Kel Kafada Tekrar Saç Çıkarmak Mümkün mü?

admin

Erkeklerde saç dökülmesi 30’lu yaşlardan sonra en büyük sorunlar haline gelmekte. Maalesef bu sorunu para haline çevirmek isteyen bir çok uyanık girişimci ise insanların duyguları ile oynamakta hemde paralarını almakta. İnternetinde yaygınlaşması ile birlikte saç dökülmesini durduran, 14 günde dökülen saçları geri getiren yada tamamen dökülmüş bir kafadan saç çıkarmayı iddia eden bir çok firma ürün mevcut.

Peki bu ürünler ne kadar işe yaramakta. Gerçekten de Tamamen saçları dökülmüş insanlarda tekrar saç çıkarmak mümkün mü? Özellikle merdiven altı ilaçlarla serumlarla yada losyonlarla bu sağlanabilir mi?

Bunun cevabı maalesef imkansız. Zaten böyle bir ilaç olsa zaten çığır açar. İnternet reklamlarına bile ihtiyaç kalmaz çok hızlı bir şekilde dünyaya dağılır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Siz siz olun böyle reklamlara inanmayın. Saç çıkaracağını söyleyen kişilerin kanıtlarını iyice inceleyin. Her ilacı kafanıza sürmeyin. Kullanacağınız ilaçlar yabancı bir ilaç ise FDA (Dünya Sağlık Örgütünden) onaylı olduğuna emin olun. Türkiye’de bir ürün alacaksanız Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı yada Herhangi bir üniversitenin Dermotoloji bölümünden onaylı olan ilaçları tercih ediniz.

Şlunuda unutmayın ki Dünyada şuan 2 adet kimyasal bileşim saç çıkardığı onaylanmıştır. Fakat bunlarında bir çok yan etkisi bulunmaktadır. Minoxidil maddesi saç dökülmesini durdurmaya ve yeni köklerin canlanmasını sağlamakta. Fakat bu kimyasal bileşen Yüksek Tansiyon hastaları için üretildiğini fakat deneklerde tüylenme olduğu için saç ilacı olarak piyasaya sürüldüğünü unutmamak gerekmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Finasterid denen kimyasal bileşen ise prostat büyümesi için üretilmiş bir ilacın içindeki etken maddedir. Fakat kullanan insanlarda kıllanma oluşturduğu için saç ilacı olarak piyasaya sürülmüştür. Fakat göğüslerde büyüme ve cinsel sorunlara yol açtığı için faydasından çok zararı bulunmaktadır. Tabi ki bu yan etkiler düşük görülmektedir.

Kullanacaksanız bu iki ilacı kullanmak mantıklıdır.

“Kel Kafada Tekrar Saç Çıkarmak Mümkün mü?” üzerine bir yorum

  1. Benim kafada kel ama artık ümidi kestim ilaç filan çıkacağı yok. Kel kel gezicez:) şunun çaresini bulsalar Multi milyarder olurlar. Kel kafada saç çıkarmak heleki kökler öldüyse hayal bence.

    Yanıtla

Yorum yapın