14 Günde Saç Çıkaran İlaç Nedir ? Gerçekten Saç Çıkarıyor mu?

admin

Günümüzde saç çıkarma konusunda her gün yeni bir ürün ortaya atılıyor. Özellikle yeni çıkan ve işe yaradığı iddia edilen ürünlerin anında sahteleri piyasaya sürülmekte. Özellikle Bingöllü Fatih yada Mardinli Eczacı gibi bir çok isimle satışa sunulan ürünler 14 günde saç çıkardığını iddia etmekte. Hatta bir çok kullanıcı Youtube üzerinde video çekerek saç çıktığını belirtmekte.

Tabi ki bu ürünler konusunda net bir bilgi olmasa da taklitlerinin çok fazla olduğunu söylemekte yarar var. 14 günde saç çıkaran losyonu sadece facebook sitesinden satan bingöllü fatih bulunmakta. Denemek isteyen facebook sitesinden sipariş verebilir.  Fakat ürünler kesinlikle dermatologlar tarafından test edilmediği için saç çıkarsa bile ileride herhangi bir sağlık sorununa yol açar mı bilinmemekte.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Bilgi aldığımız dermatologlar saç köklerinin ortalama 30 gün ile 60 gün arasında çıktığını ve 14 günde gözle görülür bir saç çıkmasının imkansız olduğunu belirmekte. Ayrıca kafa derisine sürülen bu losyonların hızlı bir şekilde emilerek kana karıştığı ve ileride nasıl sağlık sorunlarına yol açabileceği de bilinmemekte.

14 günde saç çıkaran ürün reklamlarına inanmamak gerekmekte ve illaki almak istiyorsanız ürünün orjinal ürün olduğundan ve doğru satıcıdan aldığınıza emin olmanız gerekmekte.Tabi ki bizim tavsiyemiz Sağlık Bakanlığı, Tarım Köy işleri Bakanlığı ve En azından bir Üniversitenin dermatoloji bölümünün incelediği ve onayladığı saç dökülmesi ilaçlarını kullanmanız.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Piyasada bulunan bazı ilaçlarda minoxidil (FDA tarafından onaylı saç dökülmesini durduran etken madde) oranlarının çok fazla olduğu ve sağlık sorunlarına yol açabileceği belirtilmekte. Her mavi su satıyorum diyenin ürününü almamak gerekmekte. Çünkü minoxidil denilen ilaç aslında yüksek tansiyon için kullanılan bir ilaç ve fazla dozda sağlık sorunlarına yol açabilir.

 

Yorum yapın