1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Saç Ekiminde Ekilen Saçların Tutmama İhtimali Var mı

Saç Ekiminde Ekilen Saçların Tutmama İhtimali Var mı

featured

Saç ekimi yaptıranların yada saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin en büyük korkularının başında bu kadar acıyı ve zahmeti çektikten sonra ekilen saçların çıkmaması yada ekilen saçların tutmaması . Bu ihtimal her saç ekimi yaptıran kişinin en büyük korkusu.

Bu tabi ki saç ekimi yaptıran kişinin tamamen genetik yapısına ve saç ekiminden sonra yapması gerekenleri tam olarak yapmaması veya dikkat etmemesinden kaynaklanmakta.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Öncelikle saç ekiminden sonra kafanızı her an korumanız gerekiyor. Özellikle ilk 3 gün ekilen saç kökleri için hayati önem taşımakta. Herhangi bir darbe yada çarpma bölgedeki saçların zarar görmesini ve çıkmamasını yada tutunamamasını sağlayabilir.

Bu nedenle öncelikle saç ekiminden sonra saçların çıkmama sorunundan kurtulmak için ilk olarak kafanıza çok dikkat edeceksiniz.

Peki gelelim başarısız saç ekimi nedeniyle saçların tutmamasını. Bir çok saç ekim şirketi bu konuda garanti vermektedir. Fakat yinede bir çok hastada ekilen saçların %70 ve üzeri çıkması başarı olarak kabul edilmekte.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Fakat saç ekiminin de aslında bir ameliyat olduğunu ve her ameliyatta başarısızlık ihtimalinin olduğunu unutmamak gerekmektedir. Saç ekiminden sonra genetik olarak kafa deriniz yeni saç köklerini kabul etmeyebilir yada beslemeyebilir. Bu gibi durumlarda saçlar maalesef tutmaz ve tekrar dökülme yaşanır.

Saç ektirmeyi düşünenler düşük bir ihtimal olsa da bu ihtimali göz önünde bulundurmalı ve saç ekim merkezinden bu konuda garanti almayı ihmal etmemelidir.

Yorum Yap

Yorum Yap