Ekilen Saçlar Ne Zaman Uzar? Ekilen Saçlar Kaç Ayda Çıkar?

admin

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?, Ekilen Saçların Çıkma Süresi Ne Kadar? Ekilen Saçlar Kaç Ayda Çıkar, Ekilen Saçların Çıkma Süreci..

Saç ekimi işlemi yaptıranların aklında ekilen saçlar ne zaman uzar sorusu bulunmaktadır. Bu konuya net bir cevap vermek mümkün değildir. Saç ekimi sürecinin tamamlanmasının ardından iyileşme süreci başlayacaktır. İyileşme sürecinin tamamlanmasıyla beraber ekilen saçların hemen uzayacağı ifade edilebilir. Saç ekimi ertesinde saçların istenilen doğal görüntüsüne ulaşmasının ortalama bir yıl süreceği bilinmektedir. Ancak, bu sürecin kişiden kişiye değişebileceğini söylemek gerekir. Çünkü, ekilen saçların uzaması sürecinde kişinin saç yapısı ve çevresel etkiler belirleyici olmaktadır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Saç Dökülmesini Durduran En Başarılı ve En Etkili İlaçlar[/jaw_highlight]


Ekilen Saçların Uzama Süreci

Ekilen saçların uzama sürecinde saçların büyümesine dikkatle bakmak gerekir. Saç ekimi yaptıran birisi; ikinci aydan itibaren şok dökülmenin bittiğine tanık olacaktır. Bu sürecin bitmesinin ardından saç kökleri hızla büyümeye başlayacaktır. Dördüncü ayda ise saç tellerinin uzadığı görülecektir. Saçlar, belirli bir şekil almaya başlayacaktır. Saç ekimi operasyonunun ardından altıncı aya gelindiğinde saç köklerinin yüzde 45 ile 80 arasında çıktığı görülecektir. Bir başka deyişle, kişinin saçları, dışarıdan fark edilecek seviyede çıkacaktır. Sekizinci aydan sonra ise her şey normale dönecektir. Saç kökleri, ekim öncesi dönemde olduğu gibi normal bir büyüme döngüsüne girecektir. Saç kökleri gürleşmeye, kalınlaşmaya ve doğal halini almaya başlayacaktır. Bunun yanı sıra, saç ekimi operasyonu sonrası nadiren de olsa ortaya çıkan kıvırcık saç sendromu; sekizinci ayla beraber ortadan kalkacaktır. 12. ayın başladığı dönemde ise saç kökleri, artık normal halinde büyümeye devam edecektir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları ve Fiyatları[/jaw_highlight]


Ekilen Saçların Uzama Sürecini Hızlandırma

Saç ekimi sonrası saçlarının kısa zamanda uzamasını isteyenlerin doktorlarının tavsiye ettiği özel bakım şampuanını düzenli olarak kullanması gerekir. Bunun dışında, internetten bulunan herhangi bir bakım ürünü kullanılmamalıdır. Ayrıca, saç ekimi sonrası dönemi rahat atlatmak adına saç köklerini güçlendiren solüsyon PRP’yi yaptırmak gerekebilir. Kısa zamanda doğal ve gür saçlara kavuşmak isteyenlerin bu dönemde alkol ve sigaradan uzak durması şarttır. Sağlıklı beslenmek, stresli ortamlardan uzak durmak, kesinlikle jöle veya sprey kullanmamak, gerektiği takdirde saçlar için besleyici takviyeler almak; bu dönemde yapılması gereken diğer faydalı aktiviteler olacaktır.

“Ekilen Saçlar Ne Zaman Uzar? Ekilen Saçlar Kaç Ayda Çıkar?” üzerine bir yorum

  1. Ben saç ektireli neredeyse 6 ay oldu hala yarışı çıktı diyebilirim. Doktorun dediği ekilen saçlar ortalaama 1 yılda tamamen çıkıyor. Beklemek zor felsefe yapacak bişe yok. Ekilen saçlar yavaştan çıkıyor keşke hepsi birlikte ciksa

    Yanıtla

Yorum yapın