Kıvırcık ve Dalgalı Saçlarda Saç Ekimi Başarısı ve Sonuçları

admin

Kıvırcık ve Dalgalı Saçlarda Saç Ekimi Başarısı ve Sonuçları

Şüphesiz kıvırcık veya dalgalı olan saçların, düz saçlara göre olumsuz diye nitelendirilebilecek birçok yanı vardır. Saçlara şekil verme, tarama, boyama, bakım gibi birçok konuda olduğu gibi, saç ektirme konusunda da kıvırcık veya dalgalı olan saçlar, daha fazla zahmet gerektirir. Özellikle derinin altındaki köklerin hattı ve tutunma açısı, düz saçlara göre farklılık göstermektedir. Kıvırcık veya dalgalı olan saçlara bu yüzden daha titiz bir yaklaşım göstermek gerekir. Bu tipteki saçlara ekim yapılmadan önce, detaylı bir analiz yapmak şarttır. Zira saçtaki dalganın ya da kıvırcık olma durumunun boyutu tespit edilmelidir. Analiz neticesinde, deri altındaki saç köklerinin hangi açıda olduğu saptanır ve bunların hesaplanması özveri ile gerçekleştirilir. Zira düz saçlara göre bu açının hesaplanması bir hayli zordur, yapılacak en ufak bir hesap hatası, kök kayıplarının yaşanmasına neden olacaktır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Kıvırcık ve Dalgalı Saçlarda Kök Analizi Titizlikle Yapılmalı

Düz saçlara oranla, kıvırcık ya da dalgalı olan saçlarda; deri altında bulunan kökler, keskin dönüşlere sahiptir. Tabii kıvırcık saçlarda bu dönüş daha fazladır. Derinin altındaki köklerin analizi yapılırken, her açıdan incelenmeli, titiz bir yaklaşımdan sonra, uzmanlar tarafından doğru analizler yapılmalıdır. Yapılacak en ufak bir hata, saç köklerinin yok olmasıyla birlikte, saç tutmasının da mümkün olmayacağı anlamına gelmektedir. Kısa olan kıvırcık veya dalgalı saçların açılarını hesaplamak daha da zordur. Zira bu şekilde saçlar kendisini göstermeyebilir, herkesin saç yapısı da farklı olacağından, bu konuya büyük hassasiyet göstermek şarttır. Özellikle merdiven altı kurumlardan uzak durularak, bu işe yıllarını vermiş, uzman doktorlarıyla hizmet eden kuruluşlara başvurmak büyük öneme sahiptir.

Güvenilir ve Profesyonel Saç Ekim Merkezine Başvurulmalı

Düz saç ekimi, kıvırcık ve dalgalı saçlara oranla daha basittir. Ancak saç ekiminde, saç yapınız her nasıl olursa olsun; mutlaka güven veren, son teknolojileri kullanan, referansları geniş ve bünyesinde uzman olan doktorları barındıran bir saç ekim merkezi bulmak gerekir. Özellikle de kıvırcık veya dalgalı görünüme sahip olan saçların ekimi bir hayli zor olduğundan, bu saç tipine sahip olanlar, daha dikkatli hareket etmelidir.

Kıvırcık ve Dalgalı Saçlara Saç Ekimi Sonrası Saç Yapısı Değişir Mi?

Saç ekimi için, güvenilir ve başarılı bir saç ekim merkezine başvuracak olan hasta; hangi saç tipi ile başvuruda bulunduysa; saç ekiminden sonra da aynı yapıda saçlara kavuşacaktır. Yani saçlar uzamaya başladıktan sonra saçların yapısında bir bozulma yaşanmayacaktır. Kıvırcık saçın düzleşmesi ya da düz olan saçın dalgalı veya kıvırcık olması mümkün değildir. Bu şekilde sizlere vaat veren firmalara da kesinlikle güvenmemeniz gerekir.

Kıvırcık Saçların Yönleri Nasıl Belirlenir?

Saç yapısı nasıl olursa olsun; saç ekimi için başvuru yapan kişinin saçlarının doğal yönüne göre işlem yapılması gerekir. Yani saç yönleri nasıl ilerliyorsa; kanallar da o yönde açılmalıdır. Bu yüzden kanal açım işleminden önce muhakkak, doğru şekilde analiz yapılması, ileride yaşanması muhtemel olan sorunların bu şekilde önüne geçilmesi lazım. Eğer saçlara yanlış bir biçimde yön verilirse ve saçların doğal yapısından uzak bir tutum sergilenirse; bırakın saçların tutmasını bir kenara, derinin altındaki saç kökleri de ölür ve kafadaki birkaç tel saç da yok olur. Saçların analizi sırasında, yönünün doğru hesaplanması ve kanalların da ona göre açılması, büyük önem arz etmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En Çok Tercih Edilen Saç Ekim Merkezleri ve Doktorlar[/jaw_highlight]


Saç Ekiminde Önemli Noktalar

• Saç ekiminde sadece dökülme değil, saç tipi, rengi, tel kalınlığı da önemli faktörlerdir.
• Saç rengi ile deri altındaki renk arasındaki kontrast ne kadar az ise; saçlar da o kadar gür görünür.
• Kural olarak ince telli saçlarda daha yoğun, kalın telli saçlarda ise daha seyrek ekim uygun görülür.
• Dalgalı ve kıvırcık saçlar daha hacimli olduklarından, saç ekiminde düz saçlılara göre avantajlıdırlar. Daha az yoğunluk ile düz saçlar göre daha sık görünüme kavuşurlar.

Kıvırcık ve Dalgalı Saçlarda Saç Ekim Başarısı

Düz saçlara göre, kıvırcık ve dalgalı saçların ekimi her ne kadar zor olsa da; doğru bir şekilde deri altındaki köklerin analizi yapılır ve saç yönleri belirlenirse; sonuç da düz saçlara oranla daha belirleyici olacaktır. Düz saçlarda yoğun olarak ekim yapılması gerekirken, daha hacimli olan kıvırcık ve dalgalı saçlarda daha az ekim ile daha gür saçlar elde edilir. Bu da dezavantaj gibi görünen bu tip saçların avantajlarından bir tanesidir.

Kıvırcık ve Dalgalı Saçlarda Saç Ekim Sonuçları

Saç ekiminde dünyanın ileri gelen teknolojilerini kullanarak hareket eden güvenilir ve kaliteyi yansıtan saç ekim merkezleri sayesinde, kıvırcık ve dalgalı saçların tutma oranı % 99’dan fazladır. Ortaya çıkan sonuçla birlikte, artık daha gür, karizmatik ve göz alıcı saçlara sahip olduğunuzun bir göstergesidir. Ayrıca saçların doğal yapısı bozulmayacak ve saç köklerinde bir sorun meydana gelmeyecektir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Yorum yapın