Saç Ekimi Sonrasında Yara , Boşluk ve İz Kalır mı?

admin

Günümüz teknolojisinin yardımıyla saç ekimi tedavisinde oldukça ileri yöntemlere geçilmiş durumdadır. Artık bu tedavi şeklinden mükemmele yakın sonuçların alınması mümkün bir hale gelmiştir. Gelişen yöntemlerin kullanıldığı bu tedavi şeklinde yara izinin kalıp kalmadığı, tedavi olmak isteyenlerin merak ettiği sorular arasında bulunuyor.

Yeni dönemde saç ekiminden sonra yara izi kesinlikle kalmamaktadır. Özellikle FUE tekniği konu hakkında daha kolay bir şekilde sonucun alınmasına neden olurken, çok kısa bir süre içinde sonucun görülmesine neden olur. Eğer kişi için saç ekimi konusunda FUE tekniği uygun olarak görülmediyse, FUT tekniğinde karar kılınabilir. Hangi tekniğin uygulanması gerektiğine ise doktor ve saç ekimi yapılacak olan kişi birlikte karar vermektedir. Saç yoğunluğu, zaman gibi durumlar tekniğin değişmesine neden olabilecek durumlar arasında yer alıyor.

FUE Tekniği

Bu teknik günümüzün en popüler saç ekim tedavisi yöntemlerinden biri olmuş durumdadır. FUE tekniği saç ekimini gerçekleştirecek doktorlar tarafından sıklıkla önerilen bir yöntemdir. FUT tekniği baz alındığında, bu tekniğin iz bırakmadığını ve daha kolay şekilde uygulandığını belirtmek gerekir. Özellikle son altı yıldır uygulanan bu teknikte saç ekiminden sonra hiçbir şekilde iz kalmadığı belirtilen durumlar arasına giriş yapmıştır. Kafasında bu konuda soru işareti bulunan kişilerde, doğrudan gönül rahatlığı içinde bu tekniği tercih etmeyi düşünebilirler.

FUT Tekniği

FUT tekniği, FUE tekniğine nazaran daha eski bir yöntemdir. FUE tekniğinin FUT tekniğine göre daha gelişmiş olduğu bilinir. FUT tekniğinde çok az da olsa iz kalabilme ihtimali vardır. Ancak bu ihtimali oldukça düşük olup, korkulacak bir boyutta bulunmaz. FUT Tekniğinin saç ekimi tedavisinde seçilip seçilmeyeceğine ise, yine saç ekimi yapılacak olan kişi ve doktor birlikte karar vereceklerdir. Bu konuda da bazı durumlar daha belirleyici olduğu belirtmek gerekir. Saç yoğunluğu, zaman, saç ekimi yapılacak olan kişinin beklentileri gibi durumlar saç ekim tekniğinin değişmesine neden olabilir.

Saç Ekimi Sonrası Boşluk Olur mu?

Saç ekimi tedavisinden sonra boşluk ve seyreklik olup olmadığı diğer merak edilen sorular arasında bulunuyor. Özellikle başarısız bir tedavinin hemen akabinde bu tarz bir sorunun görülebileceğini belirtmek gerekir. Başarılı geçen bir tedaviden sonra ise, bu tarz bir durumun görülmesi mümkün olmayacaktır. Saç ekiminden sonraki dönemde böyle bir problemle karşılaşanların başarısız bir tedavi sürecinden geçtiğinden emin olması gerekir. Normal şartlarda kaliteli saç ekim merkezleri ve tecrübeli doktorların varlığı sayesinde bu tarz durumların ortaya çıkması kesinlikle söz konusu değildir. Seyreklik yaşanması durumunda ek operasyonlar düşünülerek bu durumun önüne geçilebilir. Ancak daha çok bu alanda iyi referanslara sahip olan doktorlardan yardım almak mantıklı olacaktır. Bu sayede konu hakkında tam olarak beklenen sonucun alınması bu sayede mümkün bir hale gelmiş olur.

Yorum yapın