Ekilen Saçların Tamamen Çıkması Ne Kadar Sürer?

admin

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar? Ekilen Saçların Çıkma Süreci Nedir? Ekilen Saçlar Tamamen Ne Zaman Çıkar?
İyi bir araştırma sonucunda uygun bir doktor bularak saç ekimini yaptırdınız diyelim; bu aşamada birçok kişinin merak ettiği tek bir soru var. Ekilen saçların tamamen çıkması ne kadar sürer konusu birçok kişinin içini heyecanlandırmaktadır. Ekilen saçlar ile yeni bir görünüme, imaja sahip olacak olunacak olması saç ektiren kişilerin sabırsızlık göstermelerine neden olabilir. Yeni saçlarınıza kavuşmanız için bir süre kadar daha beklemeniz gerektiğini bilin. Bu aşamada tabi ekilen saçların korunması gerektiğini de bilin. Yeterli oranda korunmayan saçlarda hüsran yaşanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda ekilen saçların tamamen çıkması ne kadar sürer sorusunu süreçler ile beraber açıklama çalışacağız.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Saç Ekiminin Yapılması ve İyileşmesi

Sorunsuz bir şekilde tamamlanan saç ekiminin sonrasında sizleri neleri beklediğinden bahsetmek istiyoruz. Öncelikli olarak ekim yapılmak için eklenen saç bölgesinin iyileşmesi beklenecek. Kişiden kişiye değişen süreç ortalama olarak 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu sürecin oldukça riskli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ekilen saçların kaynaşma aşaması olan bu süreç, ekilen saçın tutup tutmayacağını gösterir. Bu dönemin sağlıklı olarak geçmemesi, operasyonun olumsuz olarak değerlendirilmesine neden olabilir. Bu 15 günlük süreç içerisinde kafatası bölgesinde kabuklanma, şişme gibi yan etkiler görülebilir. Ortalama olarak 1 hafta içerisinde sona erecek olan şişlik saçların beslenmesine de etki edecektir. Bu sürecin sona ermesi ile beraber;

Şok Dökülmenin Gerçekleşmesi

Ekilen saçlar farklı bir aşamaya geçildikten sonra ani olarak dökülmeye başlarlar. Bu aşamada kesinlikle endişe etmeyin. Bu durumun geçici olduğunu, uyum göstermeye başlayan yeni saçların sağlıklı bir şekilde geri çıkacağını hatırlatmak isteriz. Birçok kişi bu aşamada büyük endişe yaşamaktadır. 15. günden itibaren başlayan şok dökülmeler 30 gün kadar daha devam edecektir. Dökülmenin aslında sağlıklı olduğunu, eğer dökülme yaşanmaması durumunda endişe etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]En İyi Protez Saç Yapan Firmalar ve Fiyatları Listesi[/jaw_highlight]


Saçların Uzaması ve Doğal Halini Alması

Şok dökülme tamamlandıktan sonra çıkan yeni saçlar artık sağlıklı bir şekilde uzamaya başlar. Yeni yeni kaynamaya başlayan yeni saçların uzaması işte bu aşamadan sonra başlamaktadır. Ekilen saçların tamamen çıkması ne kadar sürer sorusunun yanıtı bu aşamada gizlidir. 8 ay ile 1 yıl gibi bir süre sonunda saçların doğal olarak bir uzama kaydettiğini görebilirsiniz.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


 

“Ekilen Saçların Tamamen Çıkması Ne Kadar Sürer?” üzerine 2 yorum

  1. Ben saç ekimi yaptırdım 1 yıl oldu ama tam olarak daha çıkmadı doktora sordum normal dedi. Ekilen saçlar ne kadar sürede çıkıyor ektiren arkadaşlar. Birde alttaki resimdeki gibi sağa sola bakan saçlar var bende de düzelir mi bu.

    Yanıtla
  2. Benim ekilen saçlarım neredeyse 14 ay oldu. Hala cikmayanlar var. Tam olarak doktorun dediği 1.5 yil sürecek. Bende sonuçtan memnun olduğum için bekliyorum .

    Yanıtla

Yorum yapın