Yanık Saç Derisine Saç Ekimi Yapılır Mı?

admin

Saç ekimi; birtakım sebeplerden dolayı saçlarının bir kısmını kaybeden ve bu durumu telafi etmek isteyen kişiler tarafından uygulanan bir işlemdir. Yanık sebebiyle saçının bir kısmını kaybeden insanlar, bu konuda sıkıntı yaşarlar. Birçok kişi, yanık saç derisine saç ekimi yapılır mı sorusuna cevap aramaktadır. Günümüzde her konuda olduğu gibi bu noktada da ciddi bir teknoloji gelişimi bulunmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde yanık sebebiyle saçını kaybeden kişilere saç ekimi uygulaması yapılabilmektedir. Bu teknolojinin adı ise Lateral Slit tekniği olarak bilinmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Yanık Saç Derisine Saç Ekimi Yapma Yöntemleri

Lateral Slit tekniği; travmatik saç tedavisi biriminde geliştirilen bir uygulamadır. Bu teknik sayesinde yanık vakalarına saç ekimi yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu teknik kullanılarak ince kesiklerle açılan kanallara tek tek toplanan saç köklerinin ekilmesi işlemi gerçekleşmektedir. Operasyonun tamamlanmasının ardından ise aynı bölgeye büyüme faktörü operasyonu uygulanmaktadır. Büyüme faktörü sayesinde saç ekiminin yapıldığı bölgede çok daha hızlı bir şekilde iyileşme, canlılık ve kan dolaşımı meydana gelmektedir. Lateral slit tekniği sayesinde toplumda sıkça rastlanılan yanık saç derisine saç ekimi yapılamaz düşüncesi yıkılmaktadır. Saçının bir bölümü yanmış kişiler, Lateral slit tekniğinden faydalanabilirler. Bunun yanı sıra, bu operasyon kapsamında kişiye özel tedavilerin uygulanması da mümkün olmaktadır. Ayrıca, yanık bölgeye yapılan saç ekimi operasyonlarında bugüne kadar %100’e varan başarı oranı görülmüştür.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Yanığa Bağlı Saç Kayıplarının Tedavi Edilmesi

Yanık sonrası saç ekiminde saç folikül transplantasyonu, çok daha olumlu sonuçlar vermektedir. Bunun sebebi, bu yöntem sayesinde saçların bilhassa doğal yönlerinde ekilmesinin mümkün hale gelmesidir. Ayrıca, saç ekiminin tamamlanmasının ardından söz konusu bölgede istenilen yoğunluğun elde edilmesi mümkün olmaktadır. Günümüzde, dünyanın her yerinde yanık saç derisine saç ekiminin mümkün olup olmayacağına dair  çalışmalar yapılmaktadır. Bu konuda Kore’de yapılan bir çalışmada saçlı derisi yanmış bir grup insana ilk onarım genişletilmiş fleplerle yapılmıştır. Ardından, hastaların her birisine saç ekimi uygulanmıştır. Sonuç olarak, hastaların %70’inde mükemmel sonuçlar elde edilmiştir. Bu tedavilerin geliştirilmesi adına yapılan çalışmalar hala daha devam etmektedir.

Yorum yapın