Saç Ekiminden Sonra Kabuklanma Ne Zaman ve Nasıl Geçer?

admin

Saç Ekiminden Sonra Kabuklanma Ne Zaman Geçer? , Saç Ekiminden Sonra Kabuklanma Nasıl Geçer?

Saç Ekiminden Sonra Kabuklanma Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi, saçların estetik görüntüsünü sağlamak için tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Saç ekimi tedavisi sayesinde çok daha kısa bir süre içinde oldukça sağlıklı ve gür saçlar elde edilebilir. Saç ekimi tedavisinden yararlanmayı düşünen kişilerin aklına tedavi sonrasıyla ilgili pek çok soru gelmektedir. Özellikle saç ekiminden sonra kabuklanma sürecinin ne zaman tamamlanacağı hastalar tarafından en çok sorulan sorular arasında bulunuyor.

Saç Ekimi Tedavisi Sonrası Kabuklanma Nasıl Geçer?

Saç ekimi sonrasındaki ilk yıkamayla birlikte kabuklanma durumu, hastanın göstereceği gerekli özenle birlikte yaklaşık olarak 10 gün içinde geçmektedir. Yani saç ekimi sonrasındaki bu zorlu sürecin atlatılması tamamen hastanın çabasına bağlı bir durumdur. Operasyon sonrasında saç ekim merkezindeki doktorların belirttiği üzere kafa derinizi yıkamaya özen göstermek burada yer alan kabuklanmanın azalarak bitmesine neden olacaktır. Bununla birlikte yıkamadan hemen sonra saç derisinin biraz daha rahatlayacağını belirtmek doğru olur.

Doktorun önerdiği losyonun kullanılması önemli bir konudur. Bu losyonu sürerken nazik hareketlerle masaj yaparak uygulamanız gerekir. Losyonun iyi bir şekilde etki göstermesi için, kafanızda yaklaşık olarak 35 dakika kadar durması gerekir. Bu sayede kabuklanmanın yumuşaması söz konusu olurken, kabukların daha rahat bir şekilde atılması mümkün bir konu haline gelmiş olacaktır. Bu süre dolduktan sonra yapılması gereken şey ise, ılık su yardımıyla losyonu iyi bir şekilde saçtan çıkarmaktır. Ufak dokunuşlar yardımıyla losyonun saçtan çıkarılmasını sağlayarak işleminin tamamlanmasını sağlamalısınız. Yıkama işlemi tamamlandıktan hemen sonra yapılması gereken şey yumuşak bir havlı üzerinden saçları kurutmaktır. Ancak sert hareketler saça zarar verebileceğinden konuda dikkatli davranarak yavaş hareketler üzerinden saç kurutma işleminin yapılması gerekecektir.

Doktorun önerdiği şekilde saçlar yıkandığı takdirde herhangi bir hasarın görülmesi mümkün değildir. Saç ekimi tedavisi sonrası kabuklanma bu şekilde sona ermiş olur. Ancak bu adımlara harfiyen uyarak bu şekilde yıkama işleminin yapılması doğru bir karar olacaktır. Aksi halde saçların zarar görmesi mümkün olurken, kabuklanma sorunu daha uzun bir süre hissedilmiş olabilir.

Yorum yapın