Türkiye’de Saç Ekimi ve Tatil Bir Arada: Sağlık Turizmi

admin

Türkiye’de Saç ekimi ve Tatil Seçenekleri, Türkiye Sağlık Turizmi, Türkiye’de Saç Ekimi ve Tatil Paketleri

Türkiye’de Saç Ekimi ve Tatil Bir Arada: Sağlık Turizmi

Saç ekimi denince akla ilk gelen ülke elbette Türkiye. Her yıl milyonlarca turist döviz kurunun avantajlarından yararlanmak için tedavi ve tatil amaçlı olarak Türkiye’ye geliyor.

Türk lirasının döviz karşısındaki düşük değerini avantaja çeviren turistler tatil cenneti olan Türkiye’yi tercih ediyorlar. Sadece tatil de değil, tedavi konusunda da cennet sayılan bir ülke Türkiye.

Dünyanın önde gelen saç ekim uzmanlarının tamamına yakını Türkiye’de yer alıyor çünkü bu uzmanların büyük kısmı Türk. Türk saç ekim klinikleri bu yüzden alanında marka haline geldi.

Yurt dışında yapılan bilimsel çalışmaları Türkiye’ye uyarlayan Türk estetisyen ve hekimler saç ekiminde ve tıbbi-estetik müdahalede hayli yol katettiler.

Hollywood Ünlüleri Saç Ekimi ve Estetik İçin Türkiye’yi Tercih Ediyor

Nicholas Cage, Leonardo Di Caprio, Michael Douglas, Cat Stevens ve daha birçok Hollywood ünlüsü her türlü estetik ve saç ekim ihtiyaçları için Türkiye’yi tercih ediyor.

Türkiye’de alanında birçok başarıya imza atan ve bugün sektörde kullanılan tekniklerin birçoğunu geliştiren hekimler mevcut.

Hekimler mevcut tedavilerin yanı sıra hastanın genel durumunu izliyor ve olası ihtimalleri de değerlendirip kalıcı bir memnuniyet sağlıyor.

Saç tedavisinde önde gelen teknikleri sektöre ve hastalara başarıyla uygulayan Türk saç hekimleri bu alanda dünyanın en önde gelen bilirkişileri olarak kabul ediliyor.

Uluslararası kongrelere, konferanslara ve eğitimlere katılarak ve bu alanda liderlik ederek sektörün yaygınlaşmasını, değişmesini ve gelişmesini sağlıyorlar.

Türk Doktorların Saç Ekimindeki Başarısı Sağlık Turizmine Damga Vuruyor

Almanya’da ve İsviçre’de gerçekleştirilen tüm innovasyonların pratiğini Türkiye’ye getiren saç uzmanları yaptıkları mucizevi tedavilerle Hollywood ve New York dahil dünyanın en görkemli ve prestijli yerlerinden hasta kabul ediyorlar.

Türkiye’ye gelen hastalar elbette sadece saç ekimi için gelmiyorlar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Türkiye hem tatil hem de tedavi cenneti.

Dünya vatandaşlarının yüz binlirayı geçkin masraflar yaptığı cerrahi işler Türkiye’de 5’te biri fiyatına kolaylıkla halledilebiliyor.

Türkiye, sağlık turizminin başkenti olarak bilinen bir ülke. Ülkemizin namı öylesine yayılmış ki Türkiye’ye gelmeden önce Google’da kısa bir araştırma yapan her birey hemen bir tatil paketi satın alıyor.

Türkiye’de Saç Ekimi, Estetik, Diş Tedavisi ve Tatil Bir Arada Çok Ucuz!

Hastalar genellikle tatil paketini satın almadan önce saç ekim kliniğiyle görüşüyor. Tedavinin gidişatını ve süreçlerini öğrenen hastalar saç tedavisi görmeden önce Türkiye’de bir hafta tatil yapıyor.

Doyasıya güneşin, plajın ve denizin tadını çıkarıyorlar. Hem de çok ama çok ucuza. Zira bir Amerikan dolarının 6 liraya denk geldiği bugünlerde Türkiye tatil için hayli ucuz.

Sağlık turizmi için Türkiye’yi tercih eden bu hastalar, ucuza günlerce hatta haftalarca kalıyorlar Türkiye’de. Tedavi için gelen hastaların Antalya’yı özellikle seçmesi ise hiç tesadüf değil.

Zira Antalya alanında uzman birçok estetisyene ve saç ekim ve tedavi uzmanına ev sahipliği yapan turistik bir bölge. Haliyle en çok turist ve hasta akını bu bölgeye yapılıyor.

Sadece bu da değil, diş tedavisinde de Türkiye alanında bir numara. Yukarıda bahsi geçen döviz kuru, tedavi ve tatil gibi sebeplerle cennet Türkiye’miz özellikle İstanbul ve Antalya’ya turist akını alıyor.

Dünyada saç, diş ve estetik alanında bir numara olan ülkemiz her yıl milyonlarca, hatta yoğun dönemlerde bir milyarı geçkin turisti ülkemize kabul ediyor.

Her ne kadar Türkiye’deki tıbbın gelişmemiş olduğu gibi yaygın bir kanı halk tarafından benimsense de Türkiye’nin başarılı tablosu bu şekilde. Türkiye’de saç ekimi ve tatil denince akla ilk gelen topraklardayız.

Aslında Türkiye tam da dünya genelinde bilindiği gibi, her yönüyle “cennet bir ülke”.

Yorum yapın