Saç Ekiminden Sonra Röntgen ve Mr Ne Zaman Çektirilebilir?

admin

Saç ekiminden sonra bir çok konuya çok dikkat etmek gerekiyor. Bunların başında Röntgen ve Emar çekimi gelmekte. Özellikle genetik hastalıkları olan kişilerde beklenmeyen anda röntgen yada Mr istene bilmekte. Saç ekimi yaptırdıktan sonra röntgen çektirmekte aslında herhangi bir zarar yok. Fakat doktorların tavsiyesi en az röntgen için 3 gün geçmiş olması gerekiyor. Mr konusunda ise doktorların genel tavsiyesi ortalama 10 gün beklenilmesi.

Saç ekiminden sonra röntgen çektirdiğinizde az da olsa bir radyasyon vucuda girmekte. Bu nedenle yeni ekilen saç köklerinize zarar verme ihtimali mevcut. Fakat 3 gün içinde saç kökleri tutunmaya başlıyor. Bu nedenle röntgen için minimum 3 gün beklemeniz gerekmekte.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Gelelim Mr çekimine. Mr çekiminden Röntgenden çok daha fazla radyasyonu maruz kalınıyor. Bu nedenle tam yaraların iyileşmesi kızarıklıkların tamamen geçmesi ve dönor bölgedeki açık köklerin yaralarının kapanması için saç ekiminden en az 10 gün sonra Mr çektirilmesi uygundur.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Fakat çok acil durumlarda röntgen veya mr çektirilmesi gerekiyorsa doktorunuza muhakkak danışmanız gerekmektedir.

“Saç Ekiminden Sonra Röntgen ve Mr Ne Zaman Çektirilebilir?” üzerine bir yorum

  1. Arkadaşlar ben mecburen saç ekiminden sonra emar çektirdim doktora danışın normalde 3 gün bekle dedi. 3 günden sonra ekilen saçlar oturuyormuş. Bu nedenle bı zarar olmuyormus. Şimdi saçlarım gayet güzel çıktı. Neredeyse %90 çıktı.

    Yanıtla

Yorum yapın