Kuru Saçlar İçin Ev Yapımı En Etkili Saç Maskeleri

admin

Kuru Saçlar Nasıl Canlandırılır? Kuru Saçlar İçin Ev Yapımı Maskeler , Kuru Saçlar İçin En İyi Saç Maskeleri, Kuru Saçlar İçin En İyi Doğal Saç Maskeleri

Kuru saçlar; neredeyse her insanın yaşadığı en büyük sorunlardan birisidir. Bir insanın kuru saçlara sahip olmasının birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerin başında saçlara kötü bakım uygulanması veya saçlara zarar verebilecek nitelikteki kalitesiz ürünlerin kullanılması gelmektedir. Kuru saçlardan kurtulmak isteyenler için mağazalarda birçok alternatif bulunmaktadır. Fakat, bu tip ürünler, genellikle çok pahalıdır. Ayrıca, bu tip ürünlerin kullanılmasının bırakılmasıyla beraber kuru saç sorunu tekrar ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda, etkisi yalnızca birkaç hafta süren ve uzun süreli kullanımda çok fazla masraf çıkartan ürünleri kullanmaktan sıkılanlar için en doğru çözüm kuru saçlar için ev yapımı saç maskeleri olacaktır. Kuru saçlar için ev yapımı saç maskelerinin her birinin malzemeleri, oldukça kolay bir şekilde temin edilmektedir. Bu maskelerin maliyetinin oldukça ucuz olmasına ek olarak şampuan ve kremlerle beraber uygulandıklarında kısa zamanda etkili çözüm sundukları bilinen bir gerçektir. Kısacası, uzun süre boyunca ipeksi ve pürüzsüz saçlara sahip olmak isteyenler için çözüm, kuru saçlar için ev yapımı saç maskeleri!


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Kuru Saçlar İçin En Çok İşe Yarayan Maske Tarifleri

Kuru saçlar için ev yapımı saç maskeleri, her evde bulunan basit malzemelerle hazırlanmaktadır.

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi Tarifi

Hazırlanması oldukça kolaydır. İlk olarak, küçük bir kapta bir yumurta çırpılmalıdır. Ardından, içerisine bir çorba kaşığı zeytinyağı ve iki çorba kaşığı mayonez eklenmelidir. Bu karışım, vakit kaybetmeden saçlara uygulanmaktadır. Bu karışımın en az 15 dakika, en çok ise yarım saat olacak şekilde saçlarda bekletilmesi tavsiye edilmektedir. Bekleme süresinin tamamlanmasının ardından ise saçların bol suyla durulanması gereklidir. Bir sonraki aşamada ise saçlar, normal şampuanla yıkanmalıdır.

Yoğurt ve Yumurta Maskesi Tarifi

Hazırlanması yine evdeki malzemeler kullanılarak yapılabilmektedir. Bu maske için altı çorba kaşığı yoğurt ve bir adet yumurta beyazı gereklidir. Yumurtanın kaliteli bir kıvama gelene dek çırpılması gerekmektedir. Ardından, yoğurt eklenmelidir. Hazırlanan karışım, bir an önce saçlara uygulanmalıdır. Ardından, 15 ile 30 dakika arasında beklenmelidir. Saçın durulanması ve ardından normal şampuanla yıkanması gereklidir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Bal ve Muz Maskesi Tarifi

Yine evdeki malzemeler kullanılarak hazırlanabilecek bir maskedir. İlk olarak muzun ezilmesi ve üç çorba kaşığı balla karıştırılması gerekir. Ardından, istenildiği takdirde karışımın içerisine badem yağı eklenebilir. Hazırlanan karışımın saçlara uygulanmasının ardından otuz dakika süreyle beklenmelidir. Bekleme süresinin ardından saçlar yıkanmalıdır. Ancak, saç kurutma makinesiyle saçların kurutulması asla tavsiye edilmez.

Avokado Maskesi Tarifi

Oldukça kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu maskeyi hazırlamak için öncelikli olarak bir adet avokadonun soyulması ve posasının çıkarılması gerekmektedir. Bu işlemin yapılması esnasında avokadonun ikiye bölünmesi işi kolaylaştıracaktır. Ardından, avokado posası bir kaseye konmalıdır. Kaseye eklenen posaya bir adet yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı zeytinyağı eklenmelidir. Blender veya el yardımıyla homojen bir karışım elde edilene kadar kasenin içindekiler karıştırılmalıdır. Hazırlanan macunun bilhassa saç uçlarına uygulanması tavsiye edilmektedir. Maskenin saçlara uygulanmasının ardından ise birkaç dakika beklenmeli, ardından saçlar durulanmalıdır. İşlemin bitmesinin ardından ise saçlar, normal olarak yıkanmalıdır.

Badem Yağı Maskesi Tarifi

Badem yağı; bütün saç türleri için faydalı etkilere sahiptir. Badem yağı maskesine sahip olmak isteyenlerin ilk olarak birkaç damla badem yağını bir kaseye damlatması gerekir. Ardından, birkaç saniye boyunca badem yağı mikrodalga fırında ısıtılmalıdır. Hazırlanan maskenin saç uçlarına uygulanması gerekir. Badem yağı maskesinin yirmi dakika boyunca saçlarda bekletilmesinin ardından saçlar, her zamanki gibi yıkanmalıdır.

Aloe Vera Maskesi Tarifi

Hazırlanması için en az iki adet Aloe vera yaprağına ihtiyaç duyulmaktadır. Aloe vera yapraklarının uzunlamasına kesilmesi ve ardından posalarının çıkarılması gerekir. Yaprakların posalarının çıkarılmasının ardından bir kaseye konması ve içerisine kişinin her zaman kullandığı saç kreminden üç çorba kaşığı eklenmesi gerekmektedir. Tüm malzemelerin ortalama beş dakika boyunca karıştırılmasının ardından maskenin saç derisine masaj şeklinde uygulanması gerekir. Ardından, kişinin bir duş bonesini kafasına takması istenmektedir. Kişi, bu pozisyonda yaklaşık otuz dakika boyunca beklemelidir. Bekleme süresinin bitmesinin ardından ise kişi saçlarını bol suyla durulamalıdır. Yine her zaman olduğu saçlar, şampuanla yıkanmalıdır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Saç Similasyonu Yapan Dövmeciler ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Soya ve Kastor Yağı Maskesi Tarifi

Bu maskenin hazırlanması oldukça kolaydır. İlk olarak, iki çay kaşığı kastor yağı ve bir çay kaşığı soya yağı gerekmektedir. Bu iki malzemenin küçük bir kasede karıştırılması ve yavaşça ısıtılması gereklidir. Isıtılma işlemi, istenildiği takdirde mikrodalga fırında da yapılabilir. Saç maskesinin istenilen sıcaklığa ulaşmasıyla beraber saç derisine masaj yapılacak şekilde uygulanması gereklidir. Bu işlemin tamamlanmasının ardından ise saçların, sıcak bir havluyla sarılması ve yaklaşık 15 dakika boyunca bekletilmesi şarttır.

Çilek, Zeytinyağı ve Bal Maskesi Tarifi

Bu maskenin hazırlanması için ortalama yirmi adet çilek, iki çorba kaşığı zeytinyağı ve bal gereklidir. Tüm malzemeler karıştırılmalı ve saçlara uygulanmalıdır. Saç maskesi yarım saat bekletildikten sonra saçlar yıkanabilir.

Yorum yapın