Her Gün Saç Yıkamak Saçı Döker Mi? Sık Saç Yıkamanın Zararları

admin

Her Gün Saç Yıkamak Saçı Döker Mi?

Saçların yıkanması, insanlar için büyük ihtiyaçtır. İnsanların tamamına yakını saçlarını her gün yıkarlar. Bu noktada, bazı insanların aklında her gün saç yıkamak saçı döker mi sorusu bulunmaktadır. Ancak, saçını her gün yıkayanların endişe etmesini gerektirecek bir durum yoktur. Çünkü, saçların her gün yıkanması, dökülmesine sebep olmaz. Saç derisinin her gün yıkanması sayesinde içerisinde bulunan ölü deri, kir ve yağ temizlenmiş olur. Bu noktada, saç deri sağlığı için büyük risk barındıran etmenler kontrol edilmiş olur. Canlı ve parlak saçlara sahip olmak isteyenlerin sağlıklı bir saç derisine ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu noktada, insanları şüpheye düşüren konu, saçlarını yıkarken ellerine geçen saç miktarıdır. Ancak, sağlıklı bir insanın günlük en fazla 100 adet olacak şekilde saç telinin dökülmesi normaldir.

Saçların Sık Sık Yıkanması

Her gün saç yıkamak saçı döker düşüncesi doğru değildir. Çünkü, bu tip bir anlayışa göre her gün yüzün yıkanması sayesinde insanların kirpik veya kaşlarının dökülmesi söz konusu olacaktır. Saç dökülmesini normal karşılamak gerekir. Dökülen saçların yerine yenileri çıkacaktır. Bir başka deyişle, kişinin saç kaybı olmayacaktır. Dökülen saçların yerine çıkan yeni saçların güçsüz olması ise farklı bir sorundur. Bu noktada, saçta hacim kaybının ve zayıflamanın olduğunu belirtmek gerekir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]Saçların Her Gün Yıkanmasının Olumsuz Etkileri

Her ne kadar saçların her gün yıkanmasının doğrudan saç dökülmesine sebep olmadığı düşünülse de saç yıkama konusunda birtakım sınırların olması gerekir. Saçların her gün yıkanması; saç içerisinde bulunan koruyucu bakterilerin yok olmasına neden olmaktadır. Her gün yıkanan saçlarda kepeklenme sorununa daha çok rastlandığı bilinmektedir. Bir diğer sorun ise saçların her gün şampuanlanmasıdır. Bu yüzden, saçların her gün kimyasal maddeyle temas etmesi söz konusu olmaktadır. Her gün yıkanarak aşınan saçların kendi vitaminlerinden yararlanamayacağı iddia edilmektedir. Saçın yıpranması söz konusu olmaktadır. Kısaca ifade etmek gerekirse, tıp dünyasında saçların her gün yıkanmasının zararlı olup olmadığı konusunda görüş ayrılıkları vardır. Bu noktada, en ideal eylemin saçları, haftada üç kere yıkamak olduğu söylenebilir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Yorum yapın