Organik Saç Boyası Markaları (En Zararsız ,En İyi ve En Doğal)

admin

En İyi Organik Saç Boyası, Organik Saç Boyaları ve Markaları, Organik Saç Boyalarını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Organik Saç Boyalarının İçeriğinde Neler Bulunmaktadır?Saç boyası sayesinde hem kadınlar hem de erkekler, saçlarının rengini değiştirme şansına sahip olurlar. Günümüz piyasasında satılan saç boyalarının içerisinde sayısız kimyasal madde bulunmaktadır. Saç boyası kullanılma süreci özen gerektirmektedir. Saç boyasıyla boyanan saçların uzamasının ardından saçların tekrar boyanması bir zorunluluk olmaktadır. Ancak, kimyasal maddeler barındıran saç boyalarının devamlı olarak kullanılmasından dolayı bir süre sonra saçlarda bozulmalar, yıpranmalar ve kırılmalar meydana gelmektedir. Organik saç boyaları içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmaz. Bu yüzden, organik saç boyalarının saçlara herhangi bir zarar vermesi mümkün değildir.

Organik Saç Boyalarının İçeriğinde Neler Bulunmaktadır?

Organik saç boyalarının içerisinde bitkisel özler bulunmaktadır. Buna ek olarak, içerik olarak soya proteini, keten tohumu yağı, buğday özü ve birçok meyve aroması yer almaktadır. Organik saç boyalarının herhangi bir alerjik etki yarattığından bahsedilemez. Organik saç boyalarının saçlardaki etki süresi sınırlıdır. Ancak, sağlık açısından muhakkak tercih edilmeleri tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, organik saç boyalarının içerisinde saçın beslenmesini sağlayanlar vitaminler bulunmaktadır. Organik saç boyaları, saç köküne herhangi bir zarar vermez. Ayrıca, saç boyasıyla boyanan saçların parlak ve canlı olmasını doğal yollardan sağlar.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight] En İyi ve En Başarılı Saç Eken Doktorlar ve Saç Ekim Merkezleri Listesi[/jaw_highlight]


Organik Saç Boyalarını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Organik saç boyaları; içerisinde bitki özlerini barındırmaktadır. Ancak, buna rağmen, kişiden kişiye değişebilecek alerjik reaksiyonlar göstermesi mümkündür. Bu sebepten dolayı, organik saç boyası kullanırken bitkiye veya meyveye alerjisi olanların dikkatli olması gerekir. Organik saç boyaları; kimyasal saç boyalarına kıyasla daha pahalıdır. Kimyasal saç boyaları; daha ucuz olmaları ve etkilerinin daha uzun sürmesinden mütevellit birçok kişinin ilk tercihi olmaktadır. Organik saç boyalarının bileşiminde peroksit veya amonyak kimyasallar bulunmadığından dolayı hiçbir şekilde saça veya vücuda zarar vermeleri  söz konusu olmaz. Bu sebepten dolayı, pahalı dahi olsa organik saç boyaları tercih edilmelidir.

Organik Saç Boyaları ve Markaları

Saçlarının hem sağlığını hem de güzelliğini düşünenlerin saç bakım konusunda organik saç boyalarını tercih etmesi gerekir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]Bu bağlamda en iyi ve en doğal organik saç boyası arayanların ilk tercihi Naturigin organik içerikli saç boyası olmalıdır. Naturigin organik saç boyasının içeriği bitkisel özlüdür. Ayrıca, bu markanın yaklaşık yirmi adet farklı rengi bulunmaktadır. En iyi ve en doğal organik saç boyası arayanlar için ikinci öneri Natural Colors organik saç boyası olarak verilebilir. Natural Colors organik saç boyasının içerisinde amonyak ve resorsinol yoktur. Bu sebepten dolayı, ciltte veya saçta kuruma yapması söz konusu değildir. Buna ek olarak, Natural Colors markasının içerisinde adından anlaşılacağı üzere güzel meyve kokusu seçenekleri bulunmaktadır. Natural Colors organik saç boyası kullananların saç derileri ferahlamaktadır. Kaliteli bir organik saç boyası arayanlara verilebilecek bir diğer tavsiye Koleston bitkisel organik saç boyası olmaktadır. Koleston’un birçok rengi bulunmaktadır. Ayrıca, koyuluk ve açıklık renkleriyle satılmaktadır. Koleston organik saç boyası, piyasada en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir. Koleston’un 25 adet farklı rengi bulunmaktadır. Oldukça ışıltılı ve parlaklık veren bir boyadır. Bilhassa saçı beyazlayanlar için idealdir. Çünkü, saç köklerine kadar beyazı kapatmaktadır.


Bir diğer kaliteli organik saç boyası ise Logona organik bitkisel krem saç boyası olarak bilinmektedir. Bu marka organik saç boyası; birçok renge sahiptir. Toz ve krem boya olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Logona’nın etkisi uzun sürmektedir. Ancak, biraz pahalı olduğu söylenebilir. Phyto Color organik saç boyası; içerisinde amonyak barındırmayan ve kötü bir kokuya sahip olmayan bir boyadır. Saçı ve cildi kurutmaması artı bir özelliktir. Bunun yanı sıra, birçok renge sahiptir. Acme Color bitkisel saç boyası; en kaliteli organik saç boyaları arasında bulunmaktadır. İçeriğinde üvez özü vardır. Bilhassa saçlarının beyazlığını kapatmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Çünkü, beyaz kapama özelliği oldukça etkilidir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


En İyi Organik Saç Boyası

Organik saç boyası almak isteyenler için birçok marka seçeneği bulunmaktadır. Ancak, önemli olan, hangi markanın tercih edileceğinden ziyade hangi markanın kişisel özelliklere en uygun olduğudur. Çünkü, organik saç boyalarının alerji yapma riskleri çok fazladır. Bu noktada, organik saç boyası almak isteyenlerin satın almadan önce ürünün içeriğini detaylı olarak okuması gerekmektedir. Bilhassa hamilelikte organik saç boyası kullanmak isteyenlerin sertifika araştırması yapması gerekir. Firmaların müşteri temsilcilerine konuyla alakalı soru sormaktan çekinilmemelidir. Bunun sebebi, organik haricinde hamilelik döneminde saç boyası kullanmanın birtakım riskler barındırmasıdır. Bu bağlamda, hamilelik döneminde kullanmak için organik saç boyası arayanların Ecocert sertifikalı ürün araştırması gerekmektedir. Ecocert sertifikasına sahip olan bir markanın ürünlerinin kaliteli organik saç boyası olduğu hemen hemen kesindir. Bunun yanı sıra, en iyi organik saç boyası denilince birçok kullanıcı yorumuna göre akla Naturigin organik saç boyası gelmektedir. Bu ürünün kullanımı esnasında sanki krem sürülüyormuş gibi bir his oluşmaktadır.

“Organik Saç Boyası Markaları (En Zararsız ,En İyi ve En Doğal)” üzerine bir yorum

  1. Eşim hamile saçlarini boyamak istiyor. Doktor organik sac boyası kullan diyor. Marka vermedi. Tavsiyesi olan varmı ? Yukaridakileri inceledim ama karar veremedim.

    Yanıtla

Yorum yapın