması için; yazın sıcaklarından uzak durmakta fayda var. Yazın saç ekimi yaptırmayı şimdilik bir kenara bırakın, fakat ille de yazın yaptıracağım, yazın müsait oluyorum diyorsanız; o zaman da dikkat etmeniz gereken noktalar var.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Yazın Saç Ekimi Yaptıracak Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Yazın saç ekimi yaptıracak olanların; saç ekiminden sonra güneş ışınlarından uzak durmaları gerekmektedir.
 • Yazın dışarıya çıkıldığında, ister istemez kafada terleme olacağından, asla bu bölgedeki terin silinmeye kalkışılmaması lazım.
 • Mümkün olduğunda, yazın sıcaklarından uzak, serin ortamlarda durmaya çalışın. Özellikle kapalı alanlarda kafa derisinde oluşabilecek olan teri önlemek adına, ortamın daha serin olmasına özen gösterin.
 • Yazın kuru sıcağında, toz, toprak, çamur gibi maddelerden uzak durmanız lazım. Zira tozlar, ekimi yapılan saçların nefes almasına mani olmaktadır.
 • Özellikle deniz ve havuz için en uygun mevsim olan yaz aylarında saç ekimi yaptırırsanız; bunlardan da uzak durmanız gerekecek. Saç ekimi yaptıranların, deniz ya da havuzdan uzak durmaları gerekmektedir.

Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Saç Ekimi İçin En Uygun Zaman Sonbahar ve Kış

Tüm bunlar dikkate alındığında, her mevsim yaptırılabilen saç ekiminin; Sonbahar veya Kış aylarında yaptırılması daha uygun olacaktır. Tabi her mevsimde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Ancak yazın nemli ve sıcak havalar; kişiyi daha fazla zorlamaktadır. En azından sonbahar ve Kış aylarında saç ekimi yaptıranlar; sürekli terleme ve bu yüzden de zor durumda kalma derdi ile karşı karşıya kalmazlar.

“Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Avantaj ve Dezavantajları” üzerine 2 yorum

 1. Ben geçen yaz saç ektirdim. Yazın saç ekimi hiç tavsiye etmiyorum sıcaklarda çok terliyor. Saç kökleri terden zorlanıyor çıkmaya. Bide saça sıcak hava iyi gelmiyor.

  Yanıtla
 2. Saç ekimi için kesinlikle sonbahar ayını bekleyin. Hem saçlar çok güçlü çıkıyor hemde son baharda insan saçı daha az dökülüyor. Tavsiyem kesinlikle saç ekimi zamanınızı sonbahar da yaptırın.

  Yanıtla

Yorum yapın