Protez Saç Bakımı Zor Mudur?

admin

Protez saç bakımı protez saç yaptıracak olanların ilk düşündükleri konu. Protez saç bakımı hem masraflı hemde zahmetli bir iş. Evde protez bakımı yapamıyorsanız ayda 1 gününüzü protez saç merkezine ayırmanız gerekiyor. Aslında her erkek genelde zaten ayda 1 gününü saç kestirmeye ayırmakta. Bu nedenle aslında zaman konusunda fazla sıkıntıya sokmamakta.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Protez saç bakımının içine giren işlemler ;

[jaw_quote author=”” ]Saç Protezinin çıkarılması, Saç uzayan saçların kısaltılması ve şekil verilmesi, Protez saç yapıştırıcılarının kafanızdan temizlenmesi, protez saçın iç yüzeyinin temizlenmesi,saç protezi için kafa derisine yapışkanların yapıştırılması, özel yapışkanın kafa ön bölgesine sürülmesi ve protezin düzgünce yapıştırılması. Havlu ile yapışkanın kurumasını sağlamak[/jaw_quote][jaw_clear]

Protez saç bakım işlemleri fiyatları ise protez saç merkezlerine göre değişmekte. Tabi ki protez saç bakımında uygulanan yapıştırıcıların ve bantların kalitesi önemlidir. Bazı firmalar maalesef Çin malı bantlar ve yapıştırıcılar kullanmakta. Fakat bu bant ve yapıştırıcılar çok uzun dayanmamakta. Bu da protez saçın tutunmasını azaltmakta ve protez saça zarar vermektedir.

Protez Saç Bakım Fiyatları 2021 yılı itibariyle ortalama 70 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. Bir saç traşının ortalama 30 TL olduğunu düşünürseniz aslında aylık protez kullanımı çok fazla maliyetli değildir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Güncel Protez Saç Fiyatları ve En İyi Protez Saç Firmaları[/jaw_highlight]


Ayrıca günümüzde protez saçların bakımını evde kendiniz yada eşinizin kardeşinizin yardımıyla da yapabilirsiniz. Bu şekilde saç protezi bakımını çok daha uygun hale getirebilirsiniz. Yapışkan bantlar ve yapıştırıcı , sökücü fiyatları 50 ile 80 TL arasında değişmekte ve ortalama 6 ay ile 9 ay arasında gitmektedir. Bu şekilde maliyeti çok daha düşük hale getirebilirsiniz.

Yorum yapın