Saç Beyazlamasına En Etkili Çözümler(Denenmiş Tavsiye Edilen)

admin

En İyi Saç Beyazlamasına Çözüm, Saç Beyazlaması İçin Kürler ve Maskeler, Beyazlayan Saçı Eski Rengine Çevirme Yolları…Vitamin eksikliği, yaşlanma gibi pek çok durumdan dolayı saçlarda beyazlama meydana gelebilir. Estetik açıdan önemli sorunlar ortaya çıkaran saç beyazlamasına çözüm bulabilmek için pek çok farklı yol vardır. Bunlar üzerinden kısa bir zaman aralığı içinde can sıkıcı saç beyazlarının önüne geçmek mümkün bir hal alabilir. İşte saç beyazlarından kurtulmak için mutlaka denemeniz gerekenler:

Badem Yağı Kullanın

Badem yağı, saç beyazlarına karşı kullanılması gereken en özel seçeneklerden biridir. Haftanın üç günü mutlaka kullanılması gereken badem yağı, saç beyazlarının önüne geçerek saçlarda ekstra yumuşaklığa neden olur. Duş almadan önce saçlara masaj yaparak uygulanması gereken badem yağı, çok kısa bir süre içinde sonuç verecek bir yöntemdir. Ancak haftalık olarak düzenli bir şekilde uygulanması tavsiye edilir.

Yeşil Yapraklı Sebzelerin Tüketimi

Beyaz saçların önüne geçmek için yeşil yapraklı sebzeler tercih edilebilir. Her derde deva özellikleri ile tercih edilen bu sebzeler aynı zamanda can sıkıcı boyuta ulaşan beyaz saçları önlenebilmenin en sağlıklı yoludur. Bu nedenle günlük olarak alınması gereken gıdalar arasına bu seçeneğin yazılması tavsiye edilmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]


Çörek Otu Yağı

Saç için pek çok faydası bulunan çörek otu yağı, özellikle düzenli kullanım sonucunda harika sonuçlar vermesiyle biliniyor. Saç dökülmesinde olduğu kadar, saç beyazlamasında da iddialı sonuçlar ortaya çıkan çörek otu yağı, soruna kısa sürede çözüm sunuyor. Yağın uygulanması ise saçlara masaj şeklinde olmalıdır. Her gün düzenli bir şekilde bir tatlı kaşığı kadar çörek otu yağı saçlara dökülerek hafif masaj yoluyla saçlara yedirilmelidir. Öte yandan çörek otunun çiğnenerek yenmesi de sağlık açısında oldukça faydalı ve önerilen bir yol olarak karşımıza çıkar.

Horoz ibiği Çiçeği

Sağlamış olduğu faydalarla son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen bu bitki, zengin sayıdaki soruna acil çözüm sunmasıyla biliniyor. Özellikle saçlar için kullanımı tavsiye edilen horoz ibiği çiçeği sorunsuz ve kısa sürede sonuç veren bir seçenektir. Bu bitkinin mor kısmının ezilmesinden sonra elde edilen su saça masaj şeklinde uygulanmalıdır. Her gün devam eden bu çalışma sonrasında konu hakkında etkili bir sonuç alınabilir.

Düzenli Spor

Saç beyazlarına karşı çözüm yolları arayan kişiler ilk olarak alışkanlıklarını gözden geçirmeye bakmalıdır. Zira hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemek stres faktörüne yol açtığından dolayı erken yaşlılık belirtileri ortaya çıkabilir. Düzenli spor yapmayı benimsemiş kişilerde ise spor sırasında stres azalır, hücreler enerji dolar ve zararlı toksinlerde ter yoluyla vücuttan atılmış olur. Yani bu nedenle sporu günlük olarak planlar arasına eklemek ve sürekli olarak bu plana uymak oldukça önemlidir.

Düzenli Vitamin Alımı

Saç sağlığını önemseyen kişilerin vitamin alımına özen göstermesinde fayda vardır. Özellikle A,C ve E vitaminleri saç sağlığı için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bu vitaminlerin eksikliği halinde saçlarda dökülme, saçlarda beyazlık vs. gibi can sıkıcı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle saçlarda bu tarz sorunlar yaşamamak adına doğal yollardan vitamin almaya özen göstermelidir. Aksi halde erken yaşlardan itibaren bu tarz problemlerin karşınıza çıkması olasıdır.

Protein Alımı

Proteinin yeterli seviyede alınmaması da aynı şekilde saçlarda beyazlığı erken yaşlara çekiyor. Bu nedenle günlük olarak dengeli bir beslenme planının çıkarılması şarttır. Balık, yumurta, kırmızı et, yumurta gibi gıdaların ağırlıkta olduğu bir program tercih etmek bu şikayetlerin bitmesi açısından idealdir.

Patates Maskesi

Her derde deva seçeneklerden biri olan patates aynı zamanda saçların eski sağlığına kavuşması içinde tavsiye edilen bir yoldur. Özellikle düzenli bir kullanım sonrasında bu etki daha yakından görülebilir. Saç maskesini yapmak için 5-6 adet patatesin kabuklarını soyarak, bir tencerenin içine atıp kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra altını kısarak bu şekilde 10 dakika daha kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatarak karışımı soğuması için bir süre bekletin. Karışım soğuduktan sonra, patates kabuklarını atın ve elde ettiğiniz suyu bir şişenin içinde muhafaza edin. İsteğe bağlı olarak karışımın daha güzel kokması için suya lavanta ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçlarınız nemli durumdayken masaj ile birlikte saçlara uygulayın. Bu maskeyi yaptıktan hemen sonra saçlarınızı yıkayın. Etkili bir sonuç alabilmek için her hafta 2 ile 3 kez tekrar edilmesi gerekecektir. Bu maskeyi bir alışkanlık haline getirerek bu alanda tam olarak beklediğiniz sonuçları almaya başlayabilirsiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Soğan Maskesi

Saç beyazlarına çözüm için diğer denemeniz gereken yollardan biride soğan maskesidir. Tek yapmanız gereken şey ise bir miktar soğanı saç diplerine ovalamak ve kurumasını beklemektir. Bu işlemin sonucunda ise beyaz veya gri olan saçlarınız tekrardan siyaha döner. Ancak işlemin iyi bir sonuç verebilmesi için günlük olarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Soğanı saçlarınıza yaydıktan sonra 30 dakika beklemeniz daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. 30 dakikalık süre bittikten sonra şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

“Saç Beyazlamasına En Etkili Çözümler(Denenmiş Tavsiye Edilen)” üzerine bir yorum

  1. Benimde 20 yaşımda saçlarım beyazladi. Ama ırsi bir beyazlama bir sürü ilaç kullandım ama hiçbir işe yaramadı. Birde dediğiniz kürleri demicem bakalım ise yarayacak mı saç beyazlamasina kesin çözüm olacak mı

    Yanıtla

Yorum yapın