Sgk Anlaşmalı Saç Ekim Merkezleri ve Hastanelerin Sgk İndirimleri

admin

Saç Ekimini SGK Karşılıyor mu?, SGK Anlaşmalı Saç Eken Hastaneler, SGK Anlaşmalı Saç Ekim Merkezleri, SGK Anlaşmalı Saç Eken Yerler

Günümüzde döviz artışı nedeniyle saç ekimi fiyatları da ülkemizde artmaya başladı. Öncelerde saç ekimi denildiğinde dünya da Hindistan’dan sonra en ucuz 2. ülke biz idik. Şimdi maalesef giderler artınca saç ekimi fiyatları da artış gösterdi. Fakat Avrupa ve Amerika’ya göre fiyatlarımız hala uygun. Fakat bu uygun fiyatlar sadece Yurt dışından saç ekimi için gelen hastalar için. Türkiye’de saç ekimi yaptıracak hastalarda maalesef fiyatlar ülke gelirlerine göre yükselmeye başladı.

Tabi ki saç ekimi yaptırırken ilk akla gelen en uygun ve en kaliteli saç ekimini nerede yaptırabilirim. SGK anlaşmalı saç ekim merkezleri ve Hastane var mıdır? Yada saç ekimi yaptırırken devlet katkısı bulunuyor mu? Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor . Saç ekimi keyfi bir uygulama olduğu için SGK SSK yada Bağkur saç ekimi fiyatlarında indirim sağlamamakta.

Fakat bazı hastaneler bazı işlemleri saç ekimi değilde tedavi olarak göstererek SGK üzerinden indirim alabilmekte. Özellikle PRP gibi yan destek uygulamaları SGK kapsamına alınabiliyor Bu sayede en azından verdiğiniz ücret azalıyor. Bir nevi SGK indirimi  gibi düşünebilir. Tabi ki bunu bazı hastaneler yapmakta.

Bazı hastaneler ve saç ekim merkezleri ise kampanya düzenleyerek SGK ve bağkurlulardan %20 %30 gibi indirimler verebilmekte. Fakat bunu en başta söyleyelim bu sadece hastane ve merkezlerin kendi hazırladıkları kampanyalar. SGK en başta da dediğimiz gibi saç ekimi konusunda hiçbir destek sağlamamakta.

Saç ekimi fiyatları yüksek iken indirim almayı istiyorsanız Saç ekim merkezleri yada hastaneler ile sıkı pazarlık yapmaya özen gösterin ve tüm yapılacak işlemleri greft sayısından tutunda bakım yıkama gibi sonraki işlemleri garantiye almak için sözleşmeye iyice dikkat edin.

Yorum yapın